گزارش بازار فارکس – ثبات دلار در مقابل تقلای ین ژاپن، جهش ارزهای دیجتال به رهبری اتریوم

گزارش بازار فارکس fx

دلار در روز سه شنبه ثابت ماند در حالی که ین در اطراف سطح 156 نوسان داشت. سرمایه گذاران در محدوده مورد انتظار خود برای کاهش نرخ فدرال رزرو در سال جاری باقی ماندند، که منجر به معاملات عمدتا محدود شده شد.

ارزهای رمزپایه شاهد افزایش قابل توجهی بودند که ناشی از گمانه زنی ها در مورد تایید قریب الوقوع صندوق های قابل معامله در بورس اتر (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بود. اتر پس از تقریباً 14 درصد افزایش در جلسه قبل، بیش از 5 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح یک ماهه 3720.80 دلار رسید که بزرگترین افزایش درصد روزانه آن از نوامبر 2022 بود. بیت کوین همچنین از مرز 70000 دلار عبور کرد و با 2 درصد افزایش در 70980 دلار معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین به دلار (USDJPY) با 0.11 درصد افزایش به 156.41 در آسیا رسید و ین به دلیل ترس از مداخله بیشتر مقامات ژاپنی و تفاوت شدید نرخ بهره بین ایالات متحده و ژاپن در محدوده محدودی معامله شد.

یورو به دلار EURUSD

یورو (EURUSD) با 0.02 درصد افزایش به 1.0859 دلار رسید، در حالی که استرلینگ (GBPUSD) با 0.04 درصد رشد به 1.27115 دلار رسید.

با یک تقویم اقتصادی پراکنده در این هفته، سرمایه گذاران برای سرنخ هایی در مورد چشم انداز نرخ بهره بر تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو متمرکز شده اند. مقامات فدرال رزرو روز دوشنبه خواستار تداوم سیاست احتیاط با وجود کاهش فشار قیمت مصرف کننده در هفته گذشته شدند.

MACT-ad

کارول کنگ، استراتژیست ارزی در بانک مشترک المنافع استرالیا، خاطرنشان کرد که مقامات فدرال رزرو احتمالاً به حمایت از رویکرد صبورانه برای کاهش نرخ بهره ادامه خواهند داد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، قیمت گذاری در بازار همچنان نشان دهنده گمانه زنی ها بر روی دو کاهش نرخ در سال جاری است که از سپتامبر آغاز می شود. شاخص دلار (DXY) در 104.62 ثابت ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار نیوزیلند (NZDUSD) با 0.09 درصد کاهش به 0.61005 دلار رسید و دلار استرالیا (AUDUSD) با 0.14 درصد کاهش به 0.6658 دلار رسید. دقایقی از نشست ماه مه بانک مرکزی استرالیا حاکی از رویکردی محتاطانه برای افزایش نرخ است.

آخرین رالی ارزهای دیجیتال، به ویژه در اتر و بیت کوین، ناشی از گمانه زنی ها در مورد تایید قریب الوقوع SEC از ETF های نقطه ای اتر و عوامل مثبت کلان اقتصادی پس از داده های تورم اصلی هفته گذشته ایالات متحده بود که احساسات ریسک را افزایش داد و انتظارات کاهش نرخ را تجدید کرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس