انگیزشی

چه می توانیم از کریستیانو رونالدو بیاموزیم، 7 درس از 7 جمله کریس رونالدو

محدودیت ها تنها در ذهن شما ساخته می شوند نه در واقعیت

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو 5 بار بهترین فوتبالیست جهان شده و یکی از بزرگترین ورزشکاران دنیا است که توسط میلیون ها نفر تحسین شده است.

او تمامی افتخارات دنیای فوتبال را کسب کرده و الهام بخش میلیون ها نفر در سراسر دنیا بوده است. کریس که در کشور پرتقال به دنیا آمده و رشد کرده، حالا به یکی از مطرح ترین ورزشکاران دنیا تبدیل شده است. در اینجا می خواهیم به 7 درسی که می توانیم از کریستیانو رونالدو بیاموزیم اشاره کنیم.

1 – از دیگران الهام بگیرید ولی هرگز حسودی نکنید

کریستیانو رونالدو می گوید : ” من خیلی به خودم افتخار خواهم کرد اگر روزی اعتماد بنفس جورج بست یا دیوید بکهام را داشته باشم. این چیزی است که به سختی برایش تلاش می کنم.”

هر کسی در این دنیا با بقیه متفاوت است و صحیح نیست که بخواهیم کسی را با دیگری مقایسه کنیم. استعداد و توانایی هر شخص از درون او سرچشمه می گیرد و کاملا منحصربفرد است. توانای شما با کارهایی که دیگران انجام می دهند ارتباطی ندارد. پس بهتر است به جای اینکه به دیگران حسودی کنیم از آنها الهام بگیریم .

2 – هرگز از یادگیری و بهتر شدن دست نکشید

کریستیانو رونالدو می گوید : “باید سخت کار کنید، من هر روز این کارو می کنیم. به همین دلیل برای سالیان سال است که در بالاترین سطح هستم.”

در طی سال ها کریستیانو رونالدو از یک جوانک استخوانی به یکی از بهترین بازیکنان دنیا تبدیل شد. بسیار مهم است که نقاط ضعف خود را بپذیرید و باور داشته باشید که موقعیت ها روزی فرا خواهند رسید. پس فرایند آموزش و پرورش را هرگز فراموش کنید.

دنیا پر شده است از افراد بااستعداد ولی تعداد افرادی که شکست می خورند بسیار بیشتر از افرادی است که موفق میشوند. استعداد اهمیت زیادی ندارد. چیزی که اهمیت دارد سخت تلاش کردن و باور داشتن به هدف است.

3 – از نفرت بعنوان وسیله ای برای برانگیختن خود استفاده کنید

یکی از جملات جالب کریستیانو رونالدو این است که  : “عشق من را قوی تر می کند و نفرت من را توقف ناپذیر.”

کریس رونالدو فوتبالیستی است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا عاشق او هستند، اما همچنین رقبایی هم هستند که شاید از او متنفر باشند. اکثر وقت ها او سعی کرده است تا با درخشش خود در زمین آنها را ساکت کند.

زندگی کوتاه است، پس بهتر است از منفی گرایی دوری کنید. خیلی مهم است که انگیزه خود را به دلیل نفرت از دست ندهید. به جای آن از قدرت نفرت می توان به عنوان وسیله ای برای برانگیختن و اثبات خود به دیگران استفاده شود.

4 – محدودیت ها تنها در ذهن شما ساخته می شوند نه در واقعیت

کریستیانو رونالدو می گوید : ” اینها نظرات دیگران است و من برای آنها احترام قائل هستم. ممکن است که به نظر شما لیونل مسی از من بهتر باشد، اما از نظر من، من بهتر از او هستم. خیلی ساده است.”

کریستیانو رونالدو در مقابل لیونل مسی

این بحث که کدام فوتبالیست بهتر است هرگز پایانی نخواهد داشت، اما رونالدو چند موضوع را روشن کرد. از نظر او محدودیت ها تنها در ذهن افراد وجود دارد. با داشتن اهداف جاه طلبانه خود را به سمت جلو حرکت دهید. از بین بردن چالش ها کاملا امکان پذیر است.

با وجود کسب افتخارات بسیار زیاد، کریس رونالدو هنوز تشنه موفقیت و بهتر شدن است. او می خواهد از خود چیزی متفاوت از دیگران به جا بگذارد.

معتاد بودن چیز خوبی نیست اما معتاد پیشرفت بودن باعث متفاوت شدن شما از دیگران می شود. برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است که اهداف جاه طلبانه ای داشته باشید.

5 –در باره کارهایی که می خواهید انجام دهید فقط حرف نزنید

” من هرکز سعی نکردم که این حقیقت را که می خواهم بهترین باشم را از کسی مخفی کنم. ” کریستیانو رونالدو

بزرگی و افتخار را نمی توان یک شبه کسب کرد. برای بدست آوردنش باید تلاش کرد و نه اینکه فقط درباره آن حرف زد. تلاش بی وقفه کریس رونالدو باعث شد که او در سنی که اغلب فوتبالیست ها دنیای حرفه ای را کنار می گذارند، در بالاترین سطح فوتبال و در بهترین شرایط خود فوتبال بازی کند. تنها کافی است که مانند او هر روز سخت کار کنید و در این صورت هیچ کس قادر نخواهد بود شما را متوقف کند.

باور به اینکه روزی موفق و عالی می شوید و تلاش هر لحظه برای رسیده به آن بسیار اهمیت دارد. با مشخص کردن مقاصد بزرگ به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه می توانید به فردی فراتر از خودتان تبدیل شوید و خود را برای بهتر شدن پرورش دهید.

6 – خودتان را به چالش کشید نه دیگران را

” نیازی ندارم که خودم را به کسی نشان دهیم. چیزی نیست که بخواهم ثابت کنم. ” کریس رونالدو

تنها کسی که باید با او رقابت کنید فردی است که دیروز بودید. برای بهتر شدن و رشد کردن خودتان را به چالش بکشید، نه دیگران را.

جمله ای که در این بخش از کریستیانو رونالدو گفتیم نشان می دهد که او برای ثابت کردن خود به دیگران فوتبال بازی نمی کند. او برای خوشنودی خودش فوتبال بازی می کند و خود را به چالش میکشد. او اهدافی دارد و با این کار می خواهد تنها آن اهداف برسد.

7 – هدف بزرگتری باید در پشت کاری که انجام می دهید وجود داشته باشد

کریس رونالدو می گوید : ” کاری که من بعنوان یک بازیکن انجام می دهم تنها زمانی اهمیت پیدا می کند که به تیمم برای برنده شدن کمک کند. این مهمترین چیز است.”

گاهی کریستیانو رونالدو متهم شده است که بسیار خودخواه است اما این موضوع واقعیت ندارد. این فوتبالیست افسانه ای این موضوع را به خوبی می داند که عملکرد او تنها زمانی ارزش خواهد داشت که منجر به موفقیت و پیروزی تیمش شود.

وقتیکه یک فوتبالیست تلاش می کند تا گلی به ثمر برساند، این برای تمام تیم است. دقیقا این موضوع یعنی هدفی بزرگتر از گل زدن و آن هدف موفقیت یک تیم است. بسیار مهم است که شما تنها به دنبال کسب شهرت و پول نباشید. وقتیکه انسان در اشتیاق هدفی می سوزد می تواند بر تمام موانع و سختی ها پیروز شود.

هفت درس از هفت جملۀ یکی از موفق ترین ورزشکارهای دنیا کریستیانو رونالدو می تواند به تمام افرادی که خواهان موفقیت هستند کمک کند تا راه خود را بیابند و به اهداف خود دست پیدا کنند.


چه می توانیم از کریستیانو رونالدو بیاموزیم، 7 درس از 7 جمله کریس رونالدو


تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

  • کاملاً درست و حق گفت🙏👌👏 …
    تنها ما زمانی میتونیم به خودمون تغییر بدیم که فقط زِد چیزای منفی باشیم و مثل یک آهن ربا چیزای مثبت رو به خودمون جذب کنیم.☝💪
    ((یک انسان موفق کسیست که تمرکز آن مانند لیزر است … نه مانند یک نور که همه جا پخش است)) Ahmadreza Shokuhi…

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس