تحلیل تکنیکال GBP/USD برای 14 مارس 2022

تحلیل تکنیکال GBP/USD برای 14 مارس 2022

در مقاله امروز به تحلیل تکنیکال جفت ارز GBP/USD می پردازیم، اما قبل از آن، بیایید به یاد بیاوریم که چه چیزی بیشترین تأثیر را بر نتایج دوره معاملاتی پنج روز گذشته داشته است و همچنین رویدادهای اصلی این هفته برای GBP/USD را بررسی کنیم.

همانطور که پیش بینی می شد، پس از نشست بانک مرکزی اروپا (ECB) که موجب نزول واحد پول اروپایی شد، پوند انگلیس نیز یورو را به سمت جنوب دنبال کرد. علاوه بر این، ما نباید دو عامل بسیار مهم دیگر را فراموش کنیم. اول، عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، سرمایه گذاران را مجبور می کند از خطرات فرار کنند و به دنبال پناهگاه های امن باشند. اما دقیقاً در شرایط فعلی چنین محل امنی دلار آمریکا است. ثانیاً، در نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو در این هفته، احتمالاً اولین افزایش نرخ بهره از زمان شروع همه گیری کووید-19 اعلام خواهد شد.

انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش دهد. در این صورت، رشد دلار آمریکا تا حدودی مهار خواهد شد، زیرا این مورد قبلاً در قیمت گذاری ارز ایالات متحده گنجانده شده است. با این حال، نمی توان رد کرد که فدرال رزرو بلافاصله نرخ را 50 واحد پایه افزایش دهد، اگر این اتفاق بیفتد، باید منتظر رشد سریع و قوی دلار آمریکا در برابر همه رقبای اصلی آن باشیم.

این موضوع خیلی به اظهارات hawkish جروم پاول بستگی دارد. بدون شک روز چهارشنبه که رویدادهای ذکر شده در بالا رخ می دهد، مهمترین روز هفته پیش رو خواهد بود. حالا زمان آن فرا رسیده است که نمودارهای قیمت را بررسی و تجزیه و تحلیل کنیم. از آنجایی که معاملات هفتگی در روز جمعه بسته شد، اجازه دهید از این بازه زمانی شروع کنیم.

هفتگی GBP/USD

تحلیل تکنیکال GBP/USD برای 14 مارس 2022

همانطور که می بینید، برخلاف جفت یورو/دلار، پوند/دلار حرکت نزولی بسیار قوی تری را نشان داد. جفت پوند/دلار با اطمینان و قدرت از حمایت مهم و قوی 1.3168 عبور کرد و پس از آن به حرکت خود در مسیر جنوبی به سمت سطح روانی مهم 1.3000 ادامه داد. نرخ به این سطح نمادین نرسید و حداقل مقادیر را در 1.3026 نشان داد. با این وجود، با توجه به تصویر تکنیکال و رویدادهای آتی مربوط به فدرال رزرو، می توان یک کاهش قیمت بعدی را فرض کرد، اگر با یک «اما»! واقعیت این است که به دنبال جلسه فدرال رزرو، بانک انگلستان نیز این پنجشنبه، تصمیم خود را در مورد نرخ ها خواهد گرفت. همانطور که انتظار می رفت، رگولاتور بریتانیا ممکن است یک بار دیگر نرخ بهره اصلی را افزایش دهد. اینجاست که موضوع جالب می شود. من تصور می کنم که پویایی قیمت پوند/دلار آمریکا به شدت تحت تأثیر اقدامات هر دو بانک مرکزی، لفاظی آنها و مهمتر از همه، واکنش فعالان بازار به همه اینها باشد. در این راستا، فعلا از نتیجه گیری صریح در مورد موقعیت یابی خودداری می کنم.

نمودار روزانه GBP/USD

تحلیل تکنیکال GBP/USD برای 14 مارس 2022

اما از نظر تکنیکال، ادامه کاهش در GBP/USD محتمل تر به نظر می رسد. همانطور که می بینید، بازار الگوی شمع پوششی 8 مارس را به طور کامل اجرا نکرد. در حال حاضر پس از اولین روز رشد، خلق و خوی برای این جفت دوباره یک لحن نزولی به خود گرفته است، و الگوی معکوس شکسته شده و همچنین سطح حمایت در 1.3080 با اطمینان شکسته شده است.

مرتبط: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد

به پیشبینی GBP/USD برگردیم، می خواهم بار دیگر تأکید کنم که تصمیمات و لفاظی های فدرال رزرو و بانک انگلستان تأثیر زیادی بر پرایس اکشن این جفت ارز خواهد داشت. در این راستا، فعلاً پیشنهاد می‌کنم در باز کردن موقعیت‌های جدید عجله نکنید. اگر صرفاً روی مولفه تکنیکال تمرکز کنیم، در مقاله فردا تایم فریم های کوچکتر را تحلیل خواهیم کرد و سعی می کنیم گزینه های قابل قبولی برای باز کردن موقعیت ها در آنها پیدا کنیم.

موفق باشید!

منبع

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید