گزارش طلا – اونس طلا همچنان در محدوده باریک معامله می شود و معامله گران منتظر گزارش های اقتصادی مهم این هفته هستند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) همچنان به مبارزه خود برای به دست آوردن شتاب صعودی قابل توجه ادامه می دهد و الگوی تثبیت جانبی را بالای سطح 2,300 دلار در روز پنجشنبه در سشن آسیایی حفظ می کند. به نظر می رسد معامله گران مردد هستند و ترجیح می دهند قبل از شروع موقعیت های جهت دار جدید منتظر نشانه های بیشتر در مورد موضع فدرال رزرو (Fed) در مورد کاهش نرخ بهره باشند، که منجر به کاهش فعالیت در محدوده باریک برای دومین روز متوالی می شود.

در نتیجه، توجه ها بر انتشار داده‌های کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده متمرکز است – به‌ویژه گزارش پیش‌روی تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول که برای اواخر امروز برنامه‌ریزی شده است و شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که در روز جمعه منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که این داده‌ها نقشی اساسی در شکل‌دهی به نوسانات کوتاه‌مدت دلار آمریکا (USD) داشته باشند و می‌توانند انگیزه مهمی برای قیمت طلا ایجاد کنند. علاوه بر این، احساس ریسک ملایم‌تر به حمایت از جذابیت امن فلز گرانبها کمک می‌کند.

علاوه بر این، کاهش اندک دلار به عنوان یکی دیگر از عوامل حمایتی برای قیمت طلا عمل می کند. با این حال، در میان اجماع فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ های بهره بالاتری را برای مدت طولانی به دلیل فشارهای تورمی مداوم حفظ خواهد کرد، حرکت صعودی محدود شده است. این چشم انداز محتاطانه، معامله گران صعودی را ترغیب می کند که محتاطانه عمل کنند و به دقت خود را پیش از گزارشات اقتصادی مهم ایالات متحده قرار دهند. معامله گران امروز و فردا به دقت تقویم اقتصادی را دنبال می کنند.

سرخط خبرهای طلا

سرمایه گذاران در یک الگوی معاملات جانبی (معاملات رنج) هستند زیرا منتظر داده های مهم اقتصادی ایالات متحده و به دنبال شفافیت در مورد اینکه چه زمانی ممکن است فدرال رزرو کاهش نرخ را آغاز کند، هستند. این امر منجر به معاملات محدود در قیمت طلا برای دومین روز متوالی در روز پنجشنبه شده است.

توجه ها امروز به گزارش آتی اولین برآورد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است که در اواخر امروز انتظار می رود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در سه ماهه اول سالانه 2.5 درصد رشد کرد که نسبت به 3.4 درصد قبلی کاهش داشت.

پس از آن، توجه به انتشار شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه معطوف خواهد شد، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو. این داده ها به شدت بر مسیر کوتاه مدت XAU/USD تأثیر می گذارد.

گزارش‌های اخیر از اداره آمار ایالات متحده نشان می‌دهد که سفارش کالاهای بادوام در ماه مارس 2.6 درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده فعالیت اقتصادی قوی است. این، همراه با ارقام قوی تورم مصرف‌کننده و اظهارنظرهای تندروانه مقامات فدرال رزرو، این انتظار را تقویت می‌کند که بانک مرکزی حداقل تا ماه سپتامبر کاهش نرخ را آغاز نکند و در نتیجه فلز بدون بازده را مهار کند.

کاهش نگرانی‌ها در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، احساسات ریسک جهانی را تقویت می‌کند و به عنوان یک عامل بازدارنده دیگر برای قیمت امن طلا عمل می‌کند.

گاوهای (خریداران) دلار آمریکا در آستانه انتشار کلان قابل توجه محتاطانه به نظر می رسند، و تا حدودی از XAU/USD حمایت می کنند و حرکت های نزولی قابل توجهی را حداقل در حال حاضر محدود می کنند.

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر فنی، به نظر می‌رسد قیمت طلا با وجود سقوط به زیر سطح 2300 دلار در اوایل این هفته، توسط سطح 23.6% فیبوناچی اصلاحی در رالی فوریه تا آوریل حمایت می‌شود. اگرچه نوسانگرها در نمودار روزانه مقداری ضعیف شده اند، اما در محدوده مثبت باقی می مانند. بنابراین، قبل از در نظر گرفتن تمدید عقب نشینی اخیر از قله تاریخی، توصیه می شود منتظر فشار فروش بیشتر زیر محدوده 2300-2290 دلار باشید که با پایین ترین سطح دو هفته اخیر مشخص شده است. اگر این اتفاق بیفتد، XAU/USD به طور بالقوه می تواند به منطقه 2260-2255 دلار کاهش یابد که نشان دهنده سطح فیبوناچی 38.2 درصد است، با پشتیبانی بیشتر در 2225 دلار و تلاقی حدود 2200-2190 دلار، که شامل سطح 50 درصد فیبوناچی و میانگین متحرک 50 روزه ساده (SMA) است.

از سوی دیگر، مقاومت فوری نزدیک به سطح 2,325 دلار است و به دنبال آن نوسان یک شبه در حدود 2,337-2,338 دلار قرار دارد. یک حرکت پایدار فراتر از این سطح ممکن است منجر به آزمایش منطقه 2350-2355 دلاری شود و به دنبال آن دستاوردهای بالقوه بیشتر به سمت منطقه عرضه 2380 دلار باشد. فراتر از آن، اهداف شامل سطح روانی 2400 دلار و اوج تمام دوران نزدیک به 2431-2432 دلار است. رد کردن این سطوح می تواند نشان دهنده تداوم روند صعودی قابل توجه اخیر باشد که طی دو ماه گذشته مشاهده شده است.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید