تحلیل تکنیکال طلا – انتظار شکست صعودی

تحلیل تکنیکال طلا - 13 آپریل

قیمت طلا در جهش اخیر خود از سطوح زیر 1900 دلار یا پایین ترین سطح یک ماهه خود افزایش یافت و روز سه شنبه به بالاترین حد خود در چهار هفته اخیر رسید. این حرکت به دنبال انتشار CPI در ایالات متحده بود.

بخوانید: تحلیل طلا در فارکس – نکاتی برای معامله نماد طلا XAU

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال طلا - 13 آپریل
چارت 4 ساعته طلا – برگرفته از fxstreet

از منظر تحلیل تکنیکال، حرکت به سمت بالا در نزدیکی انتهای بالای یک کانال صعودی که از سطوح زیر 1900 دلار امتداد دارد متوقف شد. این مانع که در حال حاضر در حدود منطقه 1979 تا 1980 دلار است، اکنون باید به عنوان یک نقطه محوری برای معامله گران کوتاه مدت عمل کند که اگر به طور قاطع شکسته شود، زمینه را برای سودهای بیشتر فراهم می کند. پس از آن طلا می تواند حرکت را تسریع کند و به دنبال بازپس گیری سطح روانی کلیدی 2000 دلار باشد.

آماده ورود به بازار فارکس هستید: نحوه ورود به فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

از طرف دیگر، منطقه 1960-1959 دلاری اکنون به نظر می رسد از نزولی فوری جلوگیری می کند، که در زیر آن XAU/USD می تواند برای آزمایش پشتیبانی کانال صعودی، در اطراف منطقه 1935 دلار، به عقب برگردد. شکست متقاعد کننده در پایین، سوگیری را به نفع معامله گران نزولی تغییر خواهد داد و طلا را آسیب پذیر خواهد کرد تا به سمت سطح حمایت متوسط 1918 دلار در مسیر 1900 دلار کاهش یابد.


تحلیل تکنیکال طلا – انتظار شکست صعودی


تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

  • قیمت طلا از اواسط ماه مارس در یک محدوده معامله میشود و اگر روند صعودی سال 2022 در منطقه تحکیم قیمت باشد، اکنون باید خود را برای ادامه روند صعودی آماده کنیم.

    امروز حدود ساعت 15:00 شاهد تلاشی برای شکست از بالا بوده‌ایم، اما طبیعتاً یک عقب‌نشینی در حال رخ دادن است و این مسئله این است که قیمت تا چه اندازه می‌تواند انگیزه صعودی را قبل از باز شدن بازار امریکا کاهش دهد. با این حال، اگر دلار آمریکا قوی باز شود، ممکن است طلا به 1930 دلار برسد. در صورت عدم موفقیت امروز، چشم انداز کوتاه مدت یک حرکت بالاتر به شدت کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید