گزارش طلا – قیمت طلا پس از ضعف اندک دلار افزایش یافت

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در طول سشن آسیایی در روز چهارشنبه، در حال افزایش از سطوح زیر 2300 دلار مشاهده شده است، که نشان دهنده جهش از پایین ترین سطح دو هفته ای است. گزارش ناامیدکننده PMI آمریکا در روز سه‌شنبه نشان‌دهنده کاهش سرعت رشد اقتصادی در آغاز سه ماهه دوم بود و دلار آمریکا (USD) را نزدیک به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته پایین نگه داشت. این امر تا حدی از این کالای گرانبها حمایت کرده است، اگرچه انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی حفظ کند، می تواند همچنان چالش برانگیز باشد.

به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که بانک مرکزی ایالات متحده شروع چرخه کاهش نرخ بهره خود را تا سپتامبر به تعویق می اندازد، به ویژه با توجه به فشارهای تورمی مداوم. این موضع از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند و به نفع دلار آمریکا است. علاوه بر این، یک ریسک مثبت که با کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تقویت می‌شود، ممکن است رشد قیمت طلای امن را محدود کند. معامله گران احتمالاً محتاط هستند و از معاملات جهت دار تهاجمی خودداری می کنند و منتظر انتشار داده های کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده هستند – گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول و شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE).

سرخط خبرهای طلا

کاهش نگرانی‌ها در رابطه با تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه همچنان به ایجاد یک احساس ریسک به طور کلی مثبت ادامه می‌دهد و به عنوان یک عامل بازدارنده برای قیمت طلا عمل می‌کند.

اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات متحده نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی حفظ خواهد کرد، تقویت کرد و جذابیت فلز زرد غیر بازده را تضعیف کرد.

گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار PMI ایالات متحده که در روز سه‌شنبه منتشر شد، دلار را در عقب نگه داشت و نزدیک به پایین‌ترین حد یک و نیم هفته‌ای که تا حدودی از طلا حمایت کرد، معلق ماند.

شاخص مدیران خرید مرکب جهانی S&P (PMI) در برآورد فوری ماه آوریل به 50.9 کاهش یافت که نشان دهنده رشد آهسته‌تر فعالیت‌های تجاری در بخش خصوصی ایالات متحده است. علاوه بر این، PMI تولید به طور غیرمنتظره ای در ماه آوریل به محدوده انقباض سقوط کرد، در حالی که PMI خدمات از 51.7 در مارس به 50.9 کاهش یافت.

معامله گران موضع محتاطانه ای اتخاذ می کنند و ترجیح می دهند منتظر انتشار داده های کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده باشند که برای این هفته برنامه ریزی شده است. این نقاط داده ممکن است بر تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو تأثیر بگذارد و جهت جدیدی را به XAU/USD ارائه دهد.

تقویم اقتصادی روز چهارشنبه ایالات متحده شامل سفارشات کالاهای بادوام است، اگرچه توجه بازار همچنان بر گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول و شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) متمرکز است.

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر تکنیکال، XAU/USD انعطاف پذیری خود را در زیر سطح اصلاحی فیبوناچی 23.6 درصدی رالی فوریه تا آوریل نشان داده است. بازگشت مجدد بعدی، همراه با این واقعیت که نوسانگرها در نمودار روزانه در قلمرو مثبت باقی می‌مانند، نشان‌دهنده درجه احتیاط برای معامله‌گران نزولی است. بنابراین، عاقلانه است که قبل از در نظر گرفتن فروش احتمالی بیشتر، منتظر تایید با پذیرش زیر علامت 2300 دلار باشید. در چنین سناریویی، قیمت طلا ممکن است به سمت منطقه 2260-2255 دلار کاهش یابد که نشان دهنده سطح 38.2 درصد فیبوناچی است، قبل از اینکه حمایت در اطراف سطح متوسط 2225 دلار و محل تلاقی منطقه 2200-2190 دلار را پیدا کند که شامل سطح 50 درصد فیبوناچی و میانگین متحرک ساده – 50 روزه (SMA) است.

در روند صعودی، هر حرکت صعودی اضافی احتمالاً با مقاومت قوی روبرو می شود و در نزدیکی منطقه 2350-2355 دلاری محدود باقی می ماند. مانع مهم بعدی در نزدیکی منطقه عرضه 2380 دلار قرار دارد و به دنبال آن سطح روانشناختی 2400 دلار و اوج تمام دوران در حدود منطقه 2431-2432 دلار قرار دارد. یک پیشرفت پایدار بالاتر از دومی نشان دهنده یک محرک تازه برای معامله گران صعودی است و به طور بالقوه راه را برای افزایش رشد چشمگیر اخیر مشاهده شده در چند ماه گذشته هموار می کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا چهارشنبه 05 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا چهارشنبه 05 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید