چگونه خوشحال باشیم ؟ چگونه خوشحال بودن به موفقیت کمک می کند ؟ (پادکست)

شادی پاداش کار درست و خوب شما نیست بلکه شادی کلید رسیدن به موفقیت و نتیجه دلخواه است

چگونه خوشحال باشیم ؟ چگونه خوشحال بودن به موفقیت شما کمک می کند ؟

آیا زندگی برایتان یکنواخت شده است ؟ آیا آنقدر برروی اهدافتان متمرکز شده اید که فراموش کرده اید که باید از زندگی و از تمام لحظات آن لذت ببرید ؟ آیا فراموش کرده اید که چگونه خوشحال باشید ؟

فایل صوتی چگونه خوشحال باشیم:

اگر شما هم مثل خیلی از افراد آنقدر غرق در کار و تجارت خود هستید و رسیدن به اهداف آنقدر برایتان اهمیت دارد که خوشحال بودن را نادیده گرفته اید حتما این مقاله را بخوانید. این موضوع را هم فراموش نکنید که برای موفقیت، شما نیازمند خوشحالی هستید.

فرد ناخشنود را می توان به توریستی تشبیه کرد که درباره زیبایی های یک کشور می گوید که : بسیار زیبا بود البته اگر کوه ها جلوی منظره را نمی گرفتند. او نمی بیند که کوه ها خودشان بخشی از آن منظره زیبا هستند. خوشحال بودن و انرژی مثبت همیشه به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند.

چگونه خوشحال باشیم ؟

وقتیکه شما غرق در آرزوها و اهدافتان هستید و زندگی رویائیتان را در یک یا پنچ سال آیند می بینید، ممکن است که امروزتان را فراموش کنید. امروز قسمتی از مسیر موفقیت شماست که باید از آن لذت ببرید. از آن مهم تر اینکه، لذت یک سفر تنها مقصد آن نیست بلکه مسیر سفر می تواند لذت بخش و مفرح باشد.

آیا برایتان این اتفاق افتاده است که بی صبرانه منتظر رسیدن به مقصد باشید و از مکان و زمانی که در آن قرار دارید خسته شده باشید ؟ این لحظه مانند زمانی است که شادی عقب نگه داشته شده است تا شما به آنچه می خواهید برسید. تنها مشکل این سناریو این است که هم اکنون شما ناخوشنود هستید و زندگی در حال گذر است.

من برای شما یک خبر خوب و یک خبر بد دارم. خبر بد این است که آن خانه بزرگی که آروزیش را دارید، یا آن ماشین لوکسی که قصد خریدش را دارید یا هرچیزی فوق العاده ای که می خواهید بعد از موفقیت آنها را بدستشان بیاورید هرگز باعث خوشحالی شما نخواهند شد.در واقع من چند فرد ثروتمند را می شناسم که از آنچه شما فکر می کنید بیچاره تر و افسرده تر هستند. آنها تمام زندگیشان را سخت کار کرده اند و تمام چیزهایی که می خواستند را خریده اند، اما هنوز قسمتی از زندگی در آنها مفقود است که درونشان با صدای بلندی فریاد می زند.

اما حالا خبر خوب. آبراهام لینکولن در جایی می گوید که : “افراد تنها به اندازه ای که ذهنشان را برای شادی آماده کرده اند خوشحال هستند.” بنابراین، شما این توانایی را دارید که تصمیم بگیرید که بدون در نظر گرفتن شرایط موجود، آیا می خواهید خوشحال باشید یا خیر. احتمال دارد که شما هم این اشتباه متداول را مرتکب شده باشید که شادی خود را در گروی رسیدن و یا به دست آوردن چیزی در آینده قرار داده باشید. اگر امروز بیچاره و غمگین هستید، حتی زمانیکه به آن چیز دست پیدا کنید باز هم غمگین و افسرده خواهید بود، مگر اینکه باور و ذهنیت خود را تغییر دهید.

همه چیز در ذهن شما می گذرد.

شادی یک موقعیت ذهنی است که ارتباط بسیار کمی با مادیات و موفقیت های اجتماعی و اقتصادی فرد دارد. پدر مثبت اندیشی، آقای نورمن وینسنت پیل می گوید که “هر کسی که قصد خوشحال بودن را داشته باشد و آن را بیاموزد و از فرمول صحیح آن استفاده کند می تواند فرد خوشحال و شادی باشد.”

در این جمله یک سادگی وجود دارد که باعث می شود اغلب افراد آن را نادیده بگیرند و حقیقت موجود در آن را جدی نگیرند. ما همیشه به دنبال فرمول های پیچیده و سختی کشیدن برای رسیدن به هدفی هستیم. پاسخ این سئوال چگونه خوشحال باشیم بسیار ساده است و پاسخ این است که : تصمیم بگیرید خوشحال باشید. به همین سادگی و آسانی می توانید شاد باشید.

این حقیقت را در ذهن داشته باشید که همیشه اوضاع بر وقف مراد شما نخواهد بود و خیلی چیزها ممکن است که باعث اذیت و آزارتان شود. اما نکته مرموز در اینجا تصمیم گیری برای بی اهمیت جلوه دادن این مشکلات است. شما یک چیز را همیشه تحت کنترل دارید و آن خود شما هستید. اگر تصمیم بگیرید میتوانید در هر شرایطی، بازخورد کنترل شده ای از خودتان نشان دهید.

آقای نورمن می گوید که افراد خودشان ناشادی خود را تولید می کنند. آنها با افکار منفی و رویکردهای مخرب خود باعث ناخوشنودی خود می شوند. برخی از فرآیندهای بازدارنده خوشحالی عبارتند از ترس، نگرانی، تنفر و خشم.

 

چگونه خوشحال باشیم ؟ آیا ثروت و موفقیت خوشحالی می آورد ؟

هیچ میزانی از موفقیت مادی و ثروت نمی تواند به فردی که عادات فکری منفی دارد، کمک کند. نتیجه همیشه یکسان است و فردی که برای خوشنودی خود به دنبال انگیزش های مادی است، همیشه با ناامیدی و سرخوردگی روبرو می شود. خیلی ها هزینه های زیادی پرداخت می کنند و خانواده های خود را از بین می برند تا بدنبال سراب بروند. آنها از این موضع غافل هستند که خوشنودی در درون آنها شکل می گیرد و نه در بیرون از آنها.

این بسیار مهم است که آرزوهای بزرگ داشته باشید و آنها را دنبال کنید اما باید بدانید که چرا به دنبال چنین آرزوهایی هستید. هدف شما از رسیدن به یک هدف نباید خوشحالی و شادی باشد. زیرا اگر هدفتان خوشحالی باشید هرگز به آن نخواهید رسید.

اما برعکس چنانچه شما شاد باشید بسیار ساده تر می توانید به اهداف مادی خود نیز برسید. آقای جف اولسون در کتاب برتری خفیف به این موضوع “راز شادی” می گوید. او می گوید که “شادی پاداش کار درست و خوب شما نیست بلکه شادی کلید رسیدن به موفقیت و نتیجه دلخواه است.”

چگونه خوشحال باشیم ؟ عادات روزانه برای خوشحال بودن.

فرآینده خوشحال بودن را به سادگی می توان با عاداتی که باعث تولید ناخوشنودی می شوند جایگزین کرد. همیشه اولین قدم، تغییر طرز فکر و رویکرد است. شما باید افکاری مانند ترس ، نگرانی ، نفرت و … که منجر به ناخشنودی می شوند را از خود دور کنید و مثبت اندیشی را جایگزین آنها کنید. برای مثال به جای اینکه امروز از رفتن سر کار ناراحت باشید، تصمیم بگیرید که امروز از کار خود لذت ببرید و به دیگران برای خوشحال شدن کمک کنید. اغلب اگر انتظار خوب داشته باشید، نتیجه خوبی نیز دریافت خواهید کرد.

باید بیامورید که از تمام لحظات و موقعیت های سفر موفقیت لذت ببرید. بیاد داشته باشید که زندگی از زمانی که شما به هدفتان برسید شروع نمی شود، زندگی همین الان و در همین موقعیت است. تمام چیزی که شما دارید همین الان است.

نتیجه گیری

ما گاهی فراموش می کنیم که شادی نتیجه رسیدن به چیزی نیست که امروز آن را نداریم، بلکه قدردانی از چیزها و موقعیت هایی است که امروز در اختیارمان است. با تفکر مثبت، روحیه خود را بالا نگاه دارید تا خوشحال بمانید و این نیروی مثبت به شما کمک می کند تا بهتر به اهداف خود در زندگی دست یابید.

مرتبط : ۷ روش برای بهبود زندگی در ۷ روز

مرتبط : ریچارد برانسون و ۱۰ جمله انگیزشی که زندگی او را بهتر کرده است


    چگونه خوشحال باشیم ؟ چگونه خوشحال بودن به موفقیت کمک می کند ؟


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید