گزارش طلا – قیمت طلا نزدیک به پایین‌ترین حد در دو هفته اخیر باقی مانده است ولی همچنان انعطاف پذیر بنظر می رسد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) کاهش خود را نسبت به روز گذشته افزایش داد و بیشترین کاهش روزانه خود را از ژوئن 2022 تجربه کرد. اونس جهانی طلا برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه همچنان با فشار فروش مواجه است. کاهش نگرانی‌ها در مورد درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه به یک احساس ریسک به طور کلی مثبت کمک می‌کند و سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند از دارایی‌های امن مانند طلا دور شوند. علاوه بر این، کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) از دلار آمریکا (USD) حمایت می کند و منجر به کاهش قیمت فلز گرانبهای بدون بازده به پایین ترین حد دو هفته اخیر می شود.

با این وجود، گمانه زنی ها در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره توسط بانک های مرکزی امریکا در اواخر امسال به طلا کمک می کند تا از کاهش روزانه به زیر 2300 دلار بهبود یابد. معامله گران احتیاط نشان می دهند، از معاملات تهاجمی خودداری می کنند و برای بینش در مورد شرایط اقتصادی جهانی، منتظر انتشار داده های PMI فلش هستند، که اغلب بر تقاضا برای دارایی های امن سنتی تأثیر می گذارد. توجه بازار به انتشار آتی گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده و شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) که به ترتیب برای پنجشنبه و جمعه برنامه ریزی شده است، متمرکز است.

سرخط خبرهای طلا

اظهارات ایران مبنی بر عدم اقدام تلافی جویانه علیه حمله موشکی رژیم صهیونیستی در روز جمعه، برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه جریانات را از طلا دور می کند.

داده های قوی تر از حد انتظار حقوق و دستمزد ایالات متحده، همراه با افزایش تورم قیمت مصرف کننده و اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو، سرمایه گذاران را به کاهش انتظارات خود برای کاهش نرخ بهره واداشته است.

قیمت گذاری بازار در حال حاضر نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است چرخه کاهش نرخ خود را در سپتامبر آغاز کند، با کاهش تخمینی 34 واحد پایه یا کمتر از دو کاهش نرخ در سال 2024، در مقایسه با پیش بینی بانک مرکزی برای سه کاهش.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده، درست زیر بالاترین رقم پنج ماهه هفته گذشته ثابت باقی می ماند و دلار آمریکا را تقویت می کند و بر XAU/USD فشار می آورد.

نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی از چشم‌انداز کاهش همزمان نرخ بهره توسط اکثر بانک‌های مرکزی بزرگ در نیمه دوم سال حمایت می‌کند و به طور بالقوه از کالاها حمایت می‌کند.

معامله گران منتظر انتشار داده های فلش PMI جهانی در روز سه شنبه به همراه گزارش پیش فروش GDP سه ماهه اول ایالات متحده و شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE) در اواخر هفته هستند که انتظار می رود جهت تازه ای را به بازار ارائه دهد.

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر فنی، شکست کامل و پذیرش پایین تر از سطح اصلاح فیبوناچی 23.6 درصدی رالی فوریه تا آوریل می تواند راه را برای حرکت نزولی روزانه بیشتر هموار کند. با این حال، احتیاط برای معامله گران نزولی توصیه می شود، زیرا نوسانگرها در نمودار روزانه، اگرچه کشش خود را از دست می دهند، اما در محدوده مثبت باقی می مانند.

بنابراین، قبل از در نظر گرفتن ضررهای عمیق تر، توصیه می شود برای تایید با فشار فروش زیر 2300 دلار منتظر بمانید. در چنین سناریویی، قیمت طلا ممکن است به سمت محدوده 2260-2255 دلار کاهش یابد که نشان دهنده سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد است، قبل از اینکه سطح حمایت در حدود 2225 دلار را پیدا کند. به دنبال آن تلاقی سطح 50 درصد فیبوناچی و میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در ناحیه 2200-2190 دلاری به دنبال دارد.

در روند صعودی، هر تلاشی برای بازیابی احتمالاً با مقاومت اولیه در منطقه 2325 دلار مواجه خواهد شد. پیشرفت پایدار در این سطح می تواند قیمت طلا را به سمت مانع میانی 2350-2355 دلار و متعاقبا به منطقه عرضه 2380 دلار سوق دهد. فراتر از آن، سد روانی 2400 دلار قرار دارد و به دنبال آن اوج تمام دوران در نزدیکی 2431-2432 دلار قرار دارد. شکست موفقیت‌آمیز این سطوح می‌تواند حرکت صعودی بیشتری را ایجاد کند و به طور بالقوه افزایش اخیر مشاهده شده در چند ماه گذشته را افزایش دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا سه شنبه 04 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا سه شنبه 04 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید