8 استراتژی معاملات فارکس | بهترین استراتژیهای بازار فارکس

8 استراتژی معاملات فارکس | استراتژی فارکس خود را پیدا کنید

استراتژی معاملات فارکس چیست؟

یک استراتژی معاملات فارکس سیستمی را تعریف می کند که یک معامله گر فارکس در زمان خرید یا فروش یک جفت ارز از آن استفاده می کند. استراتژی های فارکس مختلفی وجود دارد که معامله گران می توانند از آن ها استفاده کنند، از جمله تحلیل تکنیکال یا تحلیل فاندامنتال. یک استراتژی فارکس مناسب به یک معامله گر اجازه می دهد تا بازار را تجزیه و تحلیل کند و با مدنظر داشتن تکنیک های مدیریت ریسک معاملات را انجام دهد. در اینجا به 8 مورد از بهترین استراتژی های بازار فارکس می پردازیم.


قبلا نیز بطور خلاصه در پست ” انواع مدل ترید کردن چیست و چه مدلی از معاملات مناسب شما است ؟ ” درباره این استراتژی ها صحبت کرده ایم. اما در اینجا بطور تفصیلی و با مثال و ویدیو به 8 استراتژی معاملات فارکس میپردازیم.

تماشا کنید

تماشای سریع استراتژی های فارکس

انواع استراتژی فارکس

یک استراتژی فارکس را می توان به یک ساختار سازمانی متمایز تقسیم کرد که می تواند به معامله گران در پیدا کردن کاربردی ترین استراتژی کمک کند. نمودار زیر نحوه قرار گرفتن هر استراتژی در ساختار کلی و رابطه بین انواع استراتژی معاملات فارکس را نشان می دهد.

8 استراتژی معاملات فارکس
تفاوت انواع استراتژی معاملات فارکس

استراتژی معاملات فارکس مناسب

معاملات فارکس مستلزم کنار هم قرار دادن چندین فاکتور برای تدوین یک استراتژی معاملاتی شخصی سازی شده است. استراتژی های بی شماری وجود دارد که می توان آنها را دنبال کرد، با این حال، درک یک استراتژی و راحت بودن با آن برای موفقیت در تریدینگ ضروری است. هر معامله گر اهداف و منابع منحصر به فردی دارد که باید هنگام انتخاب استراتژی مناسب در نظر گرفته شود.

سه معیار وجود دارد که معامله گران می توانند برای مقایسه استراتژی های مختلف در مورد مناسب بودن خود از آنها استفاده کنند:

 • منبع زمانی مورد نیاز
 • فراوانی فرصت های معاملاتی
 • فاصله تا هدف

برای مقایسه انواع استراتژی معاملات فارکس بر مبنای این سه معیار، آنها را در یک چارت حبابی قرار داده ایم. در محور عمودی «نسبت ریسک به پاداش» است که در آن استراتژی‌های واقع شده در بالای نمودار دارای پاداش بالاتری برای ریسک انجام شده در هر معامله هستند. معاملات پوزیشن معمولاً یک استراتژی فارکس با بالاترین نسبت پاداش ریسک است. در محور افقی سرمایه گذاری زمانی است، که نشان دهنده مقدار زمانی است که میتوانید برای نظارت فعالانه بر معاملات اختصاص دهید. استراتژی که بیشترین نیاز را از نظر منابع زمانی شما دارد، معاملات اسکالپ است که به دلیل فراوانی معاملات به طور منظم انجام می شود.

مقایسه استراتژی معاملات فارکس
مقایسه انواع استراتژی معاملات فارکس

بخوانید : استراتژی هجینگ در فارکس

استراتژی معاملات پرایس اکشن

معاملات پرایس اکشن شامل مطالعه قیمت های تاریخی برای تدوین یک استراتژی معاملاتی تکنیکال است. پرایس اکشن می تواند به عنوان یک تکنیک مستقل یا همراه با یک اندیکاتور استفاده شود. پرایس اکشن یک استراتژی معاملات فارکس بسیار مهم است. همچنین، گنجاندن رویدادهای اقتصادی به عنوان یک عامل تایید کننده، در بین معامله گران پرایس اکشن متداول است. چندین استراتژی دیگر وجود دارد که در حیطه پرایس اکشن که در بالا ذکر شد قرار می گیرند.

مدت معامله

معاملات پرایس اکشن را می توان در بازه های زمانی مختلف (بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت) مورد استفاده قرار داد. قابلیت استفاده از چندین بازه زمانی برای تجزیه و تحلیل، باعث می شود که پرایس اکشن توسط بسیاری از معامله گران مورد استفاده قرار گیرد.

سیگنال ورود و خروج

روش های زیادی برای تعیین سطوح حمایت/مقاومت وجود دارد که عموماً به عنوان سیگنال ورود و خروج استفاده می شوند:

در معاملات پرایس اکشن، استراتژی های محدوده، روند، روزانه، اسکالپینگ، سوئینگ و معاملات پوزیشن وجود دارد. هر کدام از این استراتژی‌ها به ابزار متفاوتی برای معاملات نیازمند هستند که در زیر به تفصیل توضیح داده خواهد شد. همچنین با مثال‌هایی، تکنیک‌های مختلف معامله برای این استراتژی‌ها نیز نشان داده شده است تا متوجه شوید که تریدیتگ چقدر می‌تواند متنوع باشد.

استراتژی معاملات محدوده

Range Trading

معاملات Range یا محدوده، شامل شناسایی نقاط حمایت و مقاومت است که به موجب آن معامله گران معاملات را در اطراف این سطوح کلیدی انجام می دهند. این استراتژی در بازارهای بدون نوسانات قابل توجه و بدون روند قابل تشخیص به خوبی کار می کند. تحلیل تکنیکال ابزار اصلی مورد استفاده در این استراتژی است.

مدت معامله

هیچ مدت زمان مشخصی برای هر معامله وجود ندارد زیرا استراتژی‌های Range یا محدوده می‌توانند برای هر بازه زمانی کار کنند. مدیریت ریسک بخشی جدایی ناپذیر از این روش است، زیرا در چنین معاملاتی ممکن است شکست سطوح رخ دهد.

نقاط ورود و خروج

اسیلاتورها (نوسانگرها) بیشتر به عنوان ابزار زمان بندی استفاده می شوند. شاخص قدرت نسبی (RSI)، شاخص کانال کالا (CCI) و استوکاستیک تعدادی از اسیلاتورهای محبوب هستند. پرایس اکشن گاهی اوقات همراه با اسیلاتورها برای اعتبارسنجی بیشتر سیگنال‌های Range برای شناسایی امکان برگشت یا شکست استفاده می‌شود.

استراتژی فارکس - معاملات محدوده
معاملات محدود – دلار/ین

جفت ارز USD/JPY در چند سال گذشته در یک محدوده مشخصی نوسان کرده است (به جز سال 2022 که روند آن صعودی شده است). نمودار USD/JPY بالا، یک سطح حمایت و مقاومت واضح را نشان می دهد که معامله گران از آنها به عنوان سیگنال ورود و خروج استفاده می کنند. نوسانگر RSI زمان بندی سیگنال ورود و خروج را که با کادرهای آبی و قرمز سایه دار مشخص شده است را نشان می دهد – آبی: خرید بیش از حد، و قرمز: فروش بیش از حد.

معاملات محدوده یا Range می تواند نسبت ریسک به پاداش بالایی داشته باشد، اما این امر ملزم به سرمایه گذاری طولانی مدت در هر معامله است. در پایین مزایا و معایب این استراتژی معاملات فارکس آمده است . شما میتوانید بر مبنای اهداف خود و میزان منابعی که دارید میزان انطباق این استراتژی را برای خود ارزیابی کنید.

مزایا:

 • تعداد قابل توجهی فرصت معاملات
 • نسبت ریسک به پاداش مطلوب

معایب:

 • نیاز به صرف زمان طولانی مدت دارد ( سرمایه گذاری زمانی)
 • مستلزم دانش بالا از تحلیل تکنیکال است

استراتژی معاملات روند

Trend Trading

معاملات روند یک استراتژی فارکس است که توسط بسیاری از معامله گران در هر سطح تجربه استفاده می شود. معاملات روند تلاش می کند تا با بهره برداری از حرکت جهت دار بازار، بازده مثبتی را به همراه داشته باشد.

مدت معامله

معاملات روند معمولاً در بازه زمانی میان مدت تا بلندمدت انجام می شود، زیرا خود روندها در طول زمان نوسان دارند. همانند پرایس اکشن، تحلیل بازه زمانی چندگانه را می توان در معاملات روند نیز اتخاذ کرد.

سیگنال ورود و خروج

در کنار پرایس اکشن در این استراتژی فارکس نقاط ورود معمولاً توسط یک اسیلاتور (RSI، CCI و غیره) تعیین می شوند و نقاط خروج بر اساس نسبت ریسک به پاداش مثبت محاسبه می شوند. با استفاده از فواصل سطح توقف، معامله‌گران می‌توانند با آن فاصله برابری کنند یا از آن تجاوز کنند تا نسبت ریسک به پاداش مثبت را حفظ کنند. برای مثال اگر Stop loss در 50 پیپ دورتر قرار دارد، سطح take profit را میتوان 50 پیپ یا دورتر از نقطه ورودی تعیین کرد.

استراتژی معاملات فارکس - روند
معاملات روند – چارت یورو/دلار

اگر ویدئوی آموزش کامل تحلیل تکنیکال ما را تماشا کرده باشید، حتما میتوانید روندها را بخوبی شناسایی کنید. در مثال ساده بالا نیز، نمودار EUR/USD یک روند صعودی را نشان می دهد که توسط اوج های بالاتر و پایین های بالاتر تایید شده است. برعکس آن برای یک روند نزولی صادق است.

استراتژی فارکس - یورو دلار
استراتژی معاملات روند – یورو/دلار با CCI

وقتی یک روند قوی در بازار می بینید، در جهت روند معامله کنید. به عنوان مثال، یک روند صعودی قوی در EUR/USD در تصویر بالا دیده میشود.

با استفاده از (CCI) به‌عنوان ابزاری برای زمان‌بندی ورودی‌ها، متوجه میشوید که چگونه هر بار که CCI به زیر ۱۰۰- کاهش می‌یابد (با رنگ آبی مشخص شده)، قیمت‌ها با افزایش قیمت به آن واکنش نشان می‌دهند. همه معاملات به این شکل پیش نمی‌روند، اما به دلیل اینکه این روند دنبال می‌شود، هر افت باعث می‌شود خریداران بیشتری وارد بازار شوند و قیمت‌ها را بالاتر ببرند. در نتیجه، شناسایی یک روند قوی برای یک استراتژی معاملات روند درآمدزا مهم است.

استراتژی معاملات روند می تواند با توجه به متغیرهای زیادی آن نیاز به کار بالایی داشته باشد. در پایین مزایا و معایب این استراتژی معاملات فارکس آمده است . این لیست میتواند به شما در تشخیص اینکه آیا استراتژی معاملات روند برای شما مناسب است یا خیر کمک کند.

مزایا:

 • تعداد قابل توجهی فرصت معاملات
 • نسبت ریسک به پاداش مطلوب

معایب:

 • نیاز به سرمایه گذاری طولانی زمان دارد
 • مستلزم دانش بالا از تحلیل تکنیکال است

استراتژی معاملات پوزیشن

Position trading

معاملات پوزیشن یک استراتژی بلندمدت است که عمدتاً بر عوامل فاندامنتال متمرکز است، اما می توان از روش های تکنیکال مانند نظریه امواج الیوت نیز در این استراتژی استفاده کرد. نوسانات کوچکتر و جزئی تر بازار در این استراتژی در نظر گرفته نمی شود زیرا بر تصویر گسترده تر بازار تأثیر نمی گذارد. این استراتژی را می توان در همه بازارها از سهام گرفته تا فارکس به کار برد.

مدت معامله

همانطور که در بالا ذکر شد، معاملات پوزیشن یک چشم انداز بلندمدت (هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها) برای معامله گران دارد. درک چگونگی تأثیر عوامل اقتصادی بر بازارها یا توانایی تحلیل تکنیکال کامل، در پیش‌بینی معاملات ضروری است.

سیگنال ورود و خروج

سطوح کلیدی (مقاومت و حمایت) در بازه های زمانی طولانی (هفتگی/ماهانه) به دلیل دید جامع از بازار، اطلاعات ارزشمندی را برای معامله گران پوزیشن در اختیار آنها میگذاردد. نقاط ورود و خروج را می توان با استفاده از تحلیل تکنیکال مطابق با سایر استراتژی ها قضاوت کرد.

استراتژی معاملات فارکس - شاخص دکس آلمان
استراتژی معاملات فارکس پوزیشن – شاخص DAX 30 آلمان

نمودار شاخص DAX 30 آلمان در بالا، یک الگوی سر و شانه دو ساله را نشان می دهد که با سقوط احتمالی زیر گردن (خط قرمز افقی) بعد از شانه سمت راست مطابقت دارد. در این مثال انتخابی، سقوط DAX 30 آلمان را طبق یک الگوی تحلیل تکنیکال و همچنین تحلیل فاندامنتال نشان میدهد.

در اواخر سال 2018، آلمان با یک رکود اقتصادی که به دلیل جنگ تجاری ایالات متحده و چین و تاثیر منفی آن بر صنعت خودروی آلمان بود، روبرو شد. مذاکرات برگزیت کمکی به این موضوع نکرد، زیرا احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به احتمال زیاد بر اقتصاد آلمان نیز تأثیر منفی میگذاشت. در این مورد، درک الگوهای تکنیکال و همچنین داشتن پایه های بنیادی قوی، امکان ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را برای ساختار یک ایده معاملاتی قوی فراهم می کند.

مرتبط: بهترین الگوهای شمع برای نوسان‌گیری در بازارهای مالی

در پایین مزایا و معایب این استراتژی معاملات فارکس آمده است . این لیست میتواند به شما در تشخیص اینکه آیا استراتژی معاملات روند برای شما مناسب است یا خیر کمک کند.

مزایا:

 • نیاز به حداقل زمان برای سرمایه گذاری دارد
 • نسبت ریسک به پاداش بسیار مثبت

معایب:

 • فرصت های معاملاتی بسیار کم
 • مستلزم درک بالا از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است

استراتژی معاملات روزانه

Day Trading

معاملات روزانه یک استراتژی معاملات فارکس است که برای معامله در یک روز معاملاتی طراحی شده است. یعنی تمام موقعیت ها قبل از بسته شدن بازار، بسته می شوند. این می تواند یک معامله یا چند معامله در طول یک روز باشد.

مدت معامله

تا زمانی که معامله در روز معاملاتی باز و بسته شود، زمان‌های معامله از بسیار کوتاه‌مدت (چند دقیقه) یا کوتاه‌مدت (چند ساعت) متغیر است.

نقاط ورود و خروج

در مثال زیر معامله گران به دنبال این هستند که در زمانی که قیمت از میانگین متحرک نمایی 8 دوره ای (EMA) در جهت روند (دایره آبی) عبور می کند، وارد بازار شوند و با استفاده از نسبت ریسک به پاداش 1:1 خارج شوند.

معاملات روزانه - یورو/دلار
استراتژی معاملات روزانه – یورو/دلار

نمودار بالا یک تنظیم معاملات روزانه را با استفاده از میانگین متحرک ها نشان می دهد تا روندی را مشخص کند که در این مورد روند بلند مدت است زیرا قیمت بالاتر از خطوط میانگین متحرک (قرمز و سیاه) است. موقعیت های ورودی با رنگ آبی با سطوح توقف در شکست قیمت قبلی مشخص شده اند. سطوح سود برابر با فاصله توقف در جهت روند خواهد بود.

مزایا و معایب ذکر شده در زیر باید قبل از دنبال کردن این استراتژی معاملات فارکس در نظر گرفته شود. همانطور که از مثال EUR/USD در بالا مشاهده می شود، معاملات روزانه مستلزم زمان و تلاش زیادی برای پاداش اندک است.

مزایا:

 • تعداد قابل توجهی از فرصت های معاملاتی
 • نسبت ریسک به پاداش متوسط

معایب:

مستلزم صرف وقت بالا (سرمایه گذاری زمانی)
مستلزم دانش قوی از تحلیل تکنیکال است

استراتژی اسکالپ در فارکس

Scalp Trading

استراژی اسکالپ در فارکس یک اصطلاح رایج است که برای توصیف فرآیند کسب سودهای کوچک به طور مکرر استفاده می شود. این استراتژی از باز کردن و بستن چندین و چند موقعیت در طول روز تشکیل میشود. این کار را می توان به صورت دستی یا از طریق الگوریتم هایی که از دستورالعمل های از پیش تعریف شده برای ورود و خروج استفاده میکنند، انجام داد. این استراتژی برای جفت ارزهای شناورتر بکار میرود، زیرا اسپردها معمولاً در این جفت ارزها پایین تر است که با ماهیت کوتاه مدت این استراتژی منطبق است.

مدت معامله

معاملات اسکالپ مستلزم معاملات کوتاه مدت با کمترین بازده است که معمولاً در نمودارهای بازه زمانی کوتاه (30 دقیقه تا 1 دقیقه) عمل می کند.

نقاط ورود و خروج

مانند بسیاری از استراتژی های تکنیکال، شناسایی روند مرحله اول است. بسیاری از اسکالپرها به غیر از پرایس اکشن از شاخص هایی مانند میانگین متحرک برای تأیید روند استفاده می کنند. استفاده از این سطوح کلیدی روند در بازه‌های زمانی طولانی‌تر به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا تصویر بزرگ‌تری را ببیند. این سطوح سطوح حمایت و مقاومت ایجاد خواهند کرد. اسکالپینگ در این باند می‌تواند در بازه‌های زمانی کوچک‌تر با استفاده از اسیلاتورهایی مانند RSI انجام شود.

در این استراتژی معاملات فارکس، استاپ‌ها چند پیپ دورتر قرار می‌گیرند تا از حرکات بزرگ مخالف معامله جلوگیری شود. اندیکاتور MACD ابزار مفید دیگری است که می تواند توسط معامله گر برای ورود و خروج از معاملات استفاده شود.

استراتژی اسکالپینگ EUR/USD
استراتژی اسکالپینگ EUR/USD

نمودار 10 دقیقه EUR/USD در بالا، نمونه ای معمولی از استراتژی اسکالپینگ را نشان می دهد. روند بلندمدت توسط میانگین متحرک (قیمت بالای میانگین متحرک 200) تایید می شود. سپس از بازه زمانی کوچکتر برای هدف قرار دادن نقاط ورود و خروج استفاده می شود. زمان بندی نقاط ورود با مستطیل قرمز در جهت گیری معامله گر (طولانی) مشخص می شود.

معامله گران همچنین می توانند موقعیت های خرید خود را با استفاده از اندیکاتور MACD و زمانی که خط MACD (خط آبی) از خط سیگنال (خط قرمز) عبور می کند، ببندند.

معامله‌گران از همین نظریه برای تنظیم الگوریتم‌های خود استفاده می‌کنند، اما بدون اجرای دستی معامله‌گر.

پس از مثال استراتژی معاملات اسکالپ فارکس در بالا به لیستی از مزایا و معایب آن میرسیم.

مزایا

 • بیشترین تعداد فرصت های معاملاتی – بیشتر از تمام استراتژی های فارکس

معایب

 • مستلزم صرف وقت بسیار بالا (سرمایه گذاری زمانی)
 • مستلزم دانش قوی از تحلیل تکنیکال است
 • کمترین نسبت ریسک به پاداش

استراتژی معاملات سوئینگ

Swing Trading

معاملات سوئینگ یک استراتژی سوداگرانه است که به موجب آن معامله گران به دنبال سود بردن از بازارهای Range و همچنین بازارهای روند یا Trend هستند. معامله گران با شناسایی «سئوینگ بالا» و «سوئینگ پایین» می توانند موقعیت های خرید و فروش را بر انتخاب کنند.

مدت معامله

معاملات سوئینگ اغلب میان مدت در نظر گرفته می شوند زیرا پوزیشن ها معمولاً بین چند ساعت تا چند روز باز نگه داشته می شوند. روندهای بلندمدت در این استراتژی محبوب هستند، زیرا معامله گران می توانند در روند و در چندین نقطه در طول روند موقعیت باز کنند.

نقاط ورود و خروج

همانند استراتژی محدود یا Range، اسیلاتورها و اندیکاتورها می توانند برای انتخاب موقعیت ها و زمان های ورود و خروج بهینه استفاده شوند. تنها تفاوت این است که معاملات سوئینگ هم برای بازارهای روند و هم برای بازارهای Range اعمال می شود.

استراتژی معاملات فارکس GBP/USD
استراتژی معاملاتی سوئینگ – چارت GBP/USD

در مثال بالا ترکیبی از stochastic oscillator، اندیکاتور ATR و میانگین متحرک، برای نشان دادن یک استراتژی معاملاتی سویئنگ استفاده شده است. روند صعودی در ابتدا با استفاده از میانگین متحرک 50 روزه (قیمت بالاتر از خط MA) شناسایی شده است. در یک روند صعودی، معامله گران به دنبال ورود به بازار با موقعیت های خرید با ضرب المثل قدیمی «پایین بخرو بالا بفروش» هستند.

سپس از استوکاستیک ها برای شناسایی نقاط ورودی با جستجوی سیگنال های فروش بیش از حد که توسط مستطیل های آبی رنگ روی استوکاستیک و نمودار مشخص شده اند استفاده می شود. مدیریت ریسک مرحله نهایی است که با استفاده از اندیکاتور ATR نقاط توقف ضرر را تعیین میکنیم.

رقم ATR نشان دهنده تعداد تقریبی پیپ هایی است که سطح توقف باید تنظیم شود. به عنوان مثال، اگر ATR برابر با 41.8 باشد (که در آخرین قرائت ATR منعکس شده است)، معامله گر به دنبال این است که استاپ را 41.8 پیپ دورتر از ورودی خود قرار دهد. در تجارت آفرین، ما معاملات با نسبت ریسک به پاداش مثبت حداقل 1:2 را توصیه می کنیم. این به معنای تعیین سطح سود حداقل 83.6 ( ATR x 2 = 83.6) پیپ دورتر یا بیشتر است.

بخوانید: پیپ چیست ؟ آشنایی با روش محاسبه و مفهوم پیپ در فارکس

پس از مشاهده نمونه ای از معاملات سوئینگ، لیست مزایا و معایب زیر را در نظر بگیرید تا مشخص کنید آیا این استراتژی معاملات فارکس با روش شما مطابقت دارد یا خیر.

مزایا

 • تعداد قابل توجهی از فرصت های معاملاتی
 • نسبت ریسک به پاداش متوسط

معایب

 • مستلزم دانش قوی از تحلیل تکنیکال است
 • هنوز نیاز به صرف وقت زیادی دارد

استراتژی معاملات انتقالی

Carry Trade Strategy

معاملات انتقالی شامل استقراض یک ارز با نرخ بهره پایین تر و به دنبال آن سرمایه گذاری در ارز دیگر با نرخ بازدهی بالاتر است. این در نهایت منجر به انتقال مثبت معامله خواهد شد. این استراتژی در درجه اول معاملات فارکس استفاده می شود.

مدت معامله

معاملات انتقالی به نوسانات نرخ بهره بین ارزهای مرتبط وابسته است، بنابراین، طول معامله از میان مدت تا بلندمدت (هفته ها، ماه ها و احتمالاً سال ها) است.

نقاط ورود و خروج

بازارهای روندی برای معاملات انتقالی بهترین کارایی را دارند زیرا این استراتژی شامل بازه زمانی طولانی تری است. تایید روند باید اولین گام قبل از باز کردن یک معامله باشد – به مثال 1 در بالا مراجعه کنید. دو عامل برای یک انتقالی وجود دارد که عبارتند از ریسک نرخ ارز و ریسک نرخ بهره.

بر این اساس، بهترین زمان برای باز کردن یک معامله هنگام شروع یک روند است. در مورد مؤلفه نرخ بهره، بدون در نظر گرفتن روند، این موضوع ثابت می‌ماند، زیرا ، اگر ارز اول، نرخ بهره بالاتری در برابر ارز دوم داشته باشد، معامله‌گر همچنان از تفاوت نرخ بهره بین دو ارز سود دریافت می‌کند به عنوان مثال. AUD/JPY.

آیا استراتژی انتقالی می تواند نوع مناسبی از معامله گری برای شما باشد؟ مزایا و معایب این استراتژی معاملات فارکس را در نظر بگیرید و ببینید آیا این یک استراتژی با سبک معاملاتی شما مطابقت دارد یا خیر.

مزایا

 • صرف زمان کمی لازم است
 • نسبت ریسک به پاداش متوسط

معایب

 • نیاز به درک قوی از بازار فارکس
 • فرصت های معاملاتی نادر است

استراتژی معاملات فارکس: خلاصه

این مقاله 8 نوع استراتژی معاملات فارکس را با مثال های عملی معاملاتی تشریح می کند. هنگامی که یک استراتژی معاملاتی را انتخاب میکنیم، مقایسه عواملی چون: مدت زمان صرف شده در پشت مانیتور، نسبت ریسک به پاداش و میزان فرصت های معاملاتی می تواند مفید باشد.

هر استراتژی معاملاتی بسته به ویژگی های فردی، برای معامله گران مختلف جذاب خواهد بود. تطبیق شخصیت معاملاتی با استراتژی مناسب در نهایت به معامله گران اجازه می دهد اولین قدم را در مسیر درست بردارند.

خود را در معاملات فارکس تقویت کنید

 • اگر در تجارت فارکس تازه کار هستید، فیلم های آموزش رایگان فارکس تجارت آفرین را تماشا کنید.
 • اگر بدنبال تحلیل تکنیکال بازارها بصورت رایگان هستید، میتوانید تحلیل تکنیکال GBP/USD، EUR/USD در فارکس، همچنین تحلیل تکنیکال طلا در بازار کالاها و تحلیل تکنیکال بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال را بصورت روزانه در تجارت آفرین دریافت نمایید.
 • همچنین با مشاهده تقویم اقتصادی فارکس موجود در این صفحات از رویدادهای مهم خبری و اخبار فارکس مطلع باشید.
 • معاملات موفق مستلزم مدیریت ریسک و انضباط شخصی است. دریابید که چه مقدار سرمایه باید در معاملات آزاد خود ریسک کنید.
 • برای یادگیری بهتر استراتژی معاملات معاملات ویدئوهای ما را در کانال آپارات تجارت آفرین دنبال کنید.

سئوالات متداول

بهترین استراتژی فارکس چیست ؟

انتخاب بهترین استراتژی فارکس برای هر معامله گر متفاوت است. مبنای انتخاب یک استراتژی میتواند مقدار زمان، فراوانی فرصت ها و فاصله شما تا هدف مورد نظر در این بازار باشد. برخی از استراتژی های معرفی شده در اینجا نیاز به صرف وقت زیادی دارد در حالیکه برخی دیگر نیاز به دانش تحلیل فاندامنتال قوی یا تحلیل تکنیکال قوی دارد. استراتژی های فارکس ذکر شده را مطالعه نمایید و یکی از آنها که با آن راحت هستید را برای معامله کردن انتخاب نمایید.

آیا میتوان با یک استراتژی ساده فارکس موفقیت کسب کرد ؟

آیا یک استراتژی طلایی فارکس وجود دارد ؟

آیا امکان دانلود استراتژی فارکس وجود دارد ؟


8 استراتژی معاملات فارکس | بهترین استراتژیهای بازار فارکس


لینک این مطلب: zaya.io/33xmh

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید