روانشناسی

12 مهارتی که هر فرد موفقی باید داشته باشد

12 مهارتی که هر فرد موفقی باید داشته باشد

اگر میخواهید که به فرد موفقی تبدیل شوید باید بدانید که چگونه بدهی های خود را پرداخت کنید. میلیاردرها خود را با مهارت هایی که دارند از دیگران جدا میکند. این مهارتها آنقدر پیچیده و ظریف هستند که مردم عادی نمیتوانند آنها را متوجه شوند. و اینها دقیقاً مهارتهایی هستند که باعث شده اند آنها میلیاردر شوند.

در ابتدا ممکن است که این تواناییها را دست نیافتی بیابید ولی بعد از مطالعۀ اینگونه افراد متوجه میشوید که شما هم میتوانید این مهارت را یاد بگیرید.

در اینجا یه 12 مهارتی که هر فرد موفقی باید داشته باشد اشاره میکنیم:

 

1. ارتباط برقرار کردن

افراد موفق روزانه هزاران ایمیل ارسال میکنند. این هزاران ایمیل برند آنها را میسازد. آنها همچنین در تلفن صحبت کردن و ملاقاتهای رودررو استاد هستند. هرچقدر که شما بتوانید پیامتان را به دنیا تاثیرگذارتر برسانید احتمال اینکه افراد بیشتری بخواهند با شما کار کنند بیشتر میشود. سطح ارتباطات شماست که میزان ثروت شما را مشخص میکند.

 

2. فروش

در این دنیا دو دسته افراد وجود دارند. یک دسته آنهائیکه میفروشند و یک دسته آنهائیکه به آنها فروخته میشود. شما میتوانید انتخاب کنید که در کدام دسته قرار دارید. اگر شما فروش را درک کنید و در این کار مهارت داشته باشید بهترین درآمد را خواهید داشت و میلیاردر میشوید. آنهائیکه میدانند چگونه بفروشند میتوانند در زندگی خود و خیلی های دیگر تغییرات بزرگی بوجود بیاورند. همه چیزهایی که اطراف شما وجود دارد فروخته شده اند.

مرتبط : 10 قانون برای موفقیت در فروش

 

3. مارکتینگ و برندینگ

شهرت شما بهترین تبلیغ برایتان است. خودتان را با مارکتینگ و برندینگ کمپانیتان مطرح کنید. گفتن اینکه شما دقیقاً چه کاری انجام میدهید بهترین راه برای مطرح کردن شما در بازار و گسترش تجارتتان میباشد. هر میلیاردری میداند که چگونه برند خودش را بسازد.

 

4. هوش احساسی

اگر شما بتوانید از خودتان مراقبت کنید میتوانید از دیگران نیز مراقبت کنید. دانستن طبیعت انسان کلید موفقیت است. میلیاردر ها محرکها را درک میکنند، از زبان بدن اطلاع دارند، سیاست را میشناسند و معنی همدلی با دیگران را میدانند. آنها میدانند که چگونه با مسائل احساسی و عاطفی برخورد کنند. این مهارت ها بیشتر از دقت کردن به افراد اطرافتان بدست می آید. آقای تئودور روزولت میگوید “برای مردم اهمیتی ندارد که شما چه چیزهایی میدانید، مگراینکه بدانند چقدر شما چقدر اهمیت میدهید.”

مرتبط : آیا هوشِ احساسی بالایی دارید؟ در اینجا میتوانید مطمئن شوید.

 

5. محصولات و خدمات نوآورانه

هر میلیاردری باید چرخشی خلاقانه در ارائۀ محصولات و یا خدمات داشته باشد. آقای “ری کروک” بنیانگذار مک دونالدز، همبرگر را اختراع نکرد بلکه توانست در ارزش آفرینی و خلاقیت در خدمات و محصولاتِ خود از دیگران بهتر باشد و این خلاقیت باعث شد که او در صنعت فست فود از دیگران جدا شود. خلاقیت باعث ثروتمند شدن شما میشود البته اگر محصولتان نیز کمی از دیگر رقبا بهتر باشد.

 

6. سازماندهی و نظم

هر میلیاردری یک سازو کاری دارد که برای او کارمیکند. این سیستم به خوبی سازماندهی شده است و انعطاف پذیری کامل برای تطبیق با هر شرایطی را دارد. تقریباً همۀ تصمیمات تجاری که شما میگیرید از روی میزتان رد میشوند. اگر شما منظم باشید و بدانید که اطلاعات کجا قرار دارند و آنها را به سرعت پیدا کنید مهارت میلیاردر شدن را دارید.

 

7. هدف گذاری و برنامه ریزی

برای کارتان برنامه ریزی کنید و برای برنامه هایتان کار کنید. این شعار همۀ افراد موفق است. هیچ کسی نمیتواند بدون داشتن یک برنامۀ منظم به موفقیت دست پیدا کند. باید برای سال، ماه، هفته و روزتان ار قبل هدف و برنامه داشته باشید. این را فراموش نکنید که برنامه ریزی مناسب از عملکرد ضعیف جلوگیری میکند. موقعیت ها فقط به سراغ کسانی میروند که آمادگی آن را داشته باشند.

 

8. مدیریت پول

شما تنها زمانی میتوانید مسئولیت یک میلیارد تومان پول را برعهده بگیرید که بدانید چگونه ده هزار تومان خود را نگهداری کنید. ثروتمندان ماندۀ حساب خود را همیشه دقیق میدانند. آنها هزینه ها را ضبط میکنند. آنها مسائل مالی را میشناسند و در اجرای آن دقیق عمل میکنند. شما تنها زمانی میتوانید ثروتمند شوید که مسائل مربوط به پول را بدرستی بدانید.

 

9. انسان دوستی

افراد موفق میدانند که رمز زندگی، بخشش است. بسیاری از پولدارترین افراد بدون وقفه به دیگران میبخشند. شما تنها زمانی میتوانید ثروت داشته باشید که به ثروتمند شدن دیگران کمک کنید. البته در مسائل خیریه آنها هرگز مثل خیلی ها فقط پول نمیدهند بلکه دقت میکنند که این پول به کجا میرود.

 

10. شبکه سازی

ارتباطات در دنیای تجارت بسیار سودمند هستند. شما باید یک منبع قابل اعتماد برای جلب دیگر منابع قابل اعتماد باشید. با داشتن منابع و شبکۀ مناسب شما تنها یک تلفن و یا یک ایمیل با کلی اطلاعات و مهارت ها فاصله دارید. بهترین راه نیز استخدام افرادی است که کارهایی را که شما نمیتوانید یا نمیخواهید انجام دهید را انجام دهند. این افراد نیز به دنبال شما میگردند.

 

11. رهبری

میلیاردرها رهبران خوبی هستند. آنها میدانند که باید دنباله روی رهبرانِ بزرگ باشند تا به یکی از آنها تبدیل شوند. آنها میدانند که زمانی باید مسئولیت به عهده بگیرند و میدانند که در شرایط بحران چگونه عمل کنند.

مرتبط: نقطۀ مشترک تمام رهبرانِ موفق از برادران رایت تا اپل

 

12. مدیریت زمان

اولویت دادن و تمرکز بر چیزهایی که اهمیت بیشتر دارند. یک فرد موفق هرگز در زمان تجارت، وقت کم نمی آورند. آنها میدانند که چگونه برنامه ریزی کنند تا وقت برای همۀ کارهایشان داشته باشند. از آنجائیکه مدیریتِ زمان یعنی همان مدیریتِ انرژی شما باید بدن و ذهنتان را برروی پروژه هایی که ارزش وقت گذاشتن دارند صرف کنید.

امروزه ثروتمندشدن بسیار ساده تر از گذشته شده است. امروزه تنها در امریکا بیش از 22 میلیون نفر میلیونر دلاری وجود دارد. اگر شما در این امر جدی باشید و مهارت های کافی و لازم این کار را در خود رشد دهید میتوانید به یکی از آنها تبدیل شوید. فراموش نکنید که سفر ثروتمند شدن از مقصدِ آن مهمتر است.


12 مهارتی که هر فرد موفقی باید داشته باشد


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس