5 نکته از استیو جابز برای شروع یک تجارت به ما یاد میدهد

5 نکته از استیو جابز برای شروع یک تجارت به ما یاد میدهد

شاید هیچ کسی نتواند همانند استیو جابز به شما یاد بدهد که چگونه یک تجارت را شروع کنید و در آن به موفقیت برسید. در اینجا میخواهم به پنج نکته از مواردی که میتوان از این تجارت آفرین بزرگ یاد گرفت اشاره کنم.

 

1. مردم نمیتوانند به شما بگویند که چه چیزی نیاز دارند

اولین چیزی که از استیو جابز میتوان یاد گرفت این است که مردم نمی توانند بگویند که چه چیزی میخواهند و معمولا به دنبال بهتر کردن, ارزان کردن و تسریع کردن شرایط موجود هستند. برای مثال در دهه 1980, مشتریان اپل به دنبال یک اپلll بهتر, سریعتر و ارزان تر بودند. هیچکس به دنبال مکینتاش نبود. یک کارآفرین واقعی و موفق چیزی تولید میکند که مردم قادر به شرح آن نیستند.

 

2. متخصصین نمیتوانند به شما بگویند که چه کار کنید

متخصصین برای اینکه به شما بگویند در شرایط کلی امروز چه چیزهایی اشتباه هستند خوب هستند. آنها نمیتوانند به شما بگویند که چگونه یک چیزی که اشتباه است را تصحیح کنید و همچنین نمی توانند بگویند که چگونه از رهبر کنونی خود بهتر شوید.

 

3. حرکت اصلی در ساخت پل بعدی است

در دهه 1830, یخ شکننان توسط کارخانجات یخ سازی بر چیده شدند. در دهه 1850 کارخانجات یخ سازی توسط کارخانجات تولید یخچال بر چیده شدند. حرکت کردن از روی پل رودخانه ممکن است که جواب دهد و شما را از غرق شدن نجات دهد اما کارآفرینی و نوآوری وقتی اتفاق می افتد که پل جدیدی با قابلیت فراموشی پل قدیم ساخته میشود.

 

4. طراحی بسیار پر اهمیت است

این شاید برای خیلی ها موضوع چندان مهمی نباشد اما طراحی برای تعدادی کافی از مردم که شما برای شروع موفق کارتان با آنها نیاز دارید مهم است. کارایی ساده دیگر کافی نیست. امروزه محصولات و خدمات شما میباست چندین کار را بسیار خردمندانه و رضایت بخش انجام دهند. زیرا استیو جابز و اپل توقع مردم را برای همیشه بالا برده اند.

 

5. ارزش یک چیز است و قیمت چیزی دیگر

قیمت یک عددی است که بر روی برچسب محصول نوشته شده است. “ارزش”, مجموع هزینه ها و منافع یک محصول است. یک محصول با قیمت بالاتر میتواند ارزش بالاتری داشته باشد زیرا باعث کاهش هزینه ها میشود, همانند تمرین, که نتیجه بهتر را با خود به همراه میاورد. بر روی قیمت تمرکز نکنید- بر روی ارائه ارزش تمرکز کنید.

 

یک چیزی دیگر که استیو جابز یاد می دهد این است که به بعضی چیزها باید اعتقاد داشته باشید تا دیده شوند. شکاکان به چیزی باور نمی کنند تا زمانیکه آن چیز را ببینند و برخی نیز چیزی را نمیبینند تا بدان باور نداشته باشند. اگر میخواهید که یک کارآفرین باشید باید به ایده خود باور داشته باشید. به همین دلیل است که استیو جابز دنیا را تغییر داد در حالیکه خیلی ها منتظر تغییر دنیا بودند.


5 نکته از استیو جابز برای شروع یک تجارت به ما یاد میدهد


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید