تحلیل تکنیکال EUR/USD – بازگشت به ۱٫۰۸۵۰

تحلیل تکنیکال یورو دلار 13 آپریل

EUR/USD در سشن معاملاتی اروپا به سمت ۱٫۰۸۵۰ افزایش یافته است. پیش از انتشار داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) از ایالات متحده، دلار برای حفظ قدرت خود با مشکل مواجه شده است و به جفت ارز اجازه می‌دهد تا به احیای خود از پایین‌ترین قیمت چند هفته‌ای که در اوایل روز در ۱٫۰۸۱۱ رسیده بود، ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال یورو دلار 13 آپریل
چارت ۴ ساعته EUR/USD – برگرفرته از fxstreet

در نمودار چهار ساعته، خط روند نزولی که از اوایل آوریل شروع شده است دست نخورده باقی می ماند و EUR/USD همچنان زیر میانگین متحرک ۲۰ دوره ای معامله می شود که نشان دهنده عدم علاقه خریداران است. بعلاوه، اندیکاتور RSI در پایین باقی مانده است و سوگیری نزولی را در کوتاه مدت تایید می کند.

آماده ورود به بازار فارکس هستید: نحوه ورود به فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

در صورتی که EUR/USD به زیر ۱٫۰۸۰۰ (سطح روانی، پایین ترین حد چند ساله در اوایل مارس) سقوط کند، فشار فروش تکنیکال می تواند افزایش یابد و جفت ارز را به سمت ۱٫۰۷۷۰ (سطح ایستا) و ۱٫۰۷۳۰ (سطح ایستا) بکشاند.

در روند صعودی، ۱٫۰۸۶۰ (خط روند نزولی، میانگین متحرک ۲۰ دوره ای، سطح ایستا) به عنوان سطح مقاومت کلیدی تراز می شود. برای اینکه یک بازگشت محکم داشته باشیم، جفت ارز EUR/USD باید از آن سطح بالاتر برود و شروع به استفاده از آن به عنوان سطح حمایت کند. در آن صورت، اهداف صعودی بعدی را می توان در ۱٫۰۹۰۰ (سطح روانی) و ۱٫۰۹۲۰ (میانگین متحرک ۵۰ دوره ای) مشاهده کرد.

تقویم اقتصادی امروز

وقتیکه به تحلیل تکنیکال EUR/USD میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس را نشان میدهیم .

تقویم اقتصادی فارکس امروز - 13 آپریل
تقویم اقتصادی امروز – برگرفته از Investing.com

تحلیل فاندامنتال

برای انجام معاملات فارکس باید در کنار تحلیل تکنیکال از موارد فاندامنتال تاثیر گذار در بازار نیز مطلع باشید. در ادامه به تحلیل فاندامنتال جفت ارز EUR/USD میپردازیم.

EUR/USD در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه در بحبوحه تقویت بی وقفه دلار به سمت ۱٫۰۸۰۰ کاهش یافت. اگرچه این جفت توانست کمی بهبود یابد، اما ممکن است جذب خریداران دشوار باشد مگر اینکه بتوانند ۱٫۰۸۶۰ را پس بگیرند.

در سشن معاملاتی آمریکا در روز سه شنبه، EUR/USD به بالای ۱٫۰۹۰۰ صعود کرد. پس از اینکه داده های ایالات متحده نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده اصلی در ماه مارس به ۶٫۵ درصد به صورت سالانه افزایش یافت، در مقایسه با انتظار بازار ۶٫۶ درصد، بازده اوراق قرضه آمریکایی به شدت کاهش یافت و باعث تضعیف دلار شده است.

بخوانید : ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران – بهترین زمان ترید در فارکس

با این حال، لحن هاوکیش فدرال رزرو به دلار کمک کرد تا قدرت خود را بازیابد. شاخص دلار آمریکا (DXY) آخرین بار در قوی ترین سطح خود در نزدیک به دو سال اخیر در حدود ۱۰۰٫۵۰ معامله شد.

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه گفت که کاهش ترازنامه می تواند از اوایل ژوئن آغاز شود. علاوه بر این، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، استدلال کرد که آنها باید به سرعت نرخ بهره را به سطحی برسانند که هزینه های استقراض اقتصاد را تحریک نکند.

در روز چهارشنبه هیچ گونه اطلاعات کلان اقتصادی در سطح بالایی منتشر نخواهد شد و EUR/USD احتمالا به حرکت روز خود ادامه میدهد. امروز، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) از ایالات متحده بعنوان سوخت جدید بازار مورد توجه قرار خواهد گرفت.


تحلیل تکنیکال EUR/USD – بازگشت به ۱٫۰۸۵۰


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید