گزارش بازار فارکس – ین ژاپن پس از تصمیم بانک مرکزی ژاپن سقوط کرد، امروز تمرکز روی تورم PCE ایالات متحده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز جمعه بدانید:

ین ژاپن (JPY) همچنان تحت فشار فروش قابل توجهی است، به طوری که USD/JPY در سطوحی که از ماه می 1990 مشاهده نشده است، پس از تصمیم بانک مرکزی ژاپن (BoJ) برای حفظ سیاست پولی خود بدون تغییر، معامله می شود. BoJ تصمیم گرفت تا محدوده هدف نرخ بهره کلیدی را در 0٪ -0.1٪ ثابت نگه دارد. شایان ذکر است، بانک مرکزی اشاره به خرید حدود 6 تریلیون ین اوراق قرضه دولتی ژاپن در ماه را از بیانیه سیاست خود حذف کرد. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست با تاکید بر تاثیرات مثبت بالقوه نرخ ارز بر اقتصاد، گفت که احتمال تضعیف طولانی‌مدت ین “صفر” نیست.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

با نگاهی به آینده، فعالان بازار منتظر انتشار داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه مارس توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده هستند. شاخص قیمت PCE معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای نرخ تورم است و انتشار آن می تواند بر احساسات بازار و پویایی معاملات، به ویژه برای USD/JPY تأثیر بگذارد. در آخرین به‌روزرسانی، USD/JPY بالای 156.50 معامله می‌شد که بیش از 0.7 درصد افزایش در روز را نشان می‌داد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار (DXY) روز پنجشنبه پس از انتشار داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه اول ضعیف تر از حد انتظار کاهش یافت. اوایل جمعه، DXY در محدوده باریک بالای 105.50 معامله می شود. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا که در روز پنجشنبه بیش از 1 درصد افزایش یافت، نزدیک به 4.7 درصد باقی مانده است. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حاکی از افزایش قوی در صبح اروپا است که نشان دهنده بهبود تمایل به ریسک است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD حرکت صعودی خود را در روز پنجشنبه ادامه داد و بالاترین بسته شدن روزانه خود را در بیش از دو هفته گذشته به ثبت رساند. این جفت در حال حاضر در بازار اروپا زیر 1.0750 تثبیت می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز پنجشنبه برای سومین روز متوالی بازگشت خود را تمدید کرد و در آن روز 0.4% افزایش یافت. این جفت در آغاز آخرین روز معاملاتی هفته در حدود سطح 1.2500 ثابت نگه داشته است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز پنجشنبه افزایش یافت، اما در بحبوحه افزایش بازدهی آمریکا تلاش کرد تا حرکت صعودی قابل توجهی را به دست آورد. در اوایل روز جمعه، XAU/USD در محدوده مثبت باقی می ماند و بالای 2340 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید