بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

افراد زیادی با دیدی صحیح به کسب و کار اینترنتی نگاه می کنند و همواره به دنبال روش هایی برای کسب درآمد اینترنتی هستند. چه شما بخواهید که مارک زاکربرگ آینده باشید و چه بخواهید از طریق کلیک برروی تبلیغات درآمد داشته باشید، اینترنت جایی است که شما را به هدفتان خواهد رساند.

در واقع راه های بسیار متفاوتی برای کسب درآمد در اینترنت وجود دارد که هر کسی بنا بر سبک زندگی و دیدگاه خود می تواند یکی از آنها را برای سودآوری انتخاب نماید. بعنوان مثال می توان به این روش های آسان کسب و کار اینترنتی اشاره کرد که هر کسی می تواند در منزل خود آنها را انجام دهد :

  • فروش تولیدات شخصی شما در فروشگاه های آنلاین
  • تولید یک وبلاگ با محتویات باارزش و کسب درآمد از راه تبلیغات
  • خدمات آنلاین به مشتریان در سرتاسر دنیا
  • پیدا کردن مشتری در اینترنت برای کسب و کارهای غیراینترنتی
  • فروش محصولات افراد دیگر و دریافت کومیسیون بابت هر معرفی
  • ساخت یک صفحه پویای اینستاگرام برای جذب مخاطب و گرفتن تبلیغات

اما چرا کسب و کار اینترنتی اینقدر مهم است؟ چرا استفاده از روش های کسب درآمد اینترنتی می تواند آینده ای روشن برای شما به همراه بیاورد؟ در ادامه به بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی اشاره می کنیم. امیدوارم که این مقاله به شما انگیزه و شجاعت راه اندازی یک تجارت اینترنتی را بدهد.

دلیل 1 – امنیت شغلی بدون محدودیت

اگر از افراد مختلف درباره شروع یک کسب و کار اینترنتی سئوال کنید ممکن است که یکی از آنها به شما بگوید که این کار ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. اما این نظر نمی تواند درست باشد. وقتیکه شما یاد بگیرید که چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید، در واقع به خود آموزش داده اید که چگونه برای همیشه یک امنیت شغلی داشته باشید. اگر یاد بگیرید که چگونه در اینترنت و آنلاین یک محصولی را بفروشید دیگر تکرار این فرآیند برایتان آسان خواهد شد، حتی اگر ایده اولی دست از کار در نیاید.

همین موضوع برای فریلنسرهایی که در اینترنت به دنبال مشتری می گردند صادق است. آنها اغلب بازاری به اندازه تمام دنیا در اختیارشان است که می توانند در این بازار برای مهارت های خود متقاضی پیدا کنند. چنانچه تمایل دارید فریلنسر شوید به بهترین سایت های فریلنسر دنیا نگاهی بیندازید تا دریابید که چه میزان تقاضاها با مهارت های شما همخوانی دارد.

با یک نگاه به بازار کسب و کار متوجه می شوید که شرکت های زیادی این روزها ورشکسته می شوند، قراردادن تمام تخم مرغ ها در یک سبد، ریسک بسیار بالاتری نسبت به یادگیری روش های کسب و کار اینترنتی دارد که همواره می توان به شکلی دیگر آن را نو شروع کرد.

مرتبط : درآمد از تبلیغات اینترنت – کسب درآمد از طریق دیدن تبلیغات

دلیل 2 – فعالیت در زمینه هایی که به آنها علاقمند هستید

کارمند بودن به شما این اجازه را نخواهد داد تا برروی علایق شخصی خود کار کنید و باید کاری که فردی دیگر از شما می خواهد را انجام دهید. شاید برخی افراد باشند که از کارمند بودن لذت ببرند ولی اغلب این افراد نمی دانند که امنیت شغلی و اشتیاق کار کردن در کسب و کار شخصی چه لذتی برای آنها به همراه خواهد داشت.

اگر شما از شغل امروزتان راضی هستید، حداقل به خودتان این بدهی را خواهید داشت تا درباره رضایت کسب درآمد از تجارت شخصی جستجویی انجام دهید.

دلیل 3 – دسترسی به شبکه مشریان و فروشندگان وسیعتر

اگر شما هم اکنون صاحب یک کسب و کار غیر اینترنتی مبتنی بر فروش محصولات هستید، با وارد شدن به دنیای اینترنت می توانید به اقیانوسی عظیم از مشتریان و خریداران بالقوه دسترسی پیدا کنید. با راه اندازی کسب و کار اینترنتی، دیگر لازم نیست که با رقبای محلی خود رقابت کنید، بلکه وارد یک رقابت جهانی با رقبای بزرگتر خواهید شد که تجارت شما را وارد مرحله جدید خواهد کرد. دیگر نگران یک یا دو مشتری نخواهید بود و تمرکز خود را برروی چیزهای بزرگتری خواهید گذاشت. حالا به اندازه ای که ذهنتان می تواند بزرگ فکر کند، می توانید کارهای بزرگتری انجام دهید.

دلیل 4 – هزینه های خانه داری و بچه داری کمتر می شود

از آنجاییکه امروزه هزینه نگهداری از بچه بسیار بالاتر رفته است و شما به دلیل اینکه مجبورید هرروز سر کار بروید گاهی نیاز پیدا می کنید که برای خانه و یا فرزند خود نیروی کمکی استخدام کنید. اما با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما دیگر لازم نیست که از خانه خارج شوید و بیشتر می توانید به کارهای مربوط به خانه و فرزندانتان رسیدگی کنید.

امروزه در اغلب خانواده های جدید، والدین هر دو کار می کنند و به همین دلیل زمانی را برای رسیدگی به کارهای خانه نخواهند داشت. پس شما به یک نتیجه برد-برد خواهید رسید.

دلیل 5 – به دنبال علاقه خود می روید

یکی از مهمترین و بهترین دلایل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، انعطافی است که این کار برای شما به همراه خواهد آورد. وقتیکه در یک شرکت یا اداره کار می کنید باید طبق یک برنامه کاری فعالیت کنید و نمی توانید به سلیقه خود برنامه زمانی یا مسئولیت های خود را تغییر دهید. شما نمی توانید اگر در طول روز خسته شده اید برای 2 ساعت ورزش در باشگاه یا پیاده روی، محل کار خود را ترک کنید یا در وسط هفته به یک سفر چند روزه بروید.

با داشتن یک کسب و کار اینترنتی شما آزادی انتخاب پیدا می کنید و دیگر زمانبدنی کارها به شما تحمیل نخواهد شد. این کار به شما این اجازه را خواهد داد تا بتوانید بیشتر سفر کنید و به دنبال چیزهایی که به آنها علاقمند هستید بروید.

دلیل 7 – هزینه های پایین شروع کسب و کار اینترنتی

اگر تا به حال با یک تجارت آفرین که کسب و کاری سنتی راه اندازی کرده است صحبت کرده باشید، حتما از هزینه های بالای روزهای شروع کار برایتان گفته است. اما در دنیای اینترنت شما نیاز به خرید یا اجاره ملک، وسایل فیزیکی، ابزار مدارک سازی و غیره نخواهید داشت.

بعنوان یک صاحب کسب و کار اینترنتی تنها هزینه شما هزینه دامین و هاست است. حتی اگر بخواهید که فعالیت های سایت خود را برون سپاری کنید نیز می توانید به هزینه های بسیار کمی نسبت به کسب و کارهای سنتی این کار را انجام دهید.

دلیل 7 – افزایش درآمد

چنانچه در شغلی تمام وقت در جایی مشغول به کار هستید، درآمدتان محدود به حرفه و تجربه خودتان است. برای مثال، اگر معلم هستید و تمام مدارک عالیه را نیز دریافت کرده اید، هرگز نخواهید توانست همانند یک بانکدار یا یک سرمایه گذار بازار بورس درآمد داشته باشید. اما وقتیکه کسب و کار اینترنتی دارید هیچ محدودیتی برای درآمد نخواهید داشت و تا هرجا که بخواهید می توانید پیشروی کنید.

اگر تنها یک محصول را به صورت آنلاین به فروش می رسانید، با آموزش خود می توانید به سرعت 50 محصول را بفروشید. اگر قصد گسترش خدمات خود را دارید، همیشه می توانید یک کارمند برای خود استخدام کنید تا در این کار به شما کمک کند. به جای اینکه روزهای طولانی به فکر چانه زنی با رئیس خود برای افزایش 3 درصدی حقوقتان باشید، به فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی باشید تا خود را از این محدودیت ها نجات دهید.

مرتبط : کسب درآمد از اینترنت در منزل – درآمد اینترنتی بدون سرمایه


بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی


تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس