راهنمای سرمایه گذاری در فارکس | از صفر تا صد

راهنمای سرمایه گذاری در فارکس | از صفر تا صدسرمایه گذاری در فارکس

سرمایه گذاری در فارکس از جمله فعالیت های آنلاین برای کسب درآمد است. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای سرمایه گذاری در یک بازار معتبر و پویا هستند. بازاری که بتوان در لحظه در آن خرید و فروش انجام داد و به سرعت درآمد کسب شده از سرمایه گذاری را برداشت کرد. بسیاری از سایت ها با وعده سرمایه گذاری برای درآمد بالا، سعی در فریب سرمایه گذاران خرد و کلان را دارند ولی در نهایت همگی هدفی به جز کلاهبرداری ندارند. اما سرمایه گذاری در فارکس چیزی فراتر از یک شغل است. فارکس دنیایی پرتلاطم، پر هیجان و بسیار پر سود است، البته این همه ماجرا نیست.

در راهنمای سرمایه گذاری در فارکس از صفر تا صد در تجارت آفرین، ما مسیر وارد شدن و موفقیت در بزرگترین بازار مالی دنیا با تراکنشات بیش از 6 تریلیون دلار در روز را به شما آموزش میدهیم. بنابراین قدم به قدم با ما همراه باشید تا وارد یکی از پر هیجان ترین شغل های دنیا شوید: بازار فارکس.

سرمایه گذاری در فارکس چیست ؟

مردم به دلایل مختلفی تصمیم به سرمایه گذاری در بازار فارکس می گیرند. اما شاید دلیل اصلی این باشد که ظرفیت سودآوری در بازار فارکس می تواند چندین برابر بیشتر از روش های کلاسیک و سنتی سرمایه گذاری مانند خرید ملک یا سپرده گذاری بانکی باشد.

سرمایه گذاری در فارکس چیست ؟
سرمایه گذاری در فارکس

در واقع دو نوع سرمایه گذاری در فارکس وجو دارد که بسته به میزان ریسک پذیری و مهارت شما میتوانید یکی را برای کسب درآمد از سرمایه خود استفاده کنید. روش اول این است که خودتان به تنهایی معامله انجام دهید و روش دوم مدیریت سرمایه شما توسط فردی یا تیمی دیگر است. وقتی یک سرمایه گذار به تنهایی معامله می کند، همه چیز بسیار مشخص است. او فقط در تلاش است تا نرخ های آتی را پیش بینی کند و از پیش بینی های صحیح خود سود کسب کند. وقتی به شخص دیگری اعتماد می کند، در واقع او به یک سرمایه گذار منفعل تبدیل شده است و فعالیت خاصی انجام نمیدهد.

تمام گزینه های موجود برای سرمایه گذاری در بازار فارکس را مطالعه کنید و آنها را بدرستی درک کنید. شما میتوانید از حساب های PAMM، Trust Management، کپی تریدینگ یا معاملات خودکار الگوریتمی استفاده نمایید که هر کدام مزایا و معایب بخصوص خود را دارند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان را بررسی کنید که سودآورترین برنامه های سرمایه گذاری را ارائه می دهند. این بروکرها انواع مختلف حساب برای سرمایه گذاری در فارکس را ارائه میدهند. همچنین در پایین میتوانید لیست بروکرهای مورد اعتماد ما را برای سرمایه گذاری دریافت نمایید.

بروکر فارکسی را که خدمات مناسبی برای میزان سرمایه شما ارائه میدهد را انتخاب کنید. قبل از انتخاب بروکر فارکس حتما با مطالعه در مورد آن بروکر از حسن انجام فعالیت های آن اطمینان حاصل کنید. همچنین میتوانید برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.


پس از انتخاب بروکر و ثبت نام در فارکس از طریق آن شرکت، در حساب خود سپرده گذاری نمایید. تا اینجا شما یکی از مهمترین مراحل سرمایه گذاری در فارکس را طی نموده اید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد این نوع سرمایه گذاری بیاموزید.

شما میتوانید از یکی از بروکرهای مورد اعتماد تجارت آفرین برای سرمایه گذاری در فارکس استفاده نمایید. در جدول زیر میتوانید خلاصه ای مقایسه این بروکرها را ملاحظه نمایید.

بروکرحداقل سرمایه گذاریسرمایه مناسب لوریجحساب PAMMکپی تریدینگخدمات به ایرانعضویت
AF 120 دلارحداقل 100 دلار1:3000داردداردداردعضویت
nordfx 225x22510 دلارحداقل 100 دلار1:1000داردداردداردعضویت
hycm-logo 225100 دلارحداقل 100 دلار1:500داردداردداردعضویت

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم ؟

برای سرمایه‌گذاری در فارکس 3 راه اصلی و مطمئن وجود دارد: کپی کردن معاملات تریدرهای دیگر (معاملات خودکار یا کپی تریدینگ)، سرمایه‌گذاری در حساب‌های PAMM که تحت کنترل یک معامله‌گر بعنوان مدیر و راه سوم سرمایه‌گذاری مستقیم در فارکس، مانند سپرده گذاری در حساب یک شرکت بعنوان Trust Management که هر روش با دیگری متفاوت است. اما شباهت هایی نیز بین این 3 روش وجود دارد که ابتدا به شباهت های این 3 نوع سرمایه گذاری در فارکس میپردازیم:

 • شرط حداقل سرمایه برای ورود
 • محدویتی در انتخاب مدیر حساب یا کسی که سیگنال ارائه میدهد وجود ندارد
 • امکان انتخاب میزان ریسکی که میخواهید بپذیرید
 • درآمد غیرفعال از این نوع سرمایه گذاری
چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم ؟

اما مجدداً باید به این موضوع اشاره کنیم که تمام این مزیت های سرمایه گذاری در فارکس تنها در صورتی کار می کند که یک بروکر با تجربه و قابل اعتماد را بدرستی انتخاب کرده باشید و نه یک شرکت یا سایت کلاهبردار که ادعای پرداخت سود کلان بابت سرمایه گذاری میکند. ما در تجارت آفرین برای کمک به شما برای انتخاب بهترین بروکرها همواره آنها را بررسی میکنیم و نظرات دیگر معامله گران درباره کارگزارهای فارکس را در تصمیم گیری ها اعمال میکنیم لیست ما همواره در حال بروز شدن است.

سرمایه گذاری در حساب PAMM فارکس

سرمایه گذاری در فارکس با استفاده از حساب PAMM یکی از محبوب ترین گزینه ها برای افرادی است که تنها قصد سرمایه گذاری برای درآمد غیرفعال دارند و نمیخواهد بصورت مستقیم در بازار فارکس معامله انجام دهند.

PAMM در واقع مخفف عبارت انگلیسی Percent Allocation Management Module یا ماژول مدیریت تخصیص درصد است. همانطور که ممکن است از نام این حساب متوجه شده باشید، شما بابت سودهای خود در صدی را به فردی که حساب شما را مدیریت میکند پرداخت میکنید. پس در این نوع حساب سرمایه گذاری از شماست و فردی دیگر با سابقه ای مشخص حساب شما را مدیریت میکند و بروکر فارکس نیز بعنوان ناظر به این فعالیت رسیدگی میکند.

نکات سرمایه گذاری در حساب PAMM

 1. حساب PAMM ترکیبی از حساب چند سرمایه‌گذار و یک معامله‌گر بعنوان مدیر است. یعنی در واقع شما یک مدیر برای حساب خود انتخاب می کنید که او با استفاده از سرمایه خود و سرمایه دیگر مشتریانش در بازار FOREX معامله کند.
 2. گاهی سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در یک حساب مشخص درخواست میکنند، ولی مدیر حساب ممکن است محدودیت هایی برای تعداد سرمایه گذاران یا حداقل سرمایه مورد پذیرش داشته باشند. مدیر حساب شما نمی تواند به طور مستقیم با حساب شما یا مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید دسترسی داشته باشد.
 3. زمانیکه یک مدیر حساب معامله ای انجام میدهد نه تنها پول سرمایه گذاران، بلکه پول خود را نیز وارد معامله میکند و ریسک معامله را با پول شخصی خود نیز میپذیرد. به همین دلیل است که سرمایه گذاری در PAMM در فارکس قابل اعتماد است، زیرا مدیر حساب اغلب محتاط تر عمل میکند زیرا او نیز پول خود را به بازی آورده است.
 4. افرادی که بعنوان مدیر حساب وجود دارد تریدرهای باتجربه فارکس با درصد بالایی از تراکنش های موفق هستند. مدیر حساب بر اساس آمار ارائه شده توسط بروکر انتخاب می شود. سرمایه گذاری فارکس با حساب PAMM، بسته به موفقیت مدیر حساب برروی میزان درآمد از سرمایه گذاری تاثیر مستقیم دارد.
سرمایه گذاری در فارکس با حساب PAMM
سرمایه گذاری در فارکس با حساب PAMM

مزایا و معایب حساب PAMM

معایبمزایا
سرمایه گذار (شما) در تصمیمات معاملاتی هیچ دخالتی ندارد.سرمایه گذار (شما) مدیر حساب و میزان سرمایه گذاری را انتخاب می کند.
حتی حرفه ای ترین و تجربه ترین تریدرهای فارک نیز ممکن است اشتباه کنند.فعالیت های مدیر حساب کاملا شفاف است.
مدیر حساب یک تریدر حرفه ای با تجربه فارکس است.
مدیر حساب نیز سرمایه خود را وارد معاملات میکند و ریسک میپذیرد.

اگر شما یک معامله گر مبتدی هستید یا تنها قصد سرمایه گذاری در فارکس را دارید، با کمک یک تریدر حرفه ای و با تجربه تر شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. این همان چیزی است که سرمایه گذاری PAMM بر اساس آن بنا شده است. با این حال، همه معامله گران گاهی اوقات ضرر می کنند. گاهی اوقات حرفه ای ها یک سری موقعیت های خوب را پشت سر هم از دست می دهند. این موضوع برای همه اتفاق می افتد.

بنابراین، هنگام سرمایه گذاری در فارکس در یک حساب PAMM، شما ریسک های خود را به صورت چشمگیری کاهش میدهید اما نمیتوانید ریسک را بطور کلی حذف کنید.

سرمایه گذاری در سبد PAMM

حساب‌های سبد PAMM یا PAMM Portfolio Investment با حساب‌های استاندارد PAMM تفاوت دارند. در این نوع حساب سرمایه شما توسط چند مدیر حساب مدیریت میشود نه فقط یک مدیر.سرمایه گذاری در سبد PAMM یک سرویس جداگانه است که توسط هر بروکری ارائه نمی شود. وب سایت بروکر را برای جزئیات بررسی کنید یا از خدمات پشتیبانی تجارت آفرین برای پیدا کردن بروکرهایی که این نوع حساب را ارائه میدهند استفاده نمایید.

با وجود اینکه این نوع حساب ممکن است ریسک کمتری برای سرمایه گذاری در فارکس داشته باشد، ولی چندان مورد علاقه سرمایه گذاران و بروکرهای فارکس برای ارائه نیست. زیرا برای خصیص سرمایه به چندین پرتفوی، شما به سرمایه گذاری بسیار بیشتری نسبت به یک حساب استداندارد PAMM نیاز خواهید داشت.

کپی تریدینگ

گزینه کپی تریدنیگ برای سرمایه گذاری در فارکس به همان اندازه سرمایه گذاری در حساب های PAMM محبوب است. نام جایگزین روش کپی تریدینگ، معاملات خودکار یا اتوماتیک است. روش کپی تریدینگ نیز همانند حساب های PAMM شفاف و ساده است، اما مکانیسم این معاملات بطور کلی با یکدیگر متفاوت هستند.

کپی تریدینگ در فارکس
کپی تریدینگ در فارکس

کپی تریدینگ چگونه کار میکند ؟

 • سرمایه گذار (شما) یک برنامه خاص را روی دستگاه خود نصب می کنید. گاهی نیز از پلتفرم استاندارد متاتریدر برای اینکار استفاده میشود (این موضوع به بروکر شما بستگی دارد).
 • بروکر فارکس ارائه دهندگان سیگنال را به شما پیشنهاد می کند. اینها معامله گران حرفه ای هستند که آماده هستند سفارشات خود را بصورت زنده و واقعی با شما به اشتراک بگذارند.
 • سرمایه گذار (شما) از بین معامله گران فردی را که دوست دارید را انتخاب می‌کنید و تراکنشهای او را در ترمینال معاملاتی خود کپی می‌کنید، یعنی معاملات او را دقیقا کپی می‌کنید.
 • برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال ممکن است به شما اجازه دهند که تراکنش‌هایشان را به صورت رایگان استفاده کنید. برخی دیگر از معاملات برنده کمیسیون دریافت میکنند. تمام این شرایط هنگام انتخاب یک معامله گر برای کپی تریدینگ نمایش داده میشود.

در سیستم کپی تریدیگ شما بعنوان یک سرمایه گذار خاموش یا منفعل نخواهید بود، بلکه تمام معاملات از طریق حساب شما و توسط خودتان صورت خواهد گرفت و شما مدیر حساب خود خواهید بود. بنابراین این نوع سرمایه گذاری در فارکس نیاز به مشارکت سرمایه گذار دارد.

در این نوع سرمایه گذاری، زمانیکه شما معاملات یک تریدر حرفه ای و با تجربه فارکس را کپی میکنید (آمار تریدر توسط بروکر فارکس ارائه میشود)، شانس موفقیت خود نسبت به زمانی که به صورت فردی معامله میکنید را افزایش میدهید. همچنین از دیگر مزایای این نوع سرمایه گذاری میتوان به یادگیری از معاملات یک فرد حرفه ای در عمل نیز اشاره کرد. فراموش نکنید که شما بازار را همانند او میتوانید مشاهده کنید و میتوانید معاملات او را بصورت زنده نگاه کنید. این میتواند بهترین کلاس درس فارکس برای یک معامله گر مبتدی باشد.

در این نوع سرمایه گذاری در فارکس شما میتوانید استراتژی فارکس یک معامله گر حرفه ای را محاسبه کنید و ببینید که به تغییرات و نوسانات بازار چه عکس العمل هایی نشان میدهد. این مزیتی است که این کپی تریدینگ نسبت به حساب PAMM دارد.

با این وجود، ریسک هایی که در معاملات وجود دارد در کپی تریدینگ نیز مانند حساب PAMM است. حتی حرفه ای های بازار فارکس نیز گاهی دچار لغزش میشوند و ممکن است ضرر و زیان به دنبال داشته باشد. برای کاستن ریسک سرمایه گذاری در این نوع حساب شما میتوانید از معاملات چندین معامله گر را همزمان کپی کنید و چنانچه تصمیمات آنها مشابه باشد میتوانید آن معامله را اجرا نمایید.

معایبمزایا
نیاز به صرف وقت دارد.سرمایه گذار (شما) اختیار معاملات را در دست دارید.
ریسک های معاملاتی همچنان باقی است.میتوانید از معاملات و استراتژی تریدرهای حرفه ای یاد بگیرید.
میتوانید از چند حساب مختلف کپی کنید.
انتخاب شما بین تعداد زیادی معامله گر حرفه ای است و میتوانید بهترین را انتخاب نمایید.

سرمایه گذاری Trust Management

به نقل از tradersunion، سرمایه گذاری در فارکس به روش Trust Management یکی دیگر از روشهای محبوب بین سرمایه گذاران غیرفعال است. این گزینه نوعی سرمایه گذاری کلاسیک و سنتی تکامل یافته به حساب میاید که شامل کپی تریدینگ و حساب های PAMM می شود.

در روش Trust Management شما سرمایه خود را در اختیار یک معامله گر قرار میدهید و او با سرمایه شما در بازار فارکس معامله انجام میدهد. چنانچه او در معاملات موفق عمل کند شما میتوانید سود سرمایه خود را منهای کمیسیون از او دریافت کنید. چنانچه او در معاملات ضرر کند مسلما شما ضرر خواهید کرد.

trust management Forex
Trust management Forex

این نوع سرمایه گذاری در فارکس ریسک بالاتری نسبت دیگر موارد اشاره شده در بالا دارد. در اینجا شما سرمایه خود را در اختیار فردی ثالث قرار میدهید که اغلب شناخت مشخصی از او ندارید. اگر قراردادی قابل پیگیری بین شما و معامله گر بسته نشده باشد، او میتواند سرمایه شما را برنگرداند یا مبلغی کمتر از میزان وعده داده شده به شما بازگرداند. برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری این موارد را رعایت کنید:

 1. تنها روی معامله گرانی سرمایه گذاری کنید که توسط خود بروکر معتبر به شما معرفی میشود. برخی از بروکرهای فارکس چنین خدماتی را ارائه می دهند، یعنی معامله گران حرفه ای دارند که می توانید سرمایه خود را به آنها منتقل کنید تا مدیریت شوند.
 2. اگر میخواهید با شخص ثالثی کار کنید این تعامل باید بر اساس یک قرارداد قابل پیگیری از مراجع قانونی باشد. اگر ناظر این قرارداد بروکر باشد شما میتوانید شکایات خود را از طریق آن شرکت پیگیری نمایید. اما اگر خودتان آن را بدون کمک کارگزار منعقد کنید، تمام نقص های قانونی بر دوش شما می افتد. بنابراین پیشنهاد میکنیم هرگز با افرادی که در ایران بدون نظارت این خدمات را ارائه میدهند قرارداد نبندید، زیرا به سادگی میتوانند از مسئولیت های خود شانه خالی کنند و سرمایه خود را برنگردانند.

سرمایه‌گذاری در فارکس با استفاده از مدیریت اعتماد یا Trust Management بسیار پرریسک‌تر از حساب‌های PAMM و کپی تریدینگ است. با این حال، اگر سرمایه خود را به معامله گران خود بروکر بدهید، ریسک را به حداقل میرسانید. تا حد امکان سعی کنید این گزینه را برای سرمایه گذاری در فارکس استفاده نکنید و استفاده از حساب PAMM که بروکر بصورت مستقیم ناظر آن است را برای این کار انتخاب نمایید.

ریسک سرمایه گذاری در فارکس

اگر سرمایه گذار نتواند ریسک ها را مدیریت کند، سرمایه گذاری در فارکس با ضرر روبرو خواهد شد. با وجود اینکه ریسک سرمایه گذاری در فارکس (بازار ارزهای بین المللی) بیشتر از ریسک سرمایه گذاری در سهام یا ارزهای دیجیتال نیست اما باید مواردی را در هنگام سرمایه گذاری مد نظر داشته باشید:

اگر مدیر حساب PAMM یا معامله گر مورد اعتماد شما برای Trust Management کلاهبردار باشد، شما می توانید تمام سرمایه خود را از دست بدهید. این خطر به راحتی با کار کردن با بروکرهای معتبر و معرفی شده توسط ما حذف کنید.

سرمایه گذار ممکن است ضرر کند و سرمایه خود را بدلیل اشتباه مدیر حساب PAMM، ارائه‌دهنده سیگنال یا معامله‌گری که مدیریت وجوه خود را به او سپرده‌اید از دست بدهد. ضرر برای همه تریدرها رخ میدهد و حتی بهترین تریدرهای فارکس در جهان نیز گاهی در معاملات ضرر میکنند. بنابراین برای کاهش این ریسک، می توانید سرمایه خود را بین چندین حساب PAMM یا ارائه دهنده سیگنال (کپی تریدینگ) توزیع کنید.

آنچه تا حالا با هم بررسی کردیم سرمایه گذاری در فارکس برای افرادی است که میخواهند بطور منفعل یا غیر فعالی در بازار فعالیت کنند یا اینکه در این بازار تازه وارد هستند و میخواهند در ابتدای کار ریسک معاملات خود را پایین بیاورند.

معامله مستقیم در بازار فارکس

اما اگر قصد دارید که خودتان به یک معامله گر حرفه ای فارکس تبدیل شوید، میبایست در کنار سرمایه گذاری در فارکس برروی خودتان نیز سرمایه گذاری نمایید. اما چگونه ؟

ما در تجارت آفرین نحوه ورود به فارکس، تحلیل تکنیکال و استراتژی های مختلف معاملاتی را بصورت رایگان آموزش میدهیم. اگر قصد دارید که در کنار سرمایه گذاری در فارکس خودتان را نیز برای آینده اماده کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید این مراحل را قدم به قدم دنبال کنید:

به بخش آموزش فارکس سایت تجارت آفرین بروید و تمام ویدیوهای موجود را در آنجا تماشا کنید. شما میتوانید با ویدیوی فارکس چیست شروع کنید و سپس به سراغ ویدیوی نحوه ورود به فارکس بروید و از آنجا به بعد متاتریدر را بیاموزید و سپس نیز ویدیوی کامل آموزش تحلیل تکنیکال ما را تماشا کنید.

معامله مستقیم در بازار فارکس
معامله مستقیم در بازار فارکس

در بخش یادگیری فارکس سایت، میتوانید به مقالات آموزشی ما بصورت رایگان دسترسی داشته باشید و در هر سطحی که هستید خود را قدم به قدم برای موفقیت در فارکس آماده کنید. همچنین اگر هم اکنون معامله گر هستید میتوانید از ابزار موجود در سایت مانند تقویم اقتصادی فارکس، تحلیل تکنیکال فارکس و قیمت های لحظه ای، ساعت کار فارکس و دیگر موارد موجود استفاده نمایید.

آیا در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در فارکس یکی از پرسودترین فعالیت های آنلاین است. افراد زیادی هستند که به دنبال روشهای سرمایه گذاری مطمئن روز و شب اینترنت را جستجو میکنند و اغلب نمیتوانند جواب مناسبی برای سئوال “کجا سرمایه گذاری کنم؟” نمیگیرند. بسیاری از سایت های کلاهبرداری و اسکم با وعده سودهای بالا برای در ازای سرمایه گذاری سعی در فریب کاربران اینترنت را دارند. با این وجود در اینجا شما روشی را برای سرمایه گذاری یاد گرفتید که میتوانید آن را بعنوان یک منبع درآمد واقعی در نظر بگیرید.

درست است که سرمایه گذاری در فارکس نیز مانند همه نوع سرمایه گذاری دیگر با ریسک همراه است، ولی با محاسبه دقیق و راهنمای سرمایه گذاری فارکس ما، میتوانید ریسک این کار را به حداقل برسانید. بازار فارکس برای افرادی که به دنبال درآمد، هیجان و پویایی هستند یکی از بهترین انتخاب هاست. بنابراین سعی کنید با آموزش صحیح از این بازار لذت ببرید و از آن درآمد کسب کنید و در دام ریسک های نسنجیده و افراد کلاهبردار قرار نگیرید.

سئوالات متداول

فارکس چیست ؟

اصطلاح “فارکس” مخفف Foreign Exchange یا تبادل ارزهای خارجی است. معامله فارکس به زبان ساده، معامله ارزهای کشورهای مختلف در برابر یکدیگر است. به عنوان مثال دلار آمریکا در برابر یورو.

بروکر فارکس چیست ؟

بروکر فارکس یک شرکت خدمات مالی است که به معامله گرانی که قصد فعالیت در بازار فارکس را دارند امکان این کار را میدهد. بروکر فارکس مسئول بسترسازی برای انجام معاملات است.

آیا فارکس شرط بندی است ؟

فارکس یک بازار برای تبادل ارزهای خارجی است که برای سود در آن میبایست یک ارز را در زمان مناسب و در قیمت مناسب در مقابل ارز دیگری خرید یا فروش کرد. در واقع هر نوع تجارت و معامله ای که در آن ریسک وجود داشته باشد را میتوان نوعی از شرط بندی قلمداد کرد. برای مثال خرید یک خانه برای کسب سود در آینده نیز با ریسک همراه است و ممکن است نوعی شرط بندی تلقی شود.

آیا سرمایه گذاری در فارکس سود زیادی دارد ؟

سرمایه گذاری در فارکس نیز مانند هر نوع دیگری از سرمایه گذاری میتواند سود یا زیان داشته باشد. با این وجود بازار فارکس پتانسیل خوبی برای کسب سود بالا دارد، ولی برای دستیابی به این امر میبایست مسیر صحیحی برای آموزش و معامله کردن انتخاب نمایید. بیش از 60% از معامله گران خرد و مستقل در این بازار ضرر میکنند.


راهنمای سرمایه گذاری در فارکس | از صفر تا صد


تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

2 دیدگاه

 • ببخشید یه سوال در مورد کپی ترید داشتم . فرض کنید من از کپی ترید مثل ای مارکت استفاده میکنم . ظرف سرمایه خودش 5000 دلاره و منی که میخوام کپی کنم سرمایم 500 دلاره . اون به نسبت سرمایش مثلا حجم معاملاتش رو 0.5 در نظر میگیره . آیا حجم معاملات من هم از معاملات اون تبعیت میکنه ؟ یا من میتونم خودم تعیین کنم حجم معاملاتم چجور باشه . آخه تو اکثر آموزش های کپی ترید از طریق سایت یه مراحلی انجام دادن و گفتن تمام . یعنی چیزی تو متا تریدر کپی نکردن . چون شما گفتین میشه ترید اونها رو دید و یاد گرفت برام سوال شد

  • سلام
   شما می تونید به نسبت سرمایه خودتون حجم معاملات رو مشخص کنید. همچنین می تونید فقط معاملات رو تماشا کنید و درصورتی که تمایل داشتید آن معامله رو با حجم دلخواه خودتون باز کنید. این امکانات بسته به بروکر و سیستم کپی تریدینگ آنها ممکن است متفاوت باشد. بهتر است از پشتیبانی بروکر سئوال خود را بپرسید و قطعا راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس