گزارش طلا – در پی افزایش تقاضا برای دلار، قیمت اونس جهانی طلا کاهش یافت

تحلیل تکنیکال طلا - XAUUSD gold

قیمت طلا (XAU/USD) روز سه‌شنبه پس از رسیدن به بالاترین رکورد خود، شتاب بهبود خود را از دست داد. فقدان کاتالیزورهای تازه در یک جلسه آرام، با داده های اقتصادی سطح بالا، ممکن است روند صعودی فلز گرانبها را محدود کند. با این وجود، تقاضای مجدد ناشی از احتمال بیشتر بر کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده (Fed)، تنش‌های ژئوپلیتیکی مداوم، و تقاضای قوی بانک‌های مرکزی و خریداران آسیایی می‌تواند تا حدودی از طلا حمایت کند.

معامله گران طلا به دنبال نشانه های بیشتری از سخنرانان مختلف فدرال رزرو، از جمله والر، ویلیامز، بار، بوستیک، کالینز و مستر هستند که قرار است بعداً در روز سه شنبه سخنرانی کنند. نکته قابل توجه جلسه FOMC در روز چهارشنبه خواهد بود. علاوه بر این، موضع تندروانه مقامات فدرال رزرو احتمالاً گرینبک را تقویت می کند که به نوبه خود می تواند قیمت تونس جهانی طلا را پایین بیاورد.

سرخط خبرهای اونس جهانی طلا

اونس جهانی طلا روز دوشنبه به رکورد 2450 دلار رسید، در حالی که قیمت نقره به بالاترین حد در 12 سال گذشته رسید. طلا در سال جاری 18 درصد افزایش داشته است و نقره نیز 35 درصد رشد داشته است.

مایکل بار، نایب رئیس فدرال رزرو، اظهار داشت که بانک مرکزی «باید به سیاست محدودکننده ما فرصت بیشتری بدهد تا به کار خود ادامه دهد». فیلیپ جفرسون، سیاستگذار فدرال رزرو، یکی دیگر از اعضای دائمی کمیته تعیین نرخ فدرال رزرو، خاطرنشان کرد که اگرچه تورم همچنان در حال کاهش است، اما به سرعت آنطور که انتظار می رود این کار را انجام نمی دهد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا اشاره کرد که این سیاست محدودکننده است و مدتی طول می کشد تا بانک مرکزی اطمینان حاصل کند که تورم به سمت 2 درصد پیش می رود.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، سرمایه گذاران احتمال 76 درصدی برای کاهش 25 واحدی نرخ از سوی فدرال رزرو در ماه سپتامبر و دو کاهش تا پایان سال را دارند.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز کاهش یافت. طبق بازه زمانی چهار ساعته، فلز زرد با شیب رو به بالا، بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) کلیدی 100 دوره ای، موضع مثبت خود را حفظ می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه صعودی در حدود 69.00 قرار دارد و نشان می دهد که سطح حمایت احتمالاً به جای شکستن باقی می ماند.

هرگونه خرید دنباله‌دار می‌تواند منجر به تلاش دیگری برای شکستن بالاتر از حداکثر تاریخ 2450 دلار شود. فراتر از این سطح، مانع بعدی در سطح روانی 2500 دلار دیده می شود.

از جنبه نزولی، سطح مقاومت تبدیل به حمایت 2420 دلار به عنوان حمایت اولیه برای XAU/USD عمل می کند. پشتیبانی بیشتر در عدد رند 2400 دلاری یافت می شود، با سطح اختلاف کلیدی در EMA 100 دوره در 2355 دلار.

سیگنال های طلا – نمودار روزانه اونس جهانی طلا

سیگنال های طلا - نمودار روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه سه شنبه 1 خرداد 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس