فیلم نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

یکی از سئوالاتی که برخی از افراد تازه کار دارند این است که ثبت نام در فارکس به چه شکل است و یا اینکه نحوه ورود به فارکس چگونه است؟ با وجود اینکه این سئوال ممکن است به شکل های مختلفی پرسیده شود ولی جواب آنها یکی است. برای ورود به دنیای فارکس شما نیاز به آشنایی با چند ابزار مهم دارید. همچنین می توانید از فیلم آموزشی تجارت آفرین برای یادگیری ورود به فارکس نیز استفاده کنید.

همانطور که قبلا نیز در پست ” چگونه در بازار فارکس معامله کنیم و حساب فارکس باز کنیم ” نیز توضیح دادیم اولین قدم در ورود به فارکس و یا ثبت نام در آن شناسایی یک بروکر یا کارگزار مطمئن برای انجام معاملات است. کارگزاری که به کشور ایران خدمات دهد و در عین حال معتبر هم باشد. بروکرهای فارکس در ایران به صورت غیر رسمی فعالیت می کنند و هیچ نظارتی برروی فعالیت آنها صورت نمی گیرد، بنابراین باید قبلا از اعتبار و صداقت بروکر آگاه شوید.

ما در پستی در تجارت آفرین  لیست بهترین بروکرهای فارکس را منتشر کرده ایم، همچنین در همین پست بروکرهایی که به مشتریان ایرانی مقیم ایران خدمات می دهند را نیز معرفی می کنیم تا بتوانید از بین آنها یکی را برای شروع کار و ثبت نام در فارکس انتخاب نمایید.

فیلم نحوه ورود به بازار فارکس – ثبت نام در فارکس
تماشای ویدئو در YouTube

نحوه ورود به فارکس –  انتخاب بروکر

نحوه ورود به فارکس بسیار ساده است و نیاز به تخصص زیادی ندارد. تنها باید بروکر مورد نظر را پیدا کنید و با آن قرارداد ببندید و حساب خود را شارژ کنید. پس از اینکه موجودی خود را در حساب کارگزار تکمیل کنید وارد دنیای تبادل ارزها شده اید.

اما این همه ماجرا نیست و شما تنها در ابتدای راه قرار دارید، زیرا پس از اینکه ثبت نام در فارکس را به اتمام رساندید، نیاز دارید تا با سازوکار این بازار آشنا شوید. همچنین باید با روش کار پلتفرم های معاملاتی فارکس که مشهورترین آنها متا تریدر Meta Trader است آشنا شوید.

پلتفرم متاتریدر

خبر خوب این است که هر کسی می تواند به تنهایی و با استفاده از منابع موجود در اینترنت و کتاب های موجود در بازار، با فرآیند فارکس آشنا شود و همچنین به صورت تئوری خود را برای شروع معاملات آماده کند. پس شاید بتوان گفت که شما نیاز به کلاس رفتن یا گذراندن دوره خاصی ندارید و همه چیزی که بدان نیاز دارید در اینترنت و اغلب به صورت رایگان موجود است.

خبر بد این است که حتی با دانستن تمام موارد مقدماتی، احتمال زیان دیدن از کسب سود بیشتر است. دلیل این امر این است که شما هنوز تجربه بازار را ندارید و خیلی جاها در تله های آن گرفتار می شوید. همچنین هنور نمی دانید که بروکر شما چه هزینه های پنهانی را به شما تحمیل می کند، که اغلب هیچ قدرتی نیز برای مقابله با آن ندارید. به همین دلیل است که بارها اعلام کرده ایم که شاید یکی از مهمترین عوامل موفقیت در فارکس داشتن یک بروکر مورد اعتماد و خوش نام است.

نحوه ورود و ثبت نام در فارکس کار دشواری نیست ولی انتخاب بروکر کاری بسیار پر ریسک است. کارگزاران زیادی با تبلیغات زیاد سعی در جذب افراد مبتدی دارند تا بتوانند از ناآگاهی آنها به نفع خود استفاده کنند. بنابراین هرگز فریب تبلیغات آنها را نخورید و بهترین راه، مشورت با افرادی است که قبلا در فارکس فعالیت کرده اند و توانسته اند سود کسب کند.

متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، کارگزارهای معتبر فارکس به ایران خدمات نمی دهند و افراد مقیم ایران مجبورند به سراغ بروکرهای درجه ۲ و ۳ بروند که به دلیل نداشتن مشتری کافی به سمت بازارهای تحت تحریم می روند.

ثبت نام برای معاملات آزمایشی فارکس

معامله در فارکس عملی است که نیازمند مهارت و درک جدی از بازارهای مالی دارد. این کار شامل کاوش در عمق اقتصاد ، شناسایی و گرفتن فرصت ها، مدیریت سرمایه و داشتن یک کنترل قوی بر احساسات و اعمال خود است. همچنین شامل عنصر مهمی به نام ریسک نیز است. به همین دلیل افرادی که جدید وارد صنعت فارکس می شوند یا قصد ثبت نام در فارکس دارند، باید مانند هر فرد مبتدی دیگری قبل از انجام معاملات واقعی، راه و روش معاملات را بیاموزند.

برای یادگیری معاملات فارکس هیچ راه بهتری از باز کردن حساب آزمایشی وجود ندارد. در حساب آزمایشی یا دمو شما می توانید تمام اتفاقات واقعی دنیای فارکس را لمس کنید و پس از اینکه آماده شدید وارد معاملات واقعی شوید.

برای کمک به افراد مبتدی در اینجا به شما می آموزیم که چگونه یک حساب آزمایشی فارکس برای خود افتتاح نمایید. حساب رایگان آزمایشی مزایای زیادی دارد و به معامله گران کمک می کند بدون ریسک با بازار آشنا شوند و خود را برای ورود به فارکس آماده کنند.

مزایای حساب آزمایشی فارکس :

 • معامله گران جدید می توانند وارد بازار شوند – این یک بلیط رایگان برای ورود به صنعت فارکس است- ثبت نام در فارکس رایگان است.
 • مناسب برای کلیه معامله گرانی که می خواهند بدون توجه به سطح تخصص خود ، به تمرین و توسعه مهارت های خود بپردازند
 • شناخت اهمیت مدیریت ریسک
 • شناخت نقش اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال و بنیادی در تجارت
 • یادگیری سرعتی که بازارها با آن حرکت می کنند
 • می توانید با نوسان بازارها ، برنامه تجارت خود را توسعه و انطباق دهید

با ثبت نام در حساب دموی فارکس می توانید :

 • بدون ریسک در بازار فعالیت کنید – پولی که با آن در یک حساب آزمایشی تجارت می کنید مجازی است
 • به بازارها دسترسی پیدا کرده و تحت شرایط واقعی بازار تجارت کنید
 • با استراتژی های مختلف تجاری، آشنا می شوید و آنها را می توانید آزمایش کنید
 • با پلتفرم معاملاتی آشنا میشوید

برای انجام معامله آزمایشی فرم زیر را تکمیل نمایید و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. لینک های دانلود حساب آزمایشی برای دستگاه های مختلف بعلاوه آموزش باز کردن حساب برای شما ارسال می گردد.

برای دریافت لینک های دانلود متاتریدر

یادگیری پلتفرم معاملاتی فارکس – متاتریدر

پس از ثبت نام در فارکس و ساختن حساب کاربری دمو، بهتر است که با پلتفرم معاملاتی متاتریدر آشنا شوید. این پلتفرم معاملاتی توسط اغلب بروکرها برای معاملات استفاده می شود. ما در تجارت آفرین در پستی به نام آموزش قدم به قدم متاتریدر اقدام به آموزش رایگان این پلتفرم معاملاتی از صفر کرده ایم. از این منبع آموزشی برای یادگیری متاتریدر و استاد شدن برای انجام معاملات استفاده نمایید.

نتیجه گیری

ثبت نام در فارکس کاری ساده اما پر ریسک است. مشکل اصلی عدم قانونمندی این بازار در ایران است زیرا هیچ نهادی به فعالیت بروکرهای فارکس در ایران رسیدگی نمی کند. نحوه ورود به فارکس با انتخاب کارگزار شروع می شود و پیدا کردن یک کارگزار مطمئن در شرایط موجود کار ساده ای نیست. لذا قبل از شارژ کردن حساب خود حتما با کاربران واقعی آن صحبت کنید و تجربه آنها را در اینباره جویا شوید. ما نیز در تجارت آفرین سعی می کنیم در صورت شناسایی بروکر معتبر نام آنها را در سایت اعلام کنیم.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع فعالیت، با ثبت نام در حساب رایگان آزمایشی فارکس، با فرآیند معاملات آشنا شوید. با بازکردن حساب آزمایشی و یادگیری پلتفرم معاملاتی فارکس می توانید متوجه شوید که آیا شما برای معامله در بازار فارکس ساخته و پرداخته شده اید یا خیر.

چنانچه در بازار فارکس تجربه ای دارید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

فیلم نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

تجارت آفرین

17 دیدگاه

 • سلام
  ممنون از فیلم خوبی که برای آموزش ورود به فارکس تهیه کردید. فقط سئوالی که دارم اینه که به کدوم از بروکرها میشه برای فارکس تو ایران اعتماد کرد؟

  13
  18
  • با سلام
   لطفا از پست بهترین بروکرهای فارکس که در سایت موجود است برای شناسایی بروکر استفاده نمایید.

  • با سلام
   برای انجام معاملات به متاتریدر نیاز پیدا خواهید کرد. اغلب بروکرهای فارکس از این پلتفرم برای پردازش سفارشات خود استفاده می کنند و پس از ثبت نام یا باز کردن حساب فارکس اغلب باید از متاتریدر استفاده کنید.

 • سلام وخسته نباشین.
  بااینکه توی ایران عزیزنمیشه به کسی اعتمادکردمن ازاین مسئله بسیارنالانم ولی اختصاص ب افرادخاص بوده امیدوارم دیدگاه همه درست شود مخصوصا مسئولین که کاملا مخربن برای همینه که به بازارجهانی رجوع میکنم. باآرزوی موفقیت همه هموطنان. ارادتمندم.

 • درود و سپاس از لطف و رحمت شما دوستان محترم ، لطفا اگر سایت یا کتاب های جامع در مورد اموش فارکس هم میشناسید اینجا معرفی نمایید . ممنون

 • با سلام و احترام
  ممنون بگید من تازه اومدم
  اول در الپاری وارد شدم
  الان نمی دونم باید پول واریز کنم و ریال یا دلار؟
  مراحل بعد رو ممنون میشم توضیح بدید
  یا علی

 • با سلام و تشکر برای زحمات شما
  من چند ساعت پیش درخواست دریافت اکانت آزمایشی کردم ولی هنوز چیزی دریافت نکردم، دلیل این موضوع چیست ؟

  • با سلام
   از آنجاییکه ایمیل ها به صورت دستی ارسال می شود، ممکن است دریافت لینک ها کمی زمان ببرد. ایمیل ها معمولا روزی یک یا دو مرتبه به جز روزهای تعطیل ارسال می شود. بابت تاخیر در ارسال لینک های حساب های آزمایشی پوزش می خواهم.

 • باسلام و خسته نباشید
  واقعا بسیار خوشحالم که هنوز هم انسانهای خیرخواه و انسان دوست در این دنیا وجود دارند انسانهایی همچون شما که اینگونه دلسوزانه هم وطنان خود را یاری و راهنمایی میکنید که اسیر گرگهای آدم نمای این بازار نشوند و واقعا بنده از صمیم قلب از افرادی مثل شما عزیزان قدردانی و تشکر میکنم که بفکر ما و سرمایه مان هستید و اینقد دلسوزانه مارو راهنمایی میکنید… انشاله پاداش خیر کارتان خیرتان را میبینید… باتشکر فراوان …

  48
  3

دیدگاهتان را بنویسید