قیمت نقره به زیر 27.00 دلار رسید ولی همچنان برخی معامله گران را برای خرید جذب می کند

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) برای دومین روز متوالی به کاهش قیمت خود ادامه می دهد و در اوایل جلسه اروپا در روز سه شنبه در حدود 26.95 دلار در نوسان است. کاهش تنش ها در خاورمیانه به بهبود احساسات بازار کمک می کند و به عنوان یک عامل بازدارنده برای فلز گرانبها عمل می کند. معامله گران رویکرد محتاطانه ای را اتخاذ می کنند و ترجیح می دهند قبل از انتشار داده های اولیه شاخص مدیران خرید جهانی S&P ایالات متحده (PMI) برای آوریل در اواخر روز منتظر بمانند.

کاهش قیمت نقره به پایین‌ترین حد سه هفته اخیر به کاهش نگرانی‌ها در مورد تشدید احتمالی درگیری‌های خاورمیانه نسبت داده می‌شود. با کاهش تنش ها، معامله گران در حال تعدیل موقعیت خود در فلزات گرانبها و ترجیح دارایی های پرخطرتر هستند. اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در روز جمعه، مبنی بر عدم تمایل ایران به مقابله به مثل در برابر اقدامات اسرائیل، همراه با سکوت مقامات اسرائیلی، حکایت از تلاش‌های دو طرف برای کاهش تنش دارد.

علاوه بر این، کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده، با حمایت از داده‌های قوی اقتصادی ایالات متحده و اظهارات تندروانه سیاست‌گذاران، دلار آمریکا (USD) را تقویت می‌کند و بر نقره فشار نزولی وارد می‌کند. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، با توجه به قدرت اقتصاد، عدم نیاز فوری به کاهش نرخ بهره را ابراز کرد، در حالی که آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو اظهار داشت که سیاست پولی محدودکننده فعلی با توجه به شاخص‌های قوی اقتصادی مناسب است.

روایت نرخ های بهره بالاتر ایالات متحده برای یک دوره طولانی ممکن است تقاضا برای نقره را که فاقد بهره است را کاهش دهد. بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، احتمال کاهش نرخ بهره در ژوئن به 15 درصد کاهش یافته است و احتمال کاهش در ماه جولای به زیر 45 درصد رسیده است. بازار به طور کامل در کاهش نرخ در ماه سپتامبر قیمت گذاری نمی کند و احتمال کاهش آن به زیر 70 درصد است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید