گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا قبل از گزارش تولید ناخالص داخلی لغزش کرده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز پنج شنبه بدانید:

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه پیش از انتشار داده های سطح متوسط، تحت فشار نزولی اندکی قرار دارد. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده قرار است امروز تخمین اولیه رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای سه ماهه اول منتشر کند، در حالی که وزارت کار اطلاعات هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از تجربه یک افت قابل توجه در روز سه شنبه، شاخص دلار در روز چهارشنبه شاهد زیان هایی بود که توسط داده های مثبت سفارشات کالاهای بادوام در ماه مارس پشتیبانی می شد. علاوه بر این، احساسات محتاطانه بازار حمایت هایی را ایجاد کرد و به ارز در برابر همتایان پرریسک آن کمک کرد. در معاملات اوایل روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا به سیر نزولی خود ادامه می دهد و به سمت 105.50 اینچ می رود. پیش بینی ها حاکی از آن است که اقتصاد ایالات متحده ممکن است در سه ماهه اول سالانه 2.5 درصد رشد کرده باشد، پس از رشد 3.4 درصدی در سه ماهه قبل. در همین حال، روند معاملات آتی شاخص سهام آمریکا در معاملات صبحگاهی اروپا کاهش یافت و بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4.6 درصد باقی ماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD به دنبال عملکرد نسبتاً بدون تغییر در روز دوشنبه، قدرت را نشان می دهد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به دو هفته گذشته بالای 1.0720 رسیده است. چندین سیاستگذار بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است در طول امروز سخنرانی کنند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی با افزایش بسته شد و شتاب صعودی خود را در اوایل جلسه اروپا در روز پنجشنبه ادامه داد. اخیراً مشاهده شد که این جفت فقط چند پیپ زیر سطح 1.2500 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به بالای 155.00 رسید و به بالاترین سطح خود در چند دهه گذشته رسید و از مرز 155.50 عبور کرد. بانک مرکزی ژاپن (BoJ) قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را در ساعات معاملات آسیایی روز جمعه اعلام کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا (XAU/USD) جلسه چهارشنبه را با کاهش جزئی به پایان رساند. پس از کاهش به سمت 2,300 دلار در معاملات آسیایی در روز پنجشنبه، XAU/USD بهبود یافت و آخرین بار در معاملات بالای 2,320 دلار مشاهده شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید