گزارش بازار فارکس – جفت های اصلی فارکس قبل از داده های کلیدی PMI تثبیت می شوند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز سه شنبه بدانید:

جفت ارزهای اصلی فارکس در اوایل روز سه شنبه نوسانات ملایمی را در محدوده های باریک تجربه می کنند زیرا سرمایه گذاران در انتظار انتشار داده های کلیدی در تقویم اقتصادی هستند. S&P Global قرار است در اواخر روز از داده های اولیه PMI تولید و خدمات آوریل برای منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده رونمایی کند. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده‌های فروش خانه جدید برای ماه مارس خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا که دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، روز معاملاتی قبل را با کمترین تغییرات به پایان رساند. علیرغم شروع متفاوت امرروز، شاخص های اصلی وال استریت شتاب گرفتند و رشد روزانه قابل توجهی را ثبت کردند که توانایی دلار برای تقویت را محدود کرد. شاخص USD در اوایل روز سه‌شنبه کمی بالاتر از 106.00 حرکت می‌کند، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از تجربه کاهش جزئی در روز دوشنبه، بالای 4.6 درصد در نوسان است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جلسه آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که PMI تولید بانک جودو از 47.3 در ماه مارس به 49.9 در برآورد فوری آوریل بهبود یافته است. با این حال، PMI خدمات کمی پایین تر از 54.4 در همان دوره به 54.2 رسید. با وجود این، AUD/USD هیچ واکنشی نسبت به داده ها نشان نداد و پس از بسته شدن مثبت در روز دوشنبه، وارد فاز تثبیت در حدود 0.6450 شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD به دنبال حرکت غیرقطعی روز دوشنبه در محدوده باریکی در حدود 1.0650 معامله شد. در آلمان، HCOB Composite PMI در اوایل آوریل از 47.7 در ماه مارس به 50.5 افزایش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD تحت فشار نزولی باقی ماند و به پایین ترین حد چند ماهه 1.2300 رسید و پیش از آن که در جلسه روز دوشنبه آمریکا یک جهش متوسط را تجربه کرد. این جفت آخرین بار اندکی زیر 1.2350 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY معاملات روز دوشنبه را تقریباً بدون تغییر به پایان رساند و در اوایل روز سه‌شنبه در کانال بسیار فشرده کمی کمتر از 155.00 باقی ماند. بر اساس آخرین داده های بانک مرکزی ژاپن (BoJ)، شاخص میانگین وزنی تورم ژاپن، که معیاری مهم برای روند تورم این کشور است، در ماه مارس با کمترین سرعت خود در 11 ماه گذشته افزایش یافت و به 1.3 درصد رسید. کازوئو اوئدا، فرماندار BoJ در مورد چشم انداز سیاست اظهار نظر کرد و اظهار داشت: “موضوع اساسی ما این است که برای دستیابی به هدف قیمتی خود به حرکت در روند تورم نگاه کنیم و رویکردی وابسته به داده را در تعیین سیاست اتخاذ خواهیم کرد.”

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز دوشنبه اصلاح قابل توجهی را تجربه کرد و بزرگترین زیان یک روزه خود در سال را با کاهش بیش از 2.5 درصدی ثبت کرد. XAU/USD در اوایل روز سه‌شنبه تحت فشار نزولی مداوم باقی می‌ماند و تا 2300 دلار کاهش یافت.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید