4 دلیل که شما هرگز ثروتمند نمی شوید – چگونه آن را تغییر دهید

4 دلیل که شما هرگز ثروتمند نمی شوید - چگونه آن را تغییر دهید

استراحت در جزایر قناری یا سواحل مالدیو، خرید ماشین لوکس و گران قیمت، کمک خیلی زیاد به یک سازمان خیریه که به آن علاقه دارید، و یا بازنشستگی زود هنگام شاید چیزهایی باشند که شما از میلیاردر بودن به ذهنتان خطور میکند. اما اینها دلایلی است که شما هرگز ثروتمند نمی شوید

مگر اینکه بتوانید به این چهار مانعی که در سر راه شما برای میلیاردر شدن وجود دارند غلبه کنید. برای هر چهار مانعی که در زیر به آن اشاره میکنم یک راه حل سری نیز ذکر شده که میتواند به شما کمک کند این موانع را پشت سر بگذارید و تبدیل به یک تجارت آفرین موفق شوید. پس بیایید شروع کنیم.

1. شما هرگز ثروتمند نمی شوید اگر ندانید که پول چگونه عمل میکند

پول یک موضوع پیچیده و غامض نیست اما با این حال افراد بسیار کمی هستند که میدانن پول چگونه کار میکند. آیا شما میدانید؟ بله، شما میتوانید سیستم غلط آموزشی و یا آموزش نادرست والدینتان را مورد سرزنش قرار دهید اما با این وجود مسئولیت اینکه دریابید پول چگونه کار میکند، چگونه بدست می آید، چگونه نگهداری و سرمایه گذاری میشود هنور با خود شماست.

میلیاردرها میدانند که پول چیزی نیست که بتوان آن را برنده شد یا کشف کرد و یا اینکه اتفاقی بدست آورد.

ثروتمند شدن یک حادثه نیست بلکه حرکت و عمل است. پول ساختن بزرگترین بازی در روی کره زمین است و اگر تمایل به برنده شدن در این بازی بزرگ را دارید میبایست قواعد آن را یاد بگیرید. پس شروع کنید به یاد گیری.

قدم عملی فوری : شروع به خواندن کتابهایی خوب در مورد پول کنید. کتابهایی ساده مانند :

1. پدر پولدار و پدر بی پول اثر Robert Kiyosaki
2. پولدارترین مرد بابل اثرGeorge Clason

اما نه اینکه فقط بخوانید بلکه این دانش را در خود نهادینه کنید. درباره آن مجادله کنید. با همسرتان، مادر بزرگتان، همکارتان و حتی پستچی محلتان دراین باره صحبت کنید. مسائل مالی قابل یادگیری هستند و اگر شما در آن متبحر شوید خواهید دید که کسب ثروت چندان هم که فکر میکردید کار دشواری نیست.

 

2. برای آموزش خودتان ارزش قائل نیستید

متوجه شدم : احتمالاً وقتش را ندارید

اگر شما روزی 25 ساعت کار کنید باز هم در آخر روز میبینید که کارهایی داشته اید که به آن نرسیدید. بله این زندگی یک کارآفرین است. بنابراین چیزهایی را باید قربانی کنید. احتمالا شما آموزش و مطالعه مداوم را قربانی میکنید که این میتواند برای موفقیت شما امری بسیار مضر و مخرب باشد. افراد ثروتمند هرگز دست از یادگیری بر نمی دارند حتی با وجود مشغله های تجاری خود.

در مصاحبه ای در The Tim Ferriss Show آقای نوی کاگان میگوید که هر روز صبح زمانی را به مطالعه کردن اختصاص میدهد و همچنین سه شنبه ها صبح را در کلاس آموزشی شرکت میکند و یا آن را صرف یادگیری میکند.

آخرین باری که در برنامه هفتگی و یا روزانه خود “زمان یادگیری” قرار دادید کی بوده است؟ آیا فقط زمانی که همه کارها به پایان رسیده اند تصمیم به یاد گیری یا مطالعه میگیرید؟

نصیحت کوگان را گوش دهید. هیچ کدام از تجارت آفرینان موفق از یادگیری و مطالعه دست نمیکشند فارغ از اینکه چقدر مشغله دارند.

قدم عملی فوری : به این مصاحبه آقای کوگان گوش دهید. این مطاحبه میتواند خیلی به شما کمک کند که برای آموزش خود بیشتر ارزش قائل شوید.

 

3. با تمام درآمدتان زندگی میکنید

با اضافه پول ماهیانۀ تان چه کار میکنید؟

احتمالاً جوابتان این است که چیزی باقی نمانده است. رئیستان به شما به اندازه کافی حقوق نمی دهد. شرکتتان به اندازه کافی پولسازی نمیکند. یا هر چیزی دیگر میتواند بهانه شما باشد. اما بیایید با حقیقت روبرو شویم. شما زیادی خرج میکنید. خیلی اهمیتی ندارد که چقدر در می آورید. همه افراد به اندازه ای که در میآورند خرج میکنند. شما ممکن است که ماهی یک میلیون و یا بیست میلیون در بیاورید اما هنوز از مخارج عقب هستید.

میلیاردرهای واقعی یک تصمیم همیشگی دارند و آن این است : کمتر از آنچه در می آورند خرج میکنند، حتی زمانی که خیلی پول در نمی آورند. به جای اینکه سطح زندگی خود را بالا ببرند سعی میکنند سطح درآمدزایی خود را بالاتر ببرند. آنها تصمیم همیشگی دارند که پول اضافی خود را در جایی سرمایه گذاری کنند. جایی مثل بازار سهام، بازار آهن یا طلا و یا املاک. در این باره در گزینه بعدی بیشتر صحبت میکنیم.

مرتبط: کسب درآمد از اینترنت در منزل 

قدم عملی فوری: ریز حساب بانکی خود را در سه ماه گذشته مرور کنید. دریابید که پولهایتان کجاها خرج شده است. آنها را دسته بندی کنید و برای آینده خود یک برنامه بودجه ای فراهم کنید. اگر نمیتوانید بودجه بندی کنید و یا برای شما این کار سختی است، میتوانید از YouNeedABudget استفاده کنید و یا کتابهایی در این باره بخوانید.

 

4. دارایی جع آوری نمیکنید

با یک شغل شما هرگز ثروتمند نمی شوید. حتی اگر تمام درآمد خود را در یک قلک در جوی میز توالت نگهداری کنید. پس چگونه میتوانید ثروت سازی کنید؟

شروع به جمع آوری دارایی کنید.

دارایی به معنی مایملک و سرمایه میباشد. چیزی که در آینده ارزش بیشتری از امروز داشته باشد.

میلیاردرها دارایی جمع آوری میکنند. این کار خیلی ساده ای است. آیا شما این کار را میکنید؟

دارایی میتواند که یک تجارت پرسود، یک سبد سهام مناسب و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات باشد.

ماشین شما دارایی نیست. وسایل پر زرق و برق الکترونیکی که از آنها روزانه استفاده میکنید و یا گاهی حتی خانه شما دارائی محسوب نمیشوند. آنها فقط قبول مسئولیت شما برای از دست دادن آینده درخشان میباشد. 

از جمع آوری اینگونه چیزها صرف نظر کنید و به جای آنها چیزهایی جمع آوری کنید که در بلند مدت برای شما پولسازی کنند.

قدم عملی فوری : یک لیست کامل از تمام دارایی هایی که در طول زندگیتان جمع آوری کرده اید به همراه ارزش کنونی آنها فراهم کنید. آیا از این لیست احساس خوبی دارید؟ پس یک برنامه دقیق با جزئیات برای جمع آوری دارایی های واقعی کنید و تصمیم بگیرید که برای خود مسئولیت نخرید بلکه چیزی بخرید که در آینده ارزش بیشتری داشته باشد.

ثروتمند شدن غیر ممکن نیست. در حقیقت، اگر شما دانش این کار را داشته باشید کاری نسبتاً آسان است.

اگرچه این کار نیازمند غلبه بر موانعی است که میتواند دشوار باشد. بنابراین اگر تمایل دارید که به یک انسان موفق و ثروتمند تبدیل شوید قواعد این بازی را یاد بگیرید، برای آموزش خود ارزش قائل شوید، کمتر از درآمدتان خرج کنید و دارایی جمع آوری کنید.

آیا با من مخالف هستید ؟ آیا قدمی را فراموش کرده ام و یا اینکه شما نظر دیگری دارید. آن را با ما درقسمت نظرها درمیان بگذارید.

مرتبط: کسب درآمد از فارکس به زبان ساده


4 دلیل که شما هرگز ثروتمند نمی شوید – چگونه آن را تغییر دهید


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید