12 نشانه که میگویند شما طرز فکر کارآفرینی دارید

12 نشانه که میگویند شما طرز فکر کارآفرینی دارید

اگر مجبور باشید کلمه کارآفرینی را تشریح کنید کدام کلمه اول به ذهن شما میرسد؟ نوآوری، علاقه، خوش بینی، کار مداوم؟ بله، اینها همگی درست هستند اما نامطمئن، مشکل ساز، چالش برانگیز درست تر میباشند. آیا این ویژگیها، خصوصیات و نکات پایین تشریح کننده شما است؟ اگر که شما دارای این خصوصیات هستید پس طرز فکر کارآفرینی دارید.

 

1. اهل عمل هستید

باربارا کورکوران، بنیانگذار The Corcoran Group و بازیگر سریال تلویزیونی Shark Tank میگوید افرادی که تصویر کلی در ذهنشان دارند نه ملزوما یک استراتژی دقیق به مدل یک کارآفرین نزدیک تر هستند. “من از کارآفرین هایی که طرح های تجاری دقیق و زیبا دارند بیزارم”

کورکوران پیشنهاد میکند به جای اینکه زمانی زیادی را برای نوشتن یک طرح روی میزتان بگذرانید ” هر چیزی که پیش می آید را اختراع کنید “. در واقع او معتقد است کسانی که درباره تجارت مطالعه میکنند ممکن است به جای اینکه عملی انجام دهند مبتلا به مرض تجزیه و تحلیل بیش از حد شرایط شوند.

 

2. میترسید

کورکوران میگوید بسیاری از کارآفرینانی که از آنان بعنوان جاه طلب (به معنی مثبت کلمه) یاد میشود در واقع ناامن و متزلزل هستند. وقتیکه یک سرمایه گذاری در حال ارزیابی است “من کسی را میخواهم که از ترس خشکش زده باشد”. آنهایی که خیلی از شکست در هراس هستند میتوانند بسیار متمرکز و مسمم برای رسیدن به موفقیت باشند. اگر شما احساس نا امنی میکنید از این احساس بعنوان یک محرک برای بدست آورن اهداف تجاریتان استفاده کنید.

 

3. کاردان هستید (میدانید چگونه با مشکلات مواجه شوید)

آقای Tony Hsieh کارآفرینی بزرگ است که مدیر عامل کمپانی Zappos در لاس وگاس امریکاست و میگوید “یکی از برنامه های مورد علاقه تلویزیونی من در کودکی برنامه McGyver” بود زیرا “مک گایور هیچ وقت هیچ منبع مورد نیازی را در اختیار نداشت و همیشه به یک شکلی میتوانست همه چیز را به سرانجام خوبی برساند. من فکر میکنم همه چیزی که یک کارآفرین نیاز دارد همین است.” قضیه این نیست که همه منابع مورد نیاز را در اختیار داشته باشید بلکه قضیه دانستن و کاردانی در کاری است که میخواهید انجام دهید.

 

4. وسواس برای گردش مالی دارید

آقای Joe Gustafson قبل از بنیانگذاری Brainshark در شهر امریکا یک شرکت سرمایه گذاری به نام   Rational Courseware را راه اندازی کرده بود. “همه چیزی که ذهن من را به خود مشغول کرده بود گردش مالی و نقدینگی بود. در تاریخ هشت ساله کمپانی، من هفت بار به مدت چند ساعت و چند روز از پرداخت های به موقع به دلیل نداشتن نقدینگی عقب افتادم.”

 

چگونه او پاسخ داد؟ در روزهای ابتدایی، میتوانی از حساب کردیت کارد خود پرداخت کنی اما با این روش خیلی نمی توانی پیش بروی “شما احتیاج به پول نقد دارید.”

 

5. از کسی اجازه نمی گیرید

Stephane Bourque بنیانگذار و مدیر عامل Incognito Software میگوید که کارآفرین واقعی معمولا بیشتر از اینکه اجازه بگیرد، معذرت خواهی میکند. پیشروی برای پیدا کردن موقعیتها و شناسایی مشکلات همیشه چالش برانگیز و دارای ریسک است.

“کارآفرینان هرگز از وضعیت موجود راضی نیستند” او اضافه میکند که “من آرزو میکنم کارمندان من هر چه بیشتر دچار دردسر و مشکل شوند زیرا این نشان میدهد که آنها مدام بدنبال یک موقعیت برای پیشرفت و بهبود شرایط خود و سازمان خود هستند.”

 

6. از ترسیدن فراری نیستید

آقای Robert Irvine  رئیس رستورانهای زنجیره ای Impossible میگوید که “کارآفرینان جائیکه بیشتر افراد احساس ریسک میکنند را بعنوان یک موقعیت میبینند. کار افرینان واقعی از اینکه خانه خود را بزرگتر کنند و مقدار کردیت کارت خود را بالا ببرند ترسی ندارند. به بیان دیگر روبرت میگوید که این افراد نگاهی مثبت دارند، زیرا آنها به سرمایه گذاری خود اطمینان دارند و بر این باور هستند که این سرمایه گذاری برای آنها نهایتا سودآور خواهد بود.

 

7. به تغییرات خوش آمد میگویید

خانم Rosemary Camposano رئیس و مدیر عامل Halo Blow Dry Bars میگوید که “اگر شما فقط یک نتیجه قابل قبول را در ذهن داشته باشید شانستان برای رسیدن به آن بسیار کم است” او میگوید که اگر که شما شنوا باشید مشریهایتان به شما نشان میدهند که کدام محصولات و خدمات شما بیشترین ارزش را تولید میکنند.

اولین کار او افتتاح سشوار بار یا blow-dry bar در مغازه gift shop خود بود که به گفته او “برای کمک به خانومهای چند کاره” بود ولی خیلی سریع او متوجه شد که “مغازه هدیه” ممکن است که باعث بوجود آمدن سوء تفاهم در ذهن ها درباره ماهیت اصلی تجارت او شود بنابراین او این قسمت را حذف کرد و به جای آن به صندلیهای سشوار اضافه کرد. کارآفرینان باهوش همیشه در حال تکامل هستند و به سرعت تجارت خود را با بازخورد هایی که از بازار میگیرند تغییر میدهند.

 

8. به چالش علاقمند  هستید

بیشتر مدیران زمانیکه با مشکلات مواجه میشوند شروع به بالا و پائین پریدن میکنند. از سوی دیگر،کارآفرینان، آن را تبدیل به یک فرصت میکنند. آقای Jeff Platt مدیر عامل Sky Zone Indoor Trampoline Park میگوید که “چالشها به آنها انگیزه میدهند که سخت تر تلاش کنند” در ذهن یک کارآفرین هیچ چیزی غیرقابل عبور نیست… او به مشقتها و سختی ها نگاه میکند و به راه خود ادامه میدهد.”

 

9. خودتان را یک غریبه میبینید

کارآفرینان همیشه مورد قبول واقع نمی شوند. آنها ممکن است گاهی به عنوان نظریه پرداز یا متوقع دیده شوند.ا ما این دید ملزوما چیز بدی نیست. کارآفرینان اغلب به خاطر اینکه در بعضی جهات متفاوت هستند رانده میشوند و این فقط باعث میشود که آنها سخت تر کار کنند. (البته هر رانده شدنی به معنی نوآور بودن و کارآفرین بودن نیست.) اگر خودتان را یک غریبه میبینید شاید طرز فکر کارآفرینی داشته باشید.

 

10. به سرعت تجدید نیرو میکنید

این یک دید معروف است که افراد کارآفرین خیلی سریع و زیاد شکست میخورند. اما نکته مهم تجدید نیروی سریع برای بهبود است. اگر که شکست خوردید در مقابل این حس که برای خود متأسف هستید مقاومت کنید. غمگین نشوید، به سرعت به سمت چیز بزرگ دیگری حرکت کنید. طرز فکر کارآفرینی یعنی درس گرفتن از شکست و دوباره حرکت کردن.

 

11. گوش میدهید

جسیکا آلبا که یک بازیگر سینما و بنیانگذار کمپانی Santa Monica است به این موضوع اشاره میکند ” خیلی مهم است دور و بر خود را با افرادی که از شما باهوش تر هستند پر کنید و به ایده هایی گوش کنید که مال خود شما نیستند. من کاملا پذیرای ایده هایی هستم که مال خودم نیستند و به افرادی هستم علاقه مند که چیزهایی میدانند که من نمیدانم زیرا من موفقیت را در ارتباطات، همکاری و گاهی در شکست میبینم.”

 

12. به آنچه که اهمیت دارد تمرکز میکنید.(زمانیکه درمیابید چه چیزی با اهمیت است)

Micha Kaufman بنیانگذار و مدیر عامل Fiverr میگوید که “کارآفرینان زمین میخورند و خودشان را جمع و جور میکنند تا زمانیکه آن کار را درست انجام دهند”. در زمانیکه او در حال ارائه اولیه Fiverr بود به جای اینکه سعی در مقابله با تعداد نامتناهی چالشها روبرو کنند تیم او تمرکز خود را برروی “تنها بزرگترین چالش تمام بازارها گذاشت: تولید نقدینگی. بدون نقدینگی هیچ بازاری وجود ندارد.”

مرتبط: بهترین سایت های فریلنسر خارجی

 


12 نشانه که میگویند شما طرز فکر کارآفرینی دارید


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید