انگیزشی

کارهایی که انسانهای موفق با ذهنی قدرتمند انجام می دهند، ولی دیگران خیر

اغلب افراد از ترس های خود فرار می کنند ولی انسانهای موفق با ترس های خود روبرو می شوند و از آنها فرصت می سازند.

کارهایی که افراد موفق با ذهن قدرتمند انجام می دهند ولی دیگران خیر

شاید تا به حال بارها با خود تصمیم گرفته باشید که بیشتر ورزش کنید، مثلا با خود گفته باشید که از این شنبه یا از اول ماه شروع می کنم. اما آیا تا به حال تصمیم گرفته اید ذهن خود را برای موفقیت پرورش دهید ؟ این کاری است که انسانهای موفق انجام می دهند.

البته درباره جدول حل کردن برای جلوگیری از زوال عقلی صحبت نمی کنم. منظور از پرورش ذهن، ساختن ذهنی قدرتمند است. زیرا اگر ذهنی قدرتمند داشته باشید می توانید بهتر فکر کنید، احساسات خود را بهتر مدیریت کنید و کارایی خود را بالاتر ببرید.

در اینجا به کارهایی که انسانهای موفق با ذهن قدرتمند انجام می دهند اشاره می کنیم.

آنها قدردانی را تمرین می کنند.

به جای تمرکز برروی نقاط ضعف دیگران یا باری که برروی دوش آنها می گذارند، افراد موفق تنها نقاط مثبت دیگران را می بینند و آنها را برای کارهای مثبتشان تحسین می کنند. راههای زیادی برای قدردان بودن و وجود دارد، مثلا در ابتدای روز می توانید به سه تا از مهمترین چیزهایی که قدردانشان هستید فکر کنید. همچنین می توانید در طول روز نکات مثبتی که از دیگران دیده اید را به خاطر بیاورید و برای آنها سپاسگزار باشید.

آنها از گفتن “نه” ترسی ندارند.

ناتوانی در “نه” گفتن می تواند منجر به استرس و فشار شود، و افراد موفق با ذهن قوی این موضوع را می دانند. آنها قبل از قبول دعوت یک مهمانی شبانه یا کمک به همکار در یک پروژه، آن را نقد می کنند. با این روش آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که به کارهای مهمترشان سر وقتش خواهند رسید.

افراد موفق گفتمان درونی خود را مدیریت می کنند.

اگر فکر می کنید که شکست خواهید خورد، احتمال شکستتان بالاتر می رود. این میتواند یک پیشگویی درونی باشد. از این ایده برای بالابردن شانس موفقیت خود استفاده کنید. شاید ابتدا کمی چالش برانگیز به نظر برسد، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که روش موفقی است. افراد موفق با ذهن قوی ذهن خود را به سمت موفقیت هک می کنند.

مرتبط : عصب شناسان میگویند که چگونه ذهن خود را به سوی موفقیت هک کنیم.

افراد با ذهن قوی خود را در معرض سختی می گذراند.

محمد علی کلی می گوید که من هرگز تمام قدمهای که برای موفقیت برداشتم را نشمردم، تنها وقتی شروع به شمردن کردم که درد را حس کردم، زیرا تنها آن وقت ها بودند که ارزش شمردن داشتند. افراد موفق با ذهن قوی اغلب درد و سختی را به شرطی که در جهت هدفشان باشد می پذیرند.

مرتبط : ۱۰ چیزی که افراد با اعتماد به نفس متفاوت انجام می دهند.

افراد موفق تعریف خودشان را از موفقیت دارند.

وقتیکه من اولین تجارت خودم را شروع کردم، همه چیز بسیار سخت بود – مخصوصا وقتیکه با شکست روبرو شدم. وقتی این موضوع سخت تر می شد که میدیدم دوستانم ماشین جدید خریده اند و عکس هایشان را در جاهای باکلاس پست می کنند. شاید برای آنها این معنی موفقیت بود. اما با وجود اینکه تجارت اول من چندان موفق نبود، با خود گفتم که این هنوز یک موفقیت برای من است. به راهم ادامه دادم و امروز یک کارآفرین موفق هستم.

مرتبط : راه های موفقیت در کسب و کار – کارآفرینان موفق.

هدف من از گفتن این داستان، داشتن تعریفی اختصاصی از موفقیت برای هر نفر است. برای مثال من با فریلنسرهایی کار می کنم که پول زیادی به دست نمی آورند ولی خود را موفق میدانند زیرا کاری را انجام می دهند که آن را دوست دارند.

مرتبط : بهترین سایت های فریلنسر خارجی سال ۲۰۱۹ – کسب درآمد اینترنتی واقعی.

افراد موفق، پاداش خود را به تعویق می اندازند.

تاخیر در پاداش با بازپرداخت، عامل مهمی در موفقیت است. به همین دلیل افراد با ذهن قوی و موفق می توانند بلند مدت فکر کنند و برنامه ریزی کنند. آنها می دانند که برای رسیدن به هدف و گرفتن نتیجه باید تلاش کنند و وقت صرف کنند.

آنها دیگران را سرزنش نمی کنند.

افراد موفق از سرزنش کردن دیگران به دلیل اشتباهاتشان اجتناب می کنند. آنها مسئولیت کامل مسائل را بر عهده می گیرند. با این کار قدرت اضافه به دیگران نمی دهند و خود را به خاطر دیگران عقب نمی اندازند.

موفق ها ذهنی مثبت و واقع گرا دارند.

افرادی که در زندگی موفق هستند مثبت فکر می کنند، اما این موضوع باعث نمی شود که واقعیت را به دست فراموشی بسپارند. اینکه فکر کنید چالش ها به صورت معجزه آسایی از بین خواهند رفت و یا اینکه بدون حرکتی مثبت، هدف خود به خود به سمت شما می آید باوری مخرب و غیر واقعی است.

ذهن قوی در دنیایی واقعی مثبت فکر می کند. یعنی اینکه موفق ها چالش ها را می دانند و با پذیرش سختی ها برای مقابله با آنها قدم های عملی برمیدارند.

افرد موفق با ذهن قوی، محدودیت های خود را می دانند.

با وجود اینکه انسانهای موفق خود را تحت فشار می گذارند ولی در عین حال محدودیت های خود را نیز می دانند. آنها نقاط ضعف و کاستی های خود را شناسایی می کنند و برای مقابله با آنها از دیگران کمک می گیرند.

با وجود اینکه برخی از رهبران از نشان دادن نقاط ضعف خود اجتناب می کنند، اما با نشان دادن آنها می توانند چیزهای بیشتری یاد بگیرند و به موفقیت های بزرگتری دست یابند. تقویت مهارت ها و کمک گرفتن از دیگران مهمتر از حفظ پرستیژ و کلاس است.

انسانهای موفق خود را با دیگران مقایسه نمی کنند.

انسانهای با ذهنیت قوی می دانند که وقت و انرژی خود را باید برای چه چیزی مصرف کنند و هرگز آن را برای رصد کردن و نگران بودن از موفقیت دیگران به هدر نمی دهند. احساساتی مانند حسادت و خشم نه تنها انرژی می برند بلکه هیچ کمکی نیز به شما نمی کنند.

افراد موفق، موفقیت های خود را جشن می گیرند و موفقیت دیگران را به آنها تبریک می گویند و به دنبال راهی برای یک معامله برنده-برنده هستند. آنها از موفقیت دیگران درس می گیرند و از آن در زندگی خود استفاده می کنند. آنها از حسادت بعنوان منبع انرژی استفاده می کنند نه اینکه به آن بال و پر دهند تا چشم آنها را به روی حقیقت ببندد.

آنها از ترس فرار نمی کنند.

اغلب انسان ها از ترس گریزان هستند اما افراد موفق خیر. آنها نه تنها به سمت ترس های خود می روند، بلکه به روشهایی سعی می کنند تا از آن لذت هم ببرند. آنها از منطقه آرامش خود دور می شوند و به سمت ناشناخته ها می روند. در نتیجه چیزهای جدیدی تجربه می کنند و افراد جدیدی را ملاقات می کنند. همچنین از رویارویی با ترس نتایج مثبت دیگری مانند سلامت ذهن و افزایش کارایی نیز بدست می آید.

افراد موفق به رقبای خود احترام می گذراند و حتی آنها را دوست دارند.

افراد قوی و موفق از رقبای خود ترسی ندارند و به آنها حسادت نمی کنند. در واقع اغلب به آنها احترام می گذارند و دوستشان دارند. آنها می دانند که رقبایشان می توانند بهترین معلم هایشان باشند. انسانهای موفق به آنچه رقبایشان انجام داده اند نگاه می کنند و بررسی می کنند که چه کارهای درست و غلطی را انجام داده اند و از آن کارها الهام میگیرند.

استیو جابز و بیل گیتس ارتباط نزدیک و چالش های زیادی با یکدیگر داشتند. با این وجود هر دو به یکدیگر احترام می گذاشتند و بیل گیتس درجایی می گوید که “حاظرم خیلی چیزها را بدهم و ذوق استیو را داشته باشم. من او را به خاطر شرکتی که ساخته است تحسین می کنم و از کار کردن با او لذت می برم. او ذهن روشنی دارد.”

مرتبط : نصیحت استیو جابز به مارک زاکربرگ دربارۀ فیسبوک.

موفقیت یک شبه به دست نمی آید اما مسیری است پرماجرا که ارزشش را دارد. افراد موفق این راه را رفته اند و ذهن قوی خود را پرورش داده اند و نتیجه آن را دیده اند، شما نیز می توانید سعی کنید تا موفقیت را تجربه کنید.

مرتبط : ۲۱ روش برای کسب ثروت و موفقیت.


کارهایی که انسانهای موفق با ذهنی قدرتمند انجام می دهند، ولی دیگران خیر


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس