10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام می دهند

10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام می دهند

بعضی مردم صرف نظر از کمبود هایشان – پول، ظاهر یا ارتباطات اجتماعی – همیشه انرژی و اعتماد به نفس منتشر می کنند.

 

در نتیجه مطالعات اخیر در دانشگاه ملبورن -نظریه فورد- ، ذهنیت شما یک تأثیر قوی روی توانایی هایتان دارد تا به کامیابی برسید. در این مطالعه دیده شده است که، افراد با اعتماد به نفس دستمزد بیشتری می گیرند و سریعتر از بقیه ترقی می کنند.

براستی که افراد با اعتماد به نفس، اثر عمیقی روی هر کسی که با آن مواجه می شود دارند. در عین حال آن ها این را فقط برای تأثیر گذاشتن انجام نمی دهند. بلکه این تأثیر گذاری به دلیل پرورش طولانی مدت فرد از داخل میباشد. ما فقط ظاهرشان را می بینیم. ما می بینیم آن ها تغییر می کنند، با ذهنشان صحبت می کنند و خودشان را به جلو می رانند، به سوی آینده بزرگتر و چیزهای بهتر.

ولی هنوز ما بهترین بخش را نیافته ایم.

ما عادت های پرورش داده شده آنها را که این چنین باعث موفقیتشان شده است نمی بینیم. آن یک کار پر زحمت عاشقانه است که آن ها هر روز در پشت پرده پیگیری می کنند.

و در حالیکه مردم با تغییرات فصل ها تأثیر می پذیرند، عادات منحصر به فرد افراد با اعتماد به نفس، ثابت باقی می ماند. تمرکزشان و جلو رفتن با این عادت هایشان است که شما می توانید دنبال کنید و مجذوب شوید:

 

1- آنها با اطمینان صحبت می کنند

خیلی کم پیش می آید تا بشنوید که فرد با اعتماد به نفس، این عبارات را به زبان بیاورند، “اممم” ، “من مطمئن نیستم” و “من فکر می کنم” ، افراد با اعتماد به نفس مثبت صحبت می کنند زیرا آن ها می دانند اگر شما نتوانید عقیدتان را با اعتماد به نفس انتقال دهید، مردم به سختی به شما توجه می کنند.

 

2- افراد با اعتماد به نفس دنبال پیروزی های کوچکند

افراد با اعتماد به نفس دوست دارند تا خودشان را بیازمایند و کامل کنند، حتی زمانی که محصول تلاششان پیروزی های کوچک باشد. پیروزی های کوچک هورمون های گیرنده جدیدی در مناطقی از مغزشان که مسئول پاداش و انگیزه است می سازند. افزایش این هورمون های گیرنده اثر تستوسترون را  افزایش می دهد که اعتماد به نفسشان و اشتیاقشان را بیشتر افزایش خواهد داد تا از عهده آزمون های آتی برایند. زمانی که شما یک سری پیروزی های کوچک دارید، می تواند برای ماه ها اعتماد به نفستان را بالا ببرد.

 

3- آنها ورزش می کنند

در مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقات انتاریو شرقی دریافتند که مردمی که دوبار در هفته برای 10 هفته تمرین می کنند احساس مقبولیت اجتماعی بیشتری پیدا کردند، ادیبانه و ورزشکارانه. آن ها همچنین تصاویر بدنشان را ارزیابی کردند و دریافتند که پس از این دوره اعتماد بنفس آنها بالاتر رفته است. پس از این دوره 10 هفته ای بالاتر از همه، همگام با تغییرات فیزیکی بدن، چشم اندازی مثبت در اعتماد به نفسشان بوجود آمده بود، تحریک مثبت آندروفین در اثر تمرین های ورزشی این تفاوت ها را ایجاد می کند.

 

4- افراد با اعتماد به نفس دنبال جلب توجه نیستند

مردم از کسانی که ناامید هستند کسل و دل زده میشوند. افراد با اعتماد به نفس می دانند اینکه خودتان باشید خیلی تأثیر گذارتر از تلاش برای این است که ثابت کنید شما مهم هستید. مردم به سرعت طرز برخورد شما را دریافت می کنند و بیشتر به رفتارهای حقیقی شما جذب می شوند زیرا مردم شما را می شناسند. افراد با اعتماد به نفس  همیشه به نظر می رسد رفتار وقعی ای داشته باشند. افراد با اعتماد به نفس بر توجهات پراکنده مسلط هستند. زمانی که آن ها توجهی را برای یک ویژگی دریافت می کنند سریعاً توجه را به کسانی که سخت کار کرده اند تا آنها به آنجا برسند تغییر می دهند. آن ها شوق همراهی یا تعریف و تمجید ندارند زیرا آن ها ارزش خودشان را در درون ترسیم کرده اند.

 

5- آنها قضاوت نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس درباره دیگران قضاوت نمی کنند زیرا آنها می دانند که هر کسی چیزهایی برای عرضه دارد و آن ها برای اینکه احساس خوبی درباره خودشان داشته باشند نیاز ندارند تا مردم دیگر را به یک درجه پایین خراب کنند. مقایسه خودتان با مردم دیگر محدود کننده است. افراد با اعتماد به نفس  وقتشان را با دسته بندی مردم و نگرانی دربارشان تلف نمی کنند و نگران بالا یا پائین بودن خود در ملاقات با دیگران نیستند.

 

6- آنها از درون خوشنودند

خوشنودی یک عنصر مهم و تأثیرگذار در داشتن اعتماد به نفس است، زیرا برای داشتنن اعتماد به نفس در کاری که شما انجام می دهید باید از آن کسی که هستید خوشحال باشید. افرادی که با اعتماد به نفس و احساس خوشنودی درونی خود را راضی میکنند، کاملاً در مقابل افرادی هستند که از تعریف و تمجید دیگران احساس خوشنودی میکنند.

 

7- آنها بیش از صحبت کردن گوش می کنند

افراد با اعتماد به نفس بیش از صحبت کردن گوش می کنند زیرا آن ها احساس نمی کنند که باید چیزی را اثبات کنند. افراد با اعتماد به نفس  می دانند که با گوش کردن مشتاقانه و توجه کردن به دیگران، امکان یادگیری و رشد بیشتری دارند. در عوض در تعاملات شان سعی میکنند که خودشان را ثابت کنند. آن ها روی تعاملاتشان با دیگران تمرکز می کنند، زیرا می دانند که این بسیار لذت بخش و کارآمدتر برای دیگران است.

 

8- آنها ریسک می کنند

زمانی که افراد با اعتماد به نفس فرصتی می بینند، آن را جذب می کنند. به جای نگران شدن درباره اینکه چه اشتباهی می تواند رخ دهد آن ها از خودشان می پرسند ” چه چیزی مرا متوقف می کند؟ چرا نتوانستم آن را انجامش دهم؟ “و آن ها برای آن حرکت می کنند. ترس نمی تواند مانعی برای آن ها باشد. آنها میدانند که اگر هرگز تلاش نکنند هرگز موفق نخواهند شد.

 

9- آنها از اشتباه کردن نمی ترسند

افراد با اعتماد به نفس از اثبات اشتباهشان نمی ترسند. آن ها دوست دارند عقایدشان را منتشر سازند تا اگر مشکلی دارد بفهمند. زیرا آنها میدانند که زمانی که اشتباه کرده اند خودشان یاد می گیرند و زمانی که آن ها درست عمل می کنند مردم دیگر از آن ها یاد می گیرند. مردمی که به خود اطمینان دارند می دانند توانایی چه چیزهایی را دارند و هرگز اشتباه خود را بعنوان یک تهدید برای اثبات کودنی خود نمی بینند.

مرتبط: ۱۰ اشتباه مالی که ثروتمندان هرگز مرتکب آن نمیشوند

10- آنها موفقیت مردم دیگر را تجلیل می کنند

افراد سست، پیوسته در ارتباطاتشان دچار شک و تردید میشوند. این افراد تلاش می کنند تا توجهات را بربایند و از دیگران به منظور اثبات ارزش های خودشان انتقاد کنند. از سوی دیگر افراد با اعتماد به نفس درباره ارتباطاتشان نگران نیستند زیرا آ ن ها خودشان را از درونشان ترسیم کرده اند. در عوض به طور نامحسوسی به درون خود تمرکز می کنند. البته افراد با اعتماد به نفس تمرکز بیرونی نیز دارند که به آن ها اجازه می دهد تا همه چیزهای شگفت آوری را که دیگران ارائه میکنند را ببینند و به خاطر این بینش بیرونی، آنها میتوانند کارهای دیگران را ارج بدهند و دیگران را برای کارهای خوبشان تشویق کنند.

داشتن همه آنها با هم

ساختن اعتماد به نفس یک مسیر است نه یک مقصد. برای اینکه اعتماد به نفستان را بسازید باید پرحرارت به سمت آینده ای درخشان تر حرکت کنید.


10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام می دهند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید