پوند به دلار با تشکیل یک الگوی دو قله در 1.27 دلار متوقف شد

تحلیل تکنیکال پوند به دلار - GBPUSD

جفت پوند/دلار آمریکا در اوایل روز دوشنبه به سرعت بالاتر رفت زیرا معامله گران استرلینگ را به دلار آمریکا ترجیح دادند. در نتیجه، نرخ ارز از بالای 1.27 دلار عبور کرد و به بالاترین حد روزانه 1.2710 دلار رسید و سپس اندکی اصلاح شد و نزدیک به آن آستانه شناور شد. این الگو یک دابل تاپ یا دوقله را تشکیل داده است که نشان دهنده یک میدان جنگ بالقوه برای خریداران و فروشندگان است.

خریدراران با مقاومت در سطح 1.27 دلار مواجه هستند که همزمان با بالاترین سطح قبلی در 9-10 آوریل است. این مقاومت دو قله ممکن است خرس‌ها را تحریک کند که وارد بازار شوند و پوزیشن‌های فروش باز کنند و به طور بالقوه قیمت را پایین بیاورند و روند نزولی را آغاز کنند. با این حال، اگر فروشندگان نتوانند شتاب کافی به دست آورند، خریداران می توانند بر مقاومت غلبه کنند و قیمت را بالاتر ببرند.

در اصل، دو قله نشان‌دهنده یک مقطع حساس است که در آن خریداران فرصتی برای یک حرکت صعودی جدید می‌بینند، در حالی که خرس‌ها آن را فرصتی برای پایین آوردن قیمت می‌دانند. از منظر فنی، جفت GBP/USD از تمام میانگین‌های متحرک ساده (SMA) – 50 روزه، 100 روزه و 200 روزه – بالاتر رفته است که نشان می‌دهد لشکر صعودی ممکن است کنترل مسیر را در دست بگیرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس