انگیزشی

چگونه با مشکلات اقتصادی مقابله کنیم ؟ حل مشکلات اقتصادی با تغییر

حل-مشکلات-اقتصادی 1

ترس صدمه دیدن از « مشکلات اقتصادی » مانند از دست دادن شغل، تغییر شرایط مالی، از دست دادن ثروت یا حوادث دیگری مانند یک عمل جراحی اورژانسی می تواند به کابوس های زندگی هر فردی تبدیل شود. برای رویارویی با چنین حوادث ناخوشایندی، نیاز دارید تا تغییرات بزرگی را در زندگی خود بوجود آورید و این دوره تغییر برای هر فردی می تواند بسیار پر استرس و ترسناک باشد. اغلب این شرایط ناشی از نگرانی های مداوم و گاهی بی موردی است که ما را به نقطه شکستن نزدیک می کند و در یک لحظه می بینید که هر آنچه که سالها برای ساختنش زحمت کشیده اید، در حال تغییر و گاهی از بین رفتن است. در این زمان است که استرس، ترس و دلهره بر شما چیره می شود و به دنبال راه نجاتی می گردید.

با این وجود، بحران و مشکلات اقتصادی که گریبانتان را گرفته اند را می توانید با بدست گرفتن کنترل خود و اقداماتی مستحکم اصلاح کنید. مزایایی که فائق آمدن بر مشکات اقتصادی برای شما به ارمغان می آورد، نه تنها کم کردن بدهی ها و پس انداز بیشتر پول است، بلکه این اصلاحات باعث افزایش اعتماد بنفس و بالابردن روحیه شما نیز می شوند. هرچقدر که کمتر نگران مشکلات اقتصادی و بحران های مالی باشید بیشتر می توانید از زندگیتان لذت ببرید.

گاهی ممکن است که گمان کنید مشکلات شما کاملا استثنایی و منحصربفرد است ولی بسیاری افراد دیگر نیز در دنیا با این مشکلات روبرو شده اند و این مسیر را طی کرده اند. مسیر پیروزی بر مشکلات اقتصادی پر پیچ و تاب است ولی قدمهای رسیدن به آزادی اقتصادی کاملا مشخص و اثبات شده هستند.

بنابراین حالا بیایید از این نکات برای حل مشکلات اقتصادی و پیروز شدن بر بحران مالی استفاده کنیم و خود را در مسیر موفقیت قرار دهیم:

1 – مشکلات را شناسایی کنید

اولین قدم برای چیره شدن بر مشکلات مالی و اقتصادی شناسایی اولیه عواملی است که باعث چنین شرایطی شده اند. مشکلات اقتصادی معمولا از مشکلات بزرگتری سرچشمه می گیرند که نیازمند راه حل های بلند مدت هستند. شما باید دلیل اصلی این مشکلات را پیدا کنید نه اینکه تنها به عوامل پیش پا افتاده ای مانند زیاد شدن هزینه کلاس خصوصی پیانو یا افزایش قیمت آب معدنی اشاره کنید. شناسایی منشع مشکل به شما این کمک را می کند تا بتوانید راه حل جامع و دائمی برای آن پیدا کنید. مانند نشتی شیر منزل که گذاشتن یک سطل زیر آن تنها یک راه حل موقتی است و نهایتا شما را با مشکل سرازیر شدن آب روبرو خواهد کرد. شیر را تعمیر کنید و نشتی به طور دائم متوقف خواهد شد. پس به جای استفاده از مسکن برای مقابله با استرس، تمرکز خود را برروی حل مشکلات اقتصادی خود بگذارید.

مرتبط : 6 درسی که در طول زندگی ام تا به امروز یاد گرفته ام

2 – یک بودجه تعریف کنید

یکی از بهترین راه ها برای کنار آمدن با مشکلات اقتصادی اختصاص بودجه است. بوجه می تواند هفتگی، ماهانه و سالانه تعریف شود که هر کدام از این بازه ها می تواند معنی مشخصی برای مخارج شما داشته باشد و بر تصمیماتتان تاثیر گذار خواهند بود. هنگامی که در حال ساختن یک بودجه هستید می بایست مخارج خود را رصد کنید و ببینید که بیشترین خرجتان مربوط به کدام موارد است.

وقتیکه توانستید به یک عدد منطقی در بودجه برسید، می توانید آن را تحلیل کرده و ببینید که در کجاها می توانید صرفه جویی کنید و در کجاها می توانید کمتر خرج کنید. چیزهایی مانند کمتر بیرون غذا خوردن، کمتر خرج کردن برای سفر یا تفریح، بردن غذا از خانه به محل کار و غیره می توانند اولین قدما های کوچکی باشند که با آنها بودجه خود را کنترل کنید. این مسائل کوچک می توانند شما را به سمت حل مشکلات اقتصادی و کشف مشکل اصلی هدایت کنند و همچنین در بلند مدت باعث کمتر شدن استرس و نگرانی هایتان می شوند.

3 – اولویت های مالی خود را مشخص کنید

مشخص کردن اولویت های مالی لازمه پیروزی بر مشکلات اقتصادی است. این اولیت بندی ها به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیمات سخت اقتصادی را آسان تر بگیرید و زودتر به مسیر صحیح بازگردید. اولویت های اقتصادی باید شامل نگاه به راه های جدیدی برای کسب درآمد مانند شغل دوم نیز باشد. همچنین ممکن است به شما بگوید که می توانید در خانه ای کوچک تر یا در محله ای دیگر زندگی کنید و یا به جای ماشین شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

4 – برای حل مشکل اغدام نمایید

برای اغلب مردم، حل مشکلات اقتصادی می تواند تنها از طریق کاهش هزینه ها و افزایش درآمد یا کمی از هردو انجام گیرد، اما این ممکن است که گزینه ای ایده آل برای همه نباشد. تغییر سبک زندگی یکی از دشوارترین مسائل پیش روی هر انسانی است، اما برای حل مشکلات اقتصادی مجبور به تن دادن به این تغییرات هستیم.

پس برای حل آنها قدمهای کوچکی بردارید تا به هدفتان که تغییر اساسی است برسید. تغییرات بزرگتر در زندگی همیشه دشوارتر هستند. با برداشتن قدم های کوچک به سمت اهداف بزرگ حرکت کنید. به این متدولوژی اثر مرکب می گویند. این روش بسیار موثر است و سریع جواب می دهد.

5 – برنامه داشته باشید و رشد خود را اندازه گیری کنید

وقتیکه توانستید برای حل مشکلات اقتصادی خود ایده ای پیدا کنید، یک برنامه منطقی ترسیم کنید و برای رسیدن به آن، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در نظر بگیرید. پس از آنکه توانستید یک برنامه داشته باشید شروع به اجرای آن کنید و همیشه رشدتان را اندازه گیری کنید. اندازه گیری رشد همیشه به فرد انگیزه بیشتری برای پیشرفت کردن می دهد.

گاهی به برنامه خود رجوع کنید و آن را دوباره مرور کنید. نکاتی که نیاز به بازبینی دارند را تغییر دهید و همیشه آن را به روز نگه دارید.

نادیده گرفتن چالش های مالی و مشکلات اقتصادی مانند مهمان ناخوانده می تواند شما را با شک و نگرانی مواجه سازد. کلید حل این مشکلات انعطاف پذیر بودن و دست به تغییر زدن است. از هیچ تغییری هراس نداشته باشید و بدانید که قدم های کوچک شما برای حل مشکلات اقتصادی می تواند نتایج بزرگی را به همراه داشته باشند.

مرتبط : راز موفقیت چیست ؟ تجارت و زندگی

مرتبط : تفاوت بین ثروتمندان جهان و افراد متوسط

مرتبط : افراد با ذهن قوی از این 13 مورد اجتناب می کنند

منبع :  5Tips to Overcome a Financial Crisis


چگونه با مشکلات اقتصادی مقابله کنیم ؟


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس