درس مهمی که تمام مدیران و تجارت آفرینان باید بیاموزند

درس مهمی که تمام تجارت آفرینان باید بیاموزند

مهم نیست آورده شما به یک کسب و کار چیست، چه شما پول و سرمایه یا تجربه و اشتیاق آورده باشید، همیشه یک درس مهمی که تمام مدیران و تجارت آفرینان باید بیاموزند وجود دارد. این درس مهم این است : تنهایی از پس کار بر نخواهید آمد. ایده آل گراهایی مانند ایلان ماسک و جف بزوس ممکن است که در نوک هرم تجارت های بزرگی نشسته باشند ولی نه ماسک به تنهایی کمپانی تسلا را موفق کرده است نه جف بزوس در موفقیت آمازون تنها بوده است. واقعیت این است که یک دهکده برای شروع یک استارت آپ و به حرکت درآوردن آن نیاز است.

این یعنی اینکه شما بعنوان موسس یک تجارت جدید باید به دنبال یک شبکه در داخل و خارج از دفتر کار خود باشید تا شما را برای رسیدن به موفقیت کمک کنند. این شبکه شامل دوستان، خویشاوندان، راهنماها، مربیان، مشتریان، سرمایه گذاران و دیگران می شود. اما چگونه می شود افرادی را که در اطراف شما هستند را برای کمک به خودتان مجاب کنید. در اینجا این روش ها را با یکدیگر بررسی می کنیم.

مرتبط : بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

1 – برای مشکل یک راه حل پیدا کنید  ، نه برای راه حل یک مشکل

بدون داشتن یک محصول مناسب که بازار به آن نیازمند است، شما نمی توانید مشتری و یا سرمایه گذاری را به سمت خود جذب کنید. برای مثال، وقتیکه صحبت از کمک گرفتن از دیگران است شروع به سرهم کردن مشکلاتی که راه حل شما ممکن است آنها را حل کند نباشید و به جای آن برروی مهمترین مشکل تمرکز کنید و قدم به قدم راه فائق آمدن بر آن مشکل را تشریح کنید.

شما باید بتوانید به سرمایه گذاران مشکلی که وجود دارد را با شواهد مبتنی بر تحقیقات بازار خود ثابت کنید. همچنین باید به مشتریان بالقوه نشان دهید که چگونه مشکل بخصوصی را برایشان حل می کنید. اگر برای پیدا کردن مشکلی که راه حل شما آن را ممکن است حل کند تلاش زیادی می کنید، احتمالا کاری که انجام می دهید ارزشش را نخواهد داشت. شاید به همین دلیل باشد که اغلب استارت آپ ها با شکست روبرو می شوند، زیرا آنها ابتدا یک محصول تولید می کنند و سپس به دنبال مشکلاتی می گردند که محصول آنها ممکن است بتواند آن را حل کند.

مرتبط : ثروتمندترین افراد دنیا در سال ۲۰۱۹ کار خود را از کجا شروع کردند

2 – خود واقعی تان را نشان دهید

سرمایه گذاران و مشتریان از برندی که آن را حمایت می کنند توقع شفافیت دارند و هر دو می توانند فریب و حقه را از کیلومترها دور تشخیص دهند. صداقت و شفافیت باید سرلوحه یک کسب و کار موفق باشد. وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد دنیا صداقت و راستی را مهمترین عامل در موفقیت یک تجارت آفرین و یک کسب و کار می داند. او می گوید : وقتی می خواهیم یک رهبر یا مدیر را برای یکی از کسب و کارهای خود انتخاب کنیم 3 عامل اصلی را در نظر می گیریم. ابتدا هوش و استعداد او را نگاه می کنیم، سپس انرژی و انگیزه او را ارزیابی می کنیم و سپس راستی و صداقت او را می سنجیم. اگر آنها گزینه آخر را نداشته باشند 2 گزینه دیگر ارزش خود را از دست می دهند.

وقتیکه سعی در فروش ایده یا محصول خود به سرمایه گذاران و یا مشتریان دارید یک قانون اصلی و مشابه وجود دارد. این قانون این است که به ایده و محصولتان اجازه دهید تا خودش بدرخشد، در اینصورت است که یک دهکده پشت شما و حامیتان خواهند بود.

وقتیکه کسی از شما سئوالی می پرسد که جوابش را نمی دانید، سعی نکنید که جوابی غیر واقعی به او بدهید و به جای آن اعتراف کنید که شما همه چیز را نمی دانید. با این روش می توانید اعتماد طرف مقابلتان را به خود جلب کنید.

مرتبط : ۱۱ قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود

3 – در روابط معنی دار سرمایه گذاری کنید

بدون شک شما دوستان نزدیکی دارید، اما اگر با آنها برای مدت طولانی صحبت نکنید احتمالا حاظر نخواهند بود تا برروی ایده و یا استارت آپ شما سرمایه گذاری نمایند. اگر می خواهید که از کسی کمک فکری، مالی و غیره بگیرید باید به صورت فعالانه ای برروی رابطه با آنها کار کنید. به صورت هفتگی با سرمایه گذاران احتمالی تماس تلفنی بگیرید و با مشتریان بالقوه روابط مستمری برقرار کنید. به دنبال یک مربی باتجربه باشید، کسی که بتواند با شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کند. وقتیکه این افراد را پیدا کردید، به وقتی که برای شما می گذارند به صورت واقعی احترام بگذارید و برروی ارتباط خود با آنها سرمایه گذاری کنید.

تمرکز خود را تنها برروی رابطه های مربوط به کسب و کار خود نگذارید. رابطه خود را با دوستان و خانواده خود عمیق تر کنید زیرا آنها مهمترین نیروهای کمکی شما در آخرین لحظات هستند. طبق یک تحقیقی که دانشگاه کالیفرنیا  انجام داده است، احتمال اینکه تجارت آفرینان با مشکل سلامت روانی مواجه شوند 2برابر بیشتر از افرادی است که فعالیت تجارت آفرینی ندارند. بنابراین داشتن یک تیم کمکی و حمایتی در درون کسب و کار و همچنین در بیرون از کسب و کار می تواند به شما کمک کنند تا ریسک دچار شدن به چنین اختلالاتی را در خود پایین تر آورید.

یافتن یک ایده برای شروع کسب و کار بسیار هیجان انگیز است ولی این تنها شروع کار است. قدم بعدی پیدا کردن یک تیم برای حمایت از ایده شما است تا به شما در مسیر راه کمک کنند. تیمی شامل مشتریان، سرمایه گذاران، دوستان، خویشاوندان، مربیان و غیره می شود.

مرتبط : ۵ قانون طلایی از میلیاردر خود ساخته وارن بافت


درس مهمی که تمام مدیران و تجارت آفرینان باید بیاموزند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید