6 نکته برای استخدامِ استعدادها در یک تجارت نوپا

6 نکته برای استخدامِ استعدادها در یک تجارت نوپا

استخدام استعدادهای مناسب میتواند باعث رشد یک تجارت نوپا شود و همینطور یک انتخاب اشتباه میتواند آن را از بین ببرد.

نخستین کارمندان نه تنها توانایی سوخت سرمایه شما را دارند بلکه میتوانند بر روی فرهنگ کمپانی شما نیز تأثیر زیادی بگذارند. بنابراین برای کارآفرینان، شناسایی و استخدام نیروهای کار اولیۀ شان یکی از مهمترین و دشوارترین تصمیماتی است که در طول تجارت خود میگیرند.

شما باید یا بسیار خوش شانس یا بسیار متخصص باشید که بتوانید دور و بر خود را با استعداهایی پر نشاط که قدرت حل مشکلات را دارند احاطه کنید. در اینجا به نکاتی اشاره میشود که برای شناسایی و استخدام نیروی کار برای ابتدای تجارت بدان نیازمند هستید.

 

1. مداوم به دنبال جذب استعدادها باشید

بسیاری از کارآفرینان کار خود را با تلاش برای جستجوی بهترین استعدادها شروع نمیکنند. آنها هر کسی را فقط برای کار خاصی که به آن نیازمندند استخدام میکنند. برخی از آنها خوش شانس هستند و به سرعت میتوانند یک هم تیمیِ عالی را شناسایی و استخدام کنند. برخی دیگر نیز ممکن است که ماه ها بدون کسب موفقیتی همچنان جستجو کنند.

برای اینکه از وقفه در استخدام جلوگیری کنید باید همیشه به دنبال استعدادها باشید و آنها را شکار کنید – به خصوص استخدام کسانیکه روحیۀ کارآفرینی نیز دارند.

برخی از تجارت آفرینان این کار را در دانشگاه ها با ملاقات دانشجویان و شرکت در جلسات آنها انجام میدهند.

 

2. بینش خود را به اشتراک بگذارید

هنگامیکه شما اولین استخدامهای خود را انجام میدهید احتمالاً نمیتوانید حقوقهای بسیار بالایی را پیشنهاد دهید. پس میتوانید دیگران را به خاطر باورهای تان و چیزهایی که شما و آنها با هم بدست خواهید آورد مشتاق به کار کردن با خودتان کنید.

در نتیجه بعنوان بنیانگذار باید بتوانید که بینش و ایده های بلند مدت خود را با آنها به اشتراک بگذارید. اگر کسی بتواند باور شما را درک کند خیلی آسان تر پیشنهاد همکاری شما را میپذیرد و حتی گاهی خود آنها به شما پیشنهاد عضویت در تیمتان را میدهند.

 

3. مهارت ها را امتحان کنید (نه گواهینامه ها را)

در هنگام یک مصاحبه بسیار آسان است که در دام مدارک و گواهینامه های معتبر یک فرد بیفتید. اگرچه بحث دربارۀ تجربیات کاری بسیار مهم و اساسی است اما مهندس در شرکت فلان بودن و یا مدیر توسعه تجاری یک شرکت بزرگ بودن دلیلی بر مناسب بودن فرد برای کاری که شما برایش استخدام میکنید ندارد.

بهترین روش این است که برای یک مدتِ کوتاه عملکرد فرد را مورد بررسی قرار دهید و بعد دربارۀ استخدام تصمیم گیری کنید. شما همچنین میتوانید در جلسۀ مصاحبه یک آزمون کاربردی از فرد مصاحبه شونده بگیرید تا متوجه شوید که آیا قدرت تصمیم گیری مناسب را دارد یا خیر. یا اینکه روحیات او با فرهنگ سازمان شما همخوانی دارد یا خیر.

 

4. از تیمتان تائیدیه بگیرید

برای تیم های کوچک هر کارمند جدید تأثیر بزرگی بر روی فرهنگ و هنجارها میگذارد. در نتیجه تأیید نیروی جدید توسط اعضای تیم تان برای هر استخدامی امری ضروری است.

آقای دیوید چایت میگوید : ما بر این مسئله تمرکز داریم و آن را در دو جمله برای تیممان به نظر سنجی میگذاریم. ابتدا در مصاحبۀ نهایی ما تناسب فرد را با فرهنگ سازمان خود میسنجیم. اینگونه که از اعضای تیم خود میخواهیم که با فرد استخدام شونده دیدار کوتاهی داشته باشند و بعد از آن یک سئوال از آن ها میپرسیم : آیا خوشحال خواهید بود که با این فرد 12 ساعت در روز وقت سپری کنید؟

در مرحلۀ بعد ما یک قدم فراتر میگذاریم و میپرسیم که آیا مایلید که این فرد رئیس شما باشد؟ اگر همه او را تأیید کنند پس انتخاب شما انتخابی درستی بوده است.

 

5. سریع باشید

این شعارِ قدرتمند در فروش برای استخدام کردن نیز مصداق دارد. اگرچه شما نمیخواهید که شتابزده انتخاب کنید اما هنگامیکه فرد مورد نظر را پیدا کردید، درنگ نکنید.

وقتیکه از کسی میخواهید که به شما و کمپانیتان ایمان بیاورد، باید بدانید سرعت در گفتن بله یا خیر یک علامت قدرتمند برای نشان دادن استحکام شما است. پس سرعت را فراموش نکنید.

 

6. متوقف نشوید

حتی بعد از اینکه استخدام انجام شد و قرارداد امضا شد متوقف نشوید و همیشه تیم خود را پویا، با انگیزه و مشتاق نگه دارید. زیرا یک تیم با انگیزه یعنی یک تجارت سالم و موفق.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید