گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا شکست دیروز را قبل از داده های سطح متوسط تثبیت می کند

بازار فارکس امروز

گزارش بازار فارکس در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت :

دلار امریکا پس از تجربه ضعف در برابر همتایان اصلی خود در سشن روز سه شنبه آمریکا، به نظر می رسد در صبح روز چهارشنبه اروپا تثبیت شده است. فعالان بازار از نزدیک داده های احساسات IFO از آلمان را در اواسط هفته زیر نظر خواهند داشت. علاوه بر این، در اواخر روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده سفارشات کالاهای بادوام برای ماه مارس را برجسته می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار در نیمه دوم جلسه روز سه‌شنبه مسیر خود را معکوس کرد و پس از انتشار داده‌هایی که نشان‌دهنده کاهش سرعت فعالیت‌های تجاری بخش خصوصی در اوایل آوریل بود، روز را با ۰.۴ درصد کاهش به پایان رساند. S&P Global Composite PMI از 52.1 در ماه مارس به 50.9 کاهش یافت، در حالی که S&P Global Manufacturing PMI در محدوده انقباض قرار گرفت و به 49.9 رسید. در اوایل روز چهارشنبه، شاخص دلار در محدوده باریکی زیر 106.00 نوسان می کند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده، رشد متوسط روزانه بالای 4.6٪ را حفظ می کند. پس از دو روز متوالی افزایش برای شاخص‌های اصلی وال استریت در روز سه‌شنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح اروپا در محدوده مثبت معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های تورم استرالیا کاهشی را در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان داد و از 4.1 درصد به 3.6 درصد نسبت به سال قبل در سه ماهه اول کاهش یافت. با این حال، این رقم بیش از انتظارات بازار 3.4٪ بود. به صورت سه ماهه، شاخص بهای مصرف کننده در سه ماهه اول 1 درصد افزایش یافت. به دنبال این داده های تورمی، دلار استرالیا/دلار آمریکا شتاب صعودی به دست آورد و آخرین بار مشاهده شد که نزدیک به 0.5 درصد در روز افزایش یافت و بالای 0.6500 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز سه شنبه 0.5% صعود کرد و برای اولین بار در بیش از یک هفته از 1.0700 عبور کرد. این جفت ارز در طول صبح اروپایی نزدیک به 1.0700 نسبتاً ثابت باقی می ماند.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار در روز سه‌شنبه از ضعف گسترده دلار سود برد و افزایش 0.8 درصدی را به ثبت رساند و به زنجیره باخت سه روزه پایان داد. این جفت در اوایل روز چهارشنبه موقعیت خود را در حدود 1.2450 حفظ کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY فشار فروش پیرامون دلار را نادیده گرفت و به حرکت جانبی خود در روز سه شنبه ادامه داد. این جفت در طول جلسه اروپا در محدوده باریکی نزدیک به 155.00 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از تجربه بزرگترین زیان یک روزه خود در سال با افت بیش از 2.5 درصدی در روز دوشنبه، مسیر نزولی خود را گسترش داد و برای اولین بار در سه هفته گذشته در روز سه شنبه به زیر 2300 دلار سقوط کرد. اگرچه XAU/USD موفق شد در اواخر روز یک جهش مجدد داشته باشد، اما برای به دست آوردن شتاب تلاش کرد. اوایل چهارشنبه، این جفت در محدوده باریکی در حدود 2320 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید