مدیر عامل شرکت بنز – دکتر دیتر زیتچه و داستانی کوتاه از مرسدس

مدیر عامل شرکت بنز و تاریخچه ای کوتاه از دایملر بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز یکی از بزرگترین نام ها در دنیای خودروهای لوکس می باشد. این شرکت خودرو سازی آلمانی بیش از یک قرن است که تاسیس شده و امروز دفتر مرکزی شرکت دایملربنز در اشتوتگارد آلمان است. این شرکت به نوعی توسط آقای کارل بنز در سال 1983 تاسیس شد. امروز مدیر عامل شرکت بنز آقای دیتر زیتچه است که از سال 1988 تا امروز مدیریت این شرکت را عهده دار است. در اینجا به معرفی مدیر عامل بنز و داستانی کوتاه از مرسدس بنز می پردازیم.

آقای کارل بنز در سال 1871 با شریکش شرکتی به نام Iron Foundry & Machine Shop را تاسیس کردند ولی خیلی زود شراکت آنها به هم خود و بنز به تنهایی کار خود را ادامه داد. در سال 1983 شرکت Benz & Cie که مادر شرکت امروز مرسدس بنز است توسط کارل متولد شد و سه سال بعد یعنی سال 1986 اولین خودروی بنز که اتوموبیلی یک سیلندر بود تولید شد.

در سال 1889 آقای دایملر و سرمهندس خود ویلیام می باخ نیز خودروی جدیدی را معرفی کردند که یک ماشین استیل با موتوری 2 سیلندر بود. دایملر برای اولین بار در سال 1901 با اولین خودروی خود و با نام تجاری (DMG)  Daimler-Motoren-Gesellschaft وارد بازار شد.

نام مرسدس تنها از سال 1898 به بعد به شرکت آقای دایملر آمد. این نام را تاجری اتریشی به نام امیل جلینک که با DMG کار می کرد از روی نام دخترش که مرسدس بود به این شرکت آورد. آقای جلینک اصرار داشت که 36 خودرویی که قرار است او از دایملر بخرد را با نام دخترش تولید کنند. شرکت DMG نیز این کار را کرد و بعد از آن نیز از این نام در کمپانی استفاده کرد.

اولین مرسدس توسط ویلیام می باخ در سال 1900 تولید شد و انقلابی در صنعت خودرو سازی بوجود آورد. این خودرو قابلیت هایی فراتر از زمان خود مانند فریم فشاری استیل، وزن سبک، کارایی بالای موتور، رادیاتور شش گوشه ای را در خود داشت. این خودرو اولین اتوموبیل مدرن نام گرفت.

آقای دایملر رویاهای زیادی در سر داشت و می خواست که خودروهای تولیدی مرسدس را نه تنها در اروپا بلکه در امریکا و تمام جهان نیز به فروش برساند. چیزی نگذشت که در سال 1901 او توانست وارد بازار جدیدی به نام امریکا شود. افراد مشهوری در امریکا از جمله بیلیونرهای معروف مانند راکفلر، مورگان و تایلور نیز خودروی مرسدس سوار میشدند.

اولین خودرویی که به نام مرسدس بنز تولید و روانه بازار شد در سال 1926 بود یعنی وقتیکه کارل بنز و شرکت دایملر با هم ادغام شدند.

لوگوی بنز

ستاره سه جهتی مرسدس بنز یکی از زیباترین و ماندگار ترین لوگوهای جهان است. از آنجاییکه پدر کمپانی مرسدس بنز یعنی آقای گوتلیب دایملر همیشه می خواست کمپانی خود را جهانی کند، پسران او در سال 1909 پس از فوت پدر این لوگو را که اشاره به تمام جهان و زمین، دریا و هوا دارد را برگزیدند.

لوگوی بنز (2)

مدیر عامل شرکت بنز

مدیر عامل شرکت بنز امروز آقای دکتر دیتر زیتچه می باشد. او از سال 1998 عضو هیئت مدیره شرکت دایملر بنز است و از سال 2006 به عنوان مدیر عامل شرکت بنز انتخاب شده است. او تا دسامبر سال 2019 این مسئولیت را عهده دار خواهد بود.

مدیر عامل شرکت بنز

دیتر زیتچه در سال 1953 در شهر استانبول ترکیه به دنیا آمده است. او دوران مدرسه خود را در فرانکفورت آلمان سپری کرده است. مدیر عامل شرکت بنز در بین سال های 1971 و 1976 در دانشگاه کارلزبورگ رشته مهندسی الکترونیک می خوانده و در بعنوان مهندس از این دانشگاه فارق التحصل شده است. او در سال 1976 در واحد تحقیقات دایملر بنز شروع به فعالیت کرد. آقای زیتچه در سال 1982 در دانشگاه پدربورن دوره دکترای خود را گذرانده است.

او قبل از اینکه مدیر عامل شرکت مرسدس بنز شود در این شرکت سمت های مختلفی از جمله مدیر ارشد دپارتمان مهندسی 1987، عضو هیئت مدیره مرسدس بنز در برزیل 1988، مدیر شرکت مرسدس بنز در آرژانتین 1989، عضو هیئت مدیره واحد فروش شرکت مرسدس بنز 1999 و غیره نیز بوده است.

مرتبط : زندگینامه توماس ادیسون


    مدیر عامل شرکت بنز – دکتر دیتر زیتچه و داستانی کوتاه از مرسدس


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید