آموزشی

7 روش برای بهبود زندگی در 7 روز

7 روش برای بهبود زندگی در 7 روز

تنها راه بهبود زندگی، انتخاب های صحیح بسیار زیاد در جهت زندگی بهتر و در مسیر اهداف است. شاید برخی از این تصمیمات بسیار کوچک باشند اما مجموع این تصمیمات کوچک تاثیر بزرگی برروی زندگی ما خواهد گذاشت.

اگر واقعا قصد دارید تا زندگی خود را بهتر کنید و به سوی موفقیت حرکت کنید، از برداشتن قدم های کوچک و معنی دار برای ساختن زندگی شروع کنید. یک کار جدید و جذاب انجام دهید، ولی این نکته را در ذهن داشته باشید که باید آن کار را آرام شروع کنید تا به سرعت از آن خسته نشوید. پس از مدتی کوتاه می بینید که زندگی تان در حال تغییر به سمت بهتر شدن است و اعتماد بنفس بالاتری پیدا کرده اید. پس از مدت کوتاهی متوجه می شوید که سالم تر زندگی می کنید و شادتر هستید.

در اینجا می خواهیم شما را با 7 روش بهبود زندگی در 7 روز آشنا کنیم. با انجام این کارها استرس زندگی کمتر می شود و مسائل مهم برایتان شفاف تر خواهند شد. همین امروز شروع کنید و پس از 7 روز خواهید دید که این کارها چه تاثیر بزرگی برروی زندگی تان خواهد داشت.

1 – شروع به یادگیری یک مهارت جدید کنید.

چه چیزی بوده که همیشه می خواستید یاد بگیرید ولی هیچوقت برای آن وقت پیدا نکرده بودید؟ مثلا شاید همیشه می خواستید که یک زبان خارجی یاد بگیرید، یا اینکه یک ساز موسیقی بنوازید. شاید این آرزو را در سر داشتید که یک نرم افزار کامپیوتری مانند فتوشاپ یا اکسل را بیاموزید اما هیچوقت نتوانسته اید آن را شروع کنید.

شاید یک فعالیت لذت بخش مانند اسکی یا شنا را قبلا شروع کردید اما نتواسنته اید کامل آن را بیاموزید. یکی از این چیزها را انتخاب کنید و همین امروز دست به کار شوید و برای یادگیری آن برنامه ریزی کنید.

سپس به منابعی که به شما کمک می کنند تا این مهارت ها را بهتر بیاموزید نگاهی کنید. برای اینکه یک زبان خارجی را یاد بگیرید اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که می توانید آنها را دانلود کنید و شروع به یادگیری کنید. ویدئوهای زیادی در یوتیوب وجود دارند که می توانید از طریق آنها فتوشاپ یا نرم افزارهای کامپیوتری دیگری را بیاموزید. روزی بین 15 الی 30 دقیقه وقت بگذارید تا برروی آن مهارت کار کنید و پس از مدتی می بینید که کاری که می خواستید سالیان سال انجام بدید را به اتمام رسانده اید.

مرتبط : چه می توانیم از کریستیانو رونالدو بیاموزیم، ۷ درس از ۷ جمله کریس رونالدو

2- هرروز به خود یک جایزه بدهید.

یکی از قدرتمدنترین نیروها برای بالا نگاه داشتن انگیزه، دریافت پاداش است. پس به خود هرروز پاداشی بدهید. مهم نیست که این پاداش چقدر کوچک یا بزرگ است اما حتما آن را انجام دهید. به خود یک لیوان قهوه یا 10 دقیقه صندلی ماساژ یا یک کلاه جدید جایزه دهید.

گاهی اوقات افراد فکر می کنند که باید به خود پاداش های بزرگ و گرانقیمتی بدهند. خود را از قبل آماده می کنند و برای آن تلاش می کنند. اما این روش درستی برای رسیدن به موفقیت و بهبود زندگی نیست. پاداش های کوچک به خود بدهید و هر زمان که توانستید خود را با جایزه ای بزرگتر شگفت زده کنید.

با اینکار شما می توانید شادتر، مثبت تر و سالمتر زندگی کنید. به احساسات خود توجه کنید و برای خود یک دکمه “شاداب سازی” طراحی کنید. در اینصورت به جای فرسوده شدن هرروز جوانتر و شادابتر خواهید شد و می توانید با چالش های زندگی بهتر مقابله کنید.

مرتبط : چگونه با مشکلات اقتصادی مقابله کنیم ؟ حل مشکلات اقتصادی با تغییر

3 – یک برنامه ورزشی یا نرمشی را شروع کنید.

ورزش نه تنها یک از اجزای بسیار مهم زندگی سالم است، بلکه راهی برای مثبت ماندن، کنترل وزن، کنترل اشتها و کاهش استرس نیز می باشد. افرادی که یک برنامه ورزشی روزانه دارند سالم تر و طولانی تر از افرادی که بی تحرک هستند، زندگی می کنند.

هفته ای 150 دقیقه ورزش سبک یا 75 دقیقه ورزش سنگین می تواند به افزایش کارایی و طول عمر شما کمک زیادی کند. اگر این کار را نمی کنید از همین امروز شروع کنید.

مهم نیست که در چه سطحی از آمادگی جسمانی هستید، زیرا شما می توانید در داخل منزل شروع به انجام حرکات ورزشی کنید. سپس هدف خود را مشخص کنید. آیا می خواهید که وزن کم کنید یا اینکه می خواهید عضله سازی کنید؟ شاید هم می خواهید در مسابفات ماراتن شرکت کنید. از ورزش کردن هدف داشته باشید و میزان نزدیک شدن خود را به هدف اندازه گیری کنید. نرمش و یا ورزش را به یک عادت روزانه تبدیل کنید و پس از مدتی تاثیر شگفت انگیز آن را در خود ببینید.

مرتبط : ۱۰ نکته انگیزشی برای موفقیت – حرکت به سوی زندگی بهتر و موفق تر

4 – دور و بر خود را  از وسایل مزاحم پاکسازی کنید.

چه باور کنید، چه باور نکنید فضای اطراف شما برروی زندگی تان تاثیر زیادی دارد. زندگی در یک محیط آرام و مرتب، بدون وسایل اضافی، میزان استرس را در شما پایین می آورد و کمک می کند تا بهتر برروی اهداف خود تمرکز کنید.

خانه یا محل کاری خلوت و مرتب ذهن شما را آرام می کند و به شما این اجازه را می دهد تا کارهای بیشتری را با دقت بالاتری انجام دهید.

از دست وسایل اضافی خلاص شوید و چیزهایی که به آنها نیاز ندارید را نخرید. بهم ریختگی ها را به حداقل برسانید و دور و بر خود را خلوت و مرتب نگاه دارید و پس از مدتی تاثیر آن را در زندگی خود خواهید دید.

مرتبط : چگونه سفر و تعطیلات به سلامت روانی کمک می کند و باعث افزایش کارایی می شود

5 – برای خود یک لیست آرزوها درست کنید.

لیست آرزوها لیستی از کارهایی است که افراد می خواهند تا قبل از مرگ خود آنها را انجام دهند. شما هم لیست آرزوهای خود را درست کنید و مهمترین اهداف زندگی خود را در آن مشخص کنید. این لیست می تواند هر چقدر که دوست دارید طولانی باشد. می تواند حاوی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت باشد. این کار یکی از مهمترین کارها برای بهبود زندگی است و به شما کمک می کند تا چیزهایی که برایتان بیشترین اهمیت را دارد شناسایی کنید و برروی آنها تمرکز کنید.

هدف نهایی یک لیست آرزو، کمک برای استفاده بهتر از روزهای زندگی تان است. به جای اینکه اجازه دهید روزهایتان به بطالت بگذرند، برای زندگی خود یک مسیر و هدف انتخاب کنید.

با این کار تجربیاتی که می خواهید در زندگی کسب کنید را جلوی چشم خود قرار می دهید و راحت تر به آنها خواهید رسید.

6 – با ترس مقابله کنید.

همه ما برای خود ترس هایی داریم. ترس ها می توانند به ما کمک کنند تا بیشتر مراقب خود باشیم و زنده بمانیم. اما برخی از همین ترس ها نیز ما را از زندگی عقب نگاه می دارند بخصوص اگر به آنها اجازه دهیم تا زندگی ما را تحت کنترل خود بگیرند. برای خود وقت بگذارید و ترس هایتان را مشخص کنید. برخی از آنها توجیه پذیر هستند، اما برخی نیز ریشه در دلواپسی دارند. ترس های واقعی را از ترس های ساختگی جدا کنید و با ترس های غیرواقعی خود مقابله کنید. وقتیکه ما با ترس هایمان مقابله می کنیم، شجاع تر می شویم و یاد می گیریم که چگونه افکار خود را کنترل کنیم.

با کار کردن برروی ترس ها، خردمندتر می شوید و حتی وقتی اتفاقات بدی رخ می دهند می توانید آنها را تبدیل به تجربه زندگی کنید.

مرتبط : چگونه پولدار شوم ؟ راز ثروتمند شدن

7 – با یک دوست قدیمی دوباره ارتباط برقرار کنید.

هیچ چیزی لذت بخش تر از ارتباط دوباره با یک دوست قدیمی نیست. برخی اوقات ما به زمان و مکان اجازه می دهیم تا بین ما فاصله بیندازند. گاهی اوقات دوستی ها نه بدلیل اختلاف نظر بلکه به دلیل نداشتن وقت و مشغله زیاد کم رنگ می شوند.  اما وقتیکه یک دوستی را دوباره احیا کنید، با گذشته خود ارتباط برقرار کرده اید و خواهید دید که این ارتباطات هنوز قوی و پابرجا هستند.

دوست قدیمی می تواند به شما یادآور کند که قبل از اینکه زندگی پیچیده شود چه کسی بوده اید و کمک می کند تا زندگی حال خود را بهتر ببینید. آنها می توانند خاطرات و آرزوهای قدیمی را برای شما زنده کنند. بنابراین می توانید ببینید که آیا آن آرزوها هنوز هم برای شما ارزشمند هستند یا خیر. همچنین می توانید اندازه گیری کنید تا چه میزان به آن آرزوها رسیده اید و یا اینکه چه میزان با آنها هنوز فاصله دارید.

این 7 روش باری بهبود زندگی به شما کمک می کنند و با اجرای آنها به آرامی می توانید به اهداف خود و به موفقیت دست پیدا کنید.

مرتبط : عصب شناسان میگویند که چگونه ذهن خود را به سوی موفقیت هک کنیم


  7 روش برای بهبود زندگی در 7 روز 


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس