ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹

ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2019

پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ رشد اقتصادی جهان سالانه و بدون وقفه افزایش یافته است. در واقع مجموع ثروت خصوصی افراد بالغ در دنیا در سال ۲۰۱۸ معادل ۲۰۴ تریلیون بوده است که ۲۶% رشد نسبت به دهه گذشته داشته است. در چارت زیر می توانید لیست ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹ که بر اساس گزارش سازمان Global Wealth Migration تهیه شده است را مشاهده نمایید. در این چارت رشد اقتصادی و میزان ثروت خصوصی در ثروتمندترین کشورهای دنیا ارزیابی شده است.

Richest-Countries-in-the-world

لیست ثروتمندترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۱۹

جایگاهکشورثروت افرادرشد 10 ساله اخیر
1ایالات متحده امریکا60.7 تریلیون27%
2
چین23.6 تریلیون130%
3ژاپن19.1 تریلیون18%
4بریتانیا 9.1 تریلیون4%
5آلمان8.8 تریلیون7%
6هند8.1 تریلیون96%
7استرالیا6.0 تریلیون48%
8کانادا6.0 تریلیون23%
9فرانسه5.9 تریلیون7%-
10ایتالیا3.8 تریلیون14%-

کل مجموع ثروت افراد در ۱۰ کشور ثروتمند دنیا بیش از ۷۴% از کل ثروت جهان است. کشورهای آسیایی ماند چین و هند بیشترین رشد را در جمع ثروتمندترین کشورهای دنیا در ۱۰ سال گذشته داشته اند که این کشورها همچنان که در لیست ثروتمندترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۱۹ ملاحظه می کنید در جایگاه دوم و ششم قرار گرفته اند. کشورهای اروپایی مانند فرانسه و ایتالیا در سال های گذشته دچار کاهش رشد اقتصادی شده اند.

در طی ۱۰ سال گذشته چین با رشد ۱۳۰% بیشترین رشد را داشته است و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ حجم اقتصاد چین از ایالات متحده امریکا پیشی بگیرد. البته این موضوع فقط به عوامل اقتصادی مربوط نمی شود بلکه عوامل سیاسی زیادی نیز در این رقابت نقش بازی خواهند کرد.

با وجود اینکه  مجموع ثروت افراد در هند در ۱۰ سال گذشته دو برابر شده است ولی ثروت هر فرد بالغ در این کشور تنها ۲۲% رشد داشته است.

ایالات متحده امریکا همچنان بعنوان ثروتمندترین کشور دنیا با در اختیار داشتن بیش از ۳۰% از کل ثروت دنیا قرار دارد. جای تعجب ندارد که بیشترین تعداد میلیاردرهای دنیا نیز در این کشور قرار داشته باشند.

مرتبط : ثروتمندترین افراد دنیا در سال ۲۰۱۹ کار خود را از کجا شروع کردند

تعداد بیشترین میلیونرها در ۳ کشور ثروتمند دنیا :

  • ایالات متحده امریکا : ۱۷٫۳۵۰٫۰۰۰ نفر
  • چین : ۳٫۴۸۰٫۰۰۰ نفر
  • ژاپن : ۲٫۸۰۹٫۰۰۰ نفر
  • در کل دنیا : ۴۲٫۱۵۵٫۰۰۰ نفر

کشور استرالیا از جمله جدیدترین کشورهایی است که به جمع ۱۰ کشور ثروتمند دنیا پیوسته است. با وجود تبعات منفی برگزیت برای بریتانیا، همچنان بریتانیا در جایگاه بالایی یعنی چهارم دنیا قرار دارد.

فاصله بین ثروتمندان و فقرا :

متاسفانه فاصله بین ثروتمندترین کشورهای دنیا با کشورهای فقیر در سالهای گذشته بیشتر شده است. میانگین ثروت هر فرد بالغ در دنیا ۲۷۰۰۰ دلار است اما نیمه پایین افراد بالغ در دنیا تنها ۱% از کل ثروت دنیا را در اختیار دارند. یعنی ۹۹% از ثروت در اختیار ۵۰% دیگر افراد است. جالب تر اینجاست که جمعیت ۱درصدی ثروتمندترین افراد دنیا مالک ۴۷% از دارایی های کل جهان هستند.

مرتبط : ثروتمندترین ورزشکاران جهان در سال ۲۰۱۹


ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید