ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 کار خود را از کجا شروع کردند

ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 کار خود را از کجا شروع کردند

برخی از تجارت آفرینان در ثروت به دنیا آمده اند و برخی دیگر، زمانی که جوان بوده اند آن را پی ریزی کرده اند. الهام بخش ترین و جذاب ترین داستان ها در این مورد است که چگونه این افراد توانسته اند چنین ثروتی برای خود بسازند. ثروتمندترین افراد دنیا اغلب با سخت کوشی، پشتکار و عزم راسخ به موفقیت رسیده اند. در اینجا می خواهیم ببینیم که ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 چگونه به جایی که امروز هستند رسیده اند و کار خود را چگونه شروع کرده اند.

1 – جف بزوس – شرکت آمازون

ثروتمندترین فرد دنیا سال 2019 آقای جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون است. او اولین فردی است که خالص دارایی هایش از 100 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. جالب است که بدانید جف بزوس در دوران مدرسه در مک دونالدز همبرگر برمی گردانده  است. او دقیقا قبل از اینکه به کالج برود در این فست فود کار می کرده است. سپس او شروع به گرفتن ایرادات برنامه نویسی یک شرکت کوچک استارت آپی به نام Fitel کرد. در تمام این دوران او آرزوی کارهای بسیار بزرگتری را در سر خود پرورش می داد.

2 – بیل گیتس – مایکروسافت

قبل از اینکه بیل گیتس بتواند میلیاردها دلار از مایکروسافت درآمد سازی کند در اتاق خود در خوابگاه دانشگاه، نرم افزارهای مختلفی را تولید می کرد. اولین موفقیت او فروش یک نرم افزار به شرکت MITS Altair بود که باعث ساخت اولین کامپیوتر شخصی شد. این کار به او انگیزه و الهام داد تا دانشگاه هاروارد را ترک کند و تنها بررروی ساخت شرکتی برای خود تمرکز کند و بعدا او توانست شرکت خود یعنی مایکروسافت را تاسیس کند.

مرتبط : ۱۱ قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود

3- وارن بافت – برکشایر هت وی

شاید با خودمان بگوییم که ثروتمندترین افراد سال 2019 همگی اهل فناوری و کامپیوتر هستند، ولی وارن بافت یکی از آنها نیست. او در دهه 80 زندگی خود است و هنوز با قدرت تمام رو به جلو حرکت میکند. او تمام زندگی خود را صرف پیدا کردن موقعیت های مناسب برای سرمایه گذاری و درآمدزایی کرده است. از زمانی که بسیار جوان بود تمرکز خود را برروی سرمایه گذاری در بازار سهام کرده است و خود را بسیار آهسته و پیوسته تبدیل به بزرگترین سرمایه گذار زنده دنیا کرده است. او موفقیت خود را حاصل سخت کوشی، مطالعه، آگاهی و پشت کار زیاد خود می داند که همگی از عوامل کلیدی در موفقیت هستند.

مرتبط : عجایب زندگی وارن بافت – از کودکی تا ثروتمندترین فرد دنیا با وارن بافت

4 – آمانکیو اورتگا – زارا

او هم یکی دیگر از افرادی است که خارج از دایره فناوری درآمدزایی کرد است. این میلیاردر نیز در دهه 80 زندگی خود بسر می برد و تمام زندگی خود را صرف ساختن اپراتوری مد کرده است. او کار خود را از 14 سالگی بعد از اینکه تصمیم به ترک مدرسه و کار در کارگاه پیراهن سازی کرد شروع کرد. سپس او با همسر خود و خانواده او برای تاسیس یک شرکت فروش لباس زیر و دیگر البسه اقدام کرد. بعد از 3 سال که در خانه خود کار می کرد گارسیا در سال 1975 اولین شعبه زارا (ZARA) را افتتاح کرد. از آن روز او توانسته است میلیاردها دلار درآمد کسب کند.

5 – مارک زاکربرگ – فیسبوک

دوباره به یکی دیگر از افرادی که میلیاردها دلار از فناوری کسب کرده بر می گردیم. مارک زاکربرگ قبل از اینکه در کالج وب سایت فیسبوک را بسازد در دوران مدرسه شروع به خودآموزی برنامه نویسی کامپیوتر کرد. قبل از اینکه او فیسبوک را بسازد با یکی از هم کلاسی های خود به نام آدام دانگلو که از بنیانگذاران Quora است یک پلییر موسیقی ساخته بود. پروژه آنها از مایکروسافت پیشنهاد داشت ولی آنها تصمیم گرفتند که پروژه را رها کنند.

6 – لری پیج و سرگی برین – گوگل

هر دوی این میلیادرها از بنیانگذاران گوگل هستند که با یکدیگر در دورانی که در دانشگاه استنفورد دوره دکترا می گذراندند آشنا شدند. مانند فیسبوک و مایکروسافت این هم یکی دیگر از پروژه هایی بود که در خوابگاه دانشگاه تولید شد. آنها در یک گاراژ در پالوآلتو روی پروژه تولید یک موتور جستجو که در ابتدا نامش BackRub بود کار می کردند. این موتور جستجو امروز نامش گوگل است.

7 – لری الیسون – اوراکل

یکی دیگر از افرادی که از دانشگاه اخراج شد و سپس به میلیاردها دلار درآمد از شرکت فناوری خود بدست آورد. اولین کاری که او انجام داد ساخت یک دیتابیس برای سی آی ای امریکا بود. او به پروژه خود نام اوراکل (Oracle) را داد. این پروژه فناوری به او الهام بخشید تا یک راهکار مبتی بر تکنولوژی با همین نام را تولید کند.

8 – فیل نایت – نایک

باوجود اینکه او از مدیریت شرکت نایک خود را بازنشسته کرده است، فیل نایت برای 50 سال آن را مدیریت می کرد. او کار خود را با سرمایه گذاری 500 دلاری خود و مربی خود در دانشگاه از صفر شروع کرد. به شما پیشنهاد می کنم که اگر به تجارت آفرینی علاقه دارید، کتاب کفش باز که فیل نایت خود آن را نوشته است را بخوانید.

9 – تد لرنر – واشنگتون نشنالز ( املاک )

این میلیارد ثروت خود را از خرید و فروش املاک بدست آورده است. او مقدار زیادی از سرمایه خود را صرف امور بشردوستانه کرده است. تد لرنر کار خود را از دریافت یک وام 260 دلاری در سن 26 سالگی آغاز کرد.

10 – پیتر باک – ساب وی

پیتر باک به ما یاد می دهد که با قرض دادن پول به دیگر تجارت آفرینان و دوستان می توان به ثروت بالایی رسید. در سال 1965 او به دوستش که ایده ای تجارت آفرینی در ذهن داشت 1000 دلار وام داد تا بتواند مغازه ساندویچ فروشی خود را احداث کند. امروز ساب وی (SUBWAY) تجارتی میلیارد دلاری است که هزاران شعبه در سرتاسر دنیا دارد و پیتر باک 50% از آنها را کنترل می کند.

از سرگذشت ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 چه میاموزیم :

با نگاه به شروع کار 10 نفر از ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 به نظر می رسد که کسب موفقیت مستلزم داشتن سرمایه گذار و مقداری زیادی پول نیست. ثروتمندترین افراد دنیا با کار، تلاش، آزمایش، ایمان، اشتیاق، همکاری و ذهنی بزرگ توانسته اند باعث رشد شرکت های خود شوند و برای خود نیز میلیاردها دلار پول بدست بیاورند.

مرتبط : کارهایی که انسانهای موفق با ذهنی قدرتمند انجام می دهند، ولی دیگران خیر


ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2019 کار خود را از کجا شروع کردند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید