اخبار فارکس

قیمت نفت به دنبال اظهارات مقامات فدرال رزرو و تحولات خاورمیانه به حدود 83 دلار کاهش پیدا کرد

اخبار نفت - تجارت آفریناخبار نفت - تجارت آفرین

به دنبال تحولات اخیر در خاورمیانه، قیمت نفت خام در جریان نشست آسیایی روز سه‌شنبه به حدود 8315 دلار در هر بشکه کاهش یافت. علی‌رغم کشته شدن ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در سانحه سقوط هلیکوپتر و بروز نگرانی‌های سلامتی در مورد ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، به نظر نمی‌رسد که این رویدادها تأثیر قابل‌توجهی بر بازار داشته باشد.

با توجه به اظهارات اخیر فدرال رزرو (Fed) توسط سرمایه گذاران، علیرغم سرد شدن آمار تورم مصرف کننده ایالات متحده در هفته گذشته، قیمت نفت خام با مشکل مواجه شد. بر اساس گزارش رویترز، مایکل بار، معاون فدرال رزرو، روز دوشنبه گفت که فدرال رزرو برای حفظ سیاست ثابت و نظارت بر اقتصاد موقعیت خوبی دارد. (مرتبط)

در مصاحبه با بلومبرگ، لورتا مستر، رئیس بانک فدرال رزرو کلیولند، اظهار داشت که دیگر معتقد نیست سه کاهش نرخ بهره در سال 2024 مناسب است. مستر تاکید کرد که ریسک‌های تورم به سمت بالا منحرف می‌شوند و تاکید کرد که با توجه به قدرت اقتصاد، صرف زمان اضافی برای جمع‌آوری داده‌ها درباره تورم ضرری ندارد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، احتمال کاهش 25 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر کمی افزایش یافته و نسبت به 48.6 درصد در هفته گذشته به 49.6 درصد افزایش یافته است.

در کانادا، خط لوله توسعه یافته Trans Mountain (TMX) عملیات تجاری خود را در این ماه آغاز کرد و بر سال ها تأخیر نظارتی و شکست های ساخت و ساز غلبه کرد. این توسعه 590000 بشکه در روز اضافی را از آلبرتا به سواحل اقیانوس آرام کانادا منتقل می کند.

سرمایه گذاران اکنون توجه خود را به عرضه از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و شرکت های وابسته به آن (اوپک پلاس) معطوف کرده اند. آنها قرار است در 1 ژوئن برای تعیین سیاست تولید، که شامل تصمیماتی در مورد تمدید کاهش داوطلبانه 2.2 میلیون بشکه در روز برخی از اعضا باشد، ملاقات کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس