معامله در سشن لندن – راهنمایی برای معامله گران فارکس

معامله در سشن لندن - راهنمایی برای معامله گران فارکس

سشن یا جلسه معاملاتی لندن حدود 35 درصد از میانگین کل گردش مالی فارکس را به خود اختصاص می دهد که بیشترین مقدار را نسبت به دیگر سشن های معاملاتی دارد. سشن فارکس لندن نیز در طول سال با سشن نیویورک همپوشانی دارد.

بازار فارکس لندن چه ساعتی باز می شود؟

ساعات کاری بازار فارکس در لندن از ساعت 10:30 صبح به وقت تهران تا 19:30 بعد از ظهر به وقت تهران است. جلسه بازار فارکس لندن بیشترین حجم فارکس را در بین تمام جلسات بازار فارکس مشاهده می کند.

ساعت باز شدن10:30
ساعت بسته شدن19:30
همپوشانی با سشن آسیا10:30 تا 11:30
همپوشانی با سشن نیویورک15:30 تا 19:30
ساعت ها به وقت ایران میباشد

سه نکته مهم در مورد معاملات سشن لندن

  1. جلسه لندن سریع و فعال است

با کند شدن بازار توکیو ، سشن لندن شروع می شود و با شروع حرکت قیمت ها از نقدینگی مستقر در بریتانیا، معامله گران معمولاً می توانند شاهد افزایش نوسانات باشند.

همانطور که قیمت ها از لندن شروع می شود، “نوسانات متوسط ساعتی” در بسیاری از جفت ارزهای اصلی افزایش می یابد. در زیر تجزیه و تحلیل EUR/USD بر اساس زمان روز ارائه شده است. توجه داشته باشید که این حرکات به طور متوسط پس از بسته شدن سشن آسیا چقدر بزرگتر هستند (سشن آسیا در ساعت 3 صبح به وقت محلی بسته می شود – نقطه آبی):

سشن آسیا در ساعت 3 صبح به وقت محلی بسته می شود

در سشن لندن سطوح حمایت و مقاومت ممکن است خیلی راحت‌تر از جلسه آسیا شکسته شود (زمانی که نوسانات معمولاً کمتر است).

این مفاهیم برای رویکرد معامله‌گر در هنگام ترید کردن در نشست لندن نقش اساسی دارند، زیرا معامله‌گران می‌توانند از این نوسانات به نفع خود با شکست‌های معاملاتی استفاده کنند. هنگام شکست معاملات، معامله گران به دنبال حرکات نوسانی هستند که ممکن است برای مدت زمان طولانی ادامه یابد.

  1. مراقب همپوشانی ها باشید

“همپوشانی” زمانی است که سشن های لندن و ایالات متحده به معنای واقعی کلمه روی یکدیگر همپوشانی دارند (15:30 تا 19:30 به وقت ایران). اینها دو مرکز بزرگ بازار در جهان هستند و در این بازه زمانی چهار ساعته می توان حرکت های بزرگ و سریعی را در حین همپوشانی مشاهده کرد که حجم زیادی از نقدینگی وارد بازار می شود.

همپوشانی سشن لندن و نیویورک

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، نوسانات از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 بعد از ظهر به وقت شرق امریکا (15:30 تا 19:30 به وقت ایران) به حداکثر افزایش می یابد – دقیقا زمانی که جلسه فارکس لندن با جلسه فارکس نیویورک همپوشانی دارد. برای معامله همپوشانی، معامله گران می توانند از یک استراتژی شکست استفاده کنند که از نوسانات افزایش یافته در طول همپوشانی استفاده می کند.

  1. نقدینگی بالا

سشن فارکس لندن یکی از نقدشونده ترین جلسات معاملاتی است. به دلیل حجم بالای خرید و فروش، جفت ارزهای اصلی می توانند با اسپرد بسیار پایین معامله شوند. معامله گران روزانه که به دنبال هدف قرار دادن حرکات کوتاه مدت هستند ممکن است علاقه مند به یافتن روندها و شکست ها برای معامله باشند تا هزینه ای را که در اسپرد می پردازند کاهش دهند.

بخوانید: کسب درآمد از فارکس به زبان ساده

کدام جفت ارز برای معامله بهتر است؟

هیچ «بهترین» جفت ارز برای معامله در ساعات بازار فارکس لندن وجود ندارد، اما جفت ارزهایی وجود دارند که به دلیل حجم بالا، اسپرد معاملاتی آنها کاهش می‌یابند و به معامله‌گران امکان اسپرد ارزان‌تر را می‌دهند.

این ارزها شامل جفت ارزهای اصلی مانند EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD و USD/CHF هستند. جفت ارزهای اصلی در طول جلسه فارکس لندن در حجم بسیار بالایی معامله می شوند.

جفت ارزهایی که بیشترین تأثیر را از همپوشانی میگیرند عبارتند از EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD. دلیل آن فعالیت های بین بانکی بین ایالات متحده امریکا و اروپا/لندن است. اگر استراتژی معاملاتی شما برای نوسانات مناسب‌تر است، این جفت‌های معاملاتی را دنبال ا کنید زیرا مملو از نقدینگی خواهند بود و به طور متوسط در طول همپوشانی حرکت بیشتری خواهند کرد.

تماشا کنید: آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات

نحوه معامله شکست در سشن لندن

شکست معاملات در طول سشن لندن با استفاده از استراتژی شکست لندن تقریباً مانند شکست معاملات در هر زمان دیگری از روز است، با اضافه شدن این واقعیت که معامله گران ممکن است انتظار هجوم نقدینگی و نوسان در فضای باز را داشته باشند.

وقتی معامله‌گران به دنبال شکست‌های معاملاتی هستند، اغلب به دنبال حمایت یا مقاومت محکم برای طرح معاملات خود هستند.

نمودار زیر یک الگوی کنج صعودی را نشان می دهد، یک خط روند با سطح مقاومت که در نهایت شکسته می شود – بعبارتی یک شکست بوجود میاید.

بخوانید: بهترین الگوهای شمع برای نوسان‌گیری در بازارهای مالی

نحوه معامله شکست در سشن لندن

مزیت بزرگ این استراتژی مدیریت ریسک است. معامله‌گران می‌توانند توقف‌ها را نسبتاً محدود نگه دارند، با توقف ضررهایشان نزدیک به خط روند. اگر خط حمایت/روند شکسته شود، ضررها محدود می‌شوند و اگر استراتژی غالب شود، می‌تواند منجر به نسبت ریسک به پاداش مثبت شود.

افزایش نقدینگی در طول جلسه لندن همراه با افزایش نوسانات، احتمال شکست های احتمالی را بسیار بیشتر می کند.

استراتژی ها و نکات معامله در سشن لندن

به یاد داشته باشید، زمانی که معاملات فارکس در سشن لندن باز میشود، نوسانات و نقدینگی افزایش می یابد، بنابراین مراقب باشید و از لوریج مناسب در هنگام معامله استفاده کنید. اگر در معاملات فارکس تازه کار هستید، آموزش رایگان فارکس ما را تماشا کنید تا با اصول اولیه آشنا شوید. همچنین میتوانید کانال آپارات تجارت آفرین را نیز دنیال نمایید.

مانند جلسه معاملات فارکس لندن، جلسه نیویورک و سشن فارکس آسیایی نیز ویژگی های منحصر به فردی دارند که معامله گران فارکس باید از آن آگاه باشند.

نکات کلیدی:

نقدینگی و نوسانات در طول جلسه لندن افزایش می یابد.
برک آوت یا شکست ممکن است در طول جلسه لندن بیشتر اتفاق بیفتد.
به خاطر داشته باشید که بدلیل افزایش نوسانات و نقدینگی، باید مراقب همپوشانی بین سشن لندن و جلسه نیویورک باشید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید