قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا 2018

مجله فوربز همه ساله لیستی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا را منتشر می کند. این مجله در سال 2022 لیستی جدید را منتشر کرد که در اینجا به معرفی 10 نفر اول این لیست به همراه مشاغل آنها می پردازیم. این زنان قدرتمند و موفق دنیا را اداره می کنند و می توانند تغییرات بزرگی زندگی افرادی که در آن زندگی می کنند بوجود آورند.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا - مک کنزی اسکات
مک کنزی اسکات

1 – مک کنزی اسکات

مکنزی اسکات یک بشردوست، نویسنده و همسر سابق جف بزوس بنیانگذار آمازون است که به مدت 25 سال با او زندگی میکرد. آنها در اواسط سال 2019 طلاق گرفتند و او 25٪ از سهام آمازون متعلق به شوهر خود را دریافت کرد. او با این ثروت به ثروتمندترین و قدرتمندترین زن دنیا در سال 2022 تبدیل شده است.
در ماه مه 2019، مدت کوتاهی پس از اعلام شرایط طلاق در توییتر، وی تعهد نامه را امضا کرد و قول داد که حداقل نیمی از دارایی خود را در طول زندگی خود در راه خدمات بشردوستانه خرج نماید.
در سال 2020 او چیزی بیش از 5.8 میلیارد دلار هدیه به حدود 500 سازمان خیریه پرداخت کرد. در ژوئن 2021، خانم اسکات گفت 2.74 میلیارد دلار دیگر به 286 گروه خیریه داده است.
مک کنزی اسکات از شیوه اعطای “بدون کنترل” استفاده می کند، که در آن سازمان های خیریه که او به آنها کمک مالی می کند، کنترل کاملی بر نحوه به کارگیری وجوه را دارند.
اسکات که دو رمان نیز منتشر کرده است، قبلا شاگرد تونی موریسون در دانشگاه پرینستون بود و به عنوان دستیار پژوهشی برای او کار می کرد.

قدرتمندترین زنان دنیا - کامالا هریس
کامالا هریس

2 – کامالا هریس

خانم کامالا هریس در جایگاه دوم قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 قرار گرفته است. اودر 20 ژانویه 2021، بعنوان اولین زن، اولین سیاه پوست و اولین آمریکای جنوبی/ آسیایی بود که معاون رئیس جمهور امریکا شد.

او با اول بودن بیگانه نیست: در سال 2016، کامالا هریس اولین زن بومی امریکایی بود که به مجلس سنای ایالات متحده انتخاب شد. و در سال 2010، هریس اولین هندی-آمریکایی و اولین زنی بود که به عنوان دادستان کل کالیفرنیا خدمت کرد. هریس اهل کالیفرنیا است. او در اوکلند از پدر و مادری مهاجر به دنیا آمد (مادر او اهل هند و پدرش اهل جامائیکا بود).

به عنوان فارغ التحصیل دانشگاه هوارد، هریس اولین فارغ التحصیل سیاه پوست کالج یا دانشگاه است که معاونت ریاست جمهوری را بر عهده دارد. او یکی از موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 است.

قدرتمندترین زنان دنیا - کریستین لاگارد
کریستین لاگارد

3 – کریستین لاگارد

خانم کریستین لاگارد بعنوان بالاترین مقام صندوق بین المللی پول به الکترونیکی کردن مراودات تجاری کشورهای متفاوتی از جمله انگلستان، چین و روسیه ادامه می دهد. لاگارد اولین زنی بود که در اول نوامبر 2019 رئیس بانک مرکزی اروپا شد. لاگارد به‌عنوان رئیس سیاست پولی اروپا، با یک آزمون حیاتی روبرو است: اطمینان از اینکه همه‌گیری ویروس کرونا آسیب بیشتری به منطقه یورو وارد نمی‌کند.

یکی از موفق ترین زنان دنیا یعنی خانم لاگارد از سال 2011 تا اواسط سال 2019 صندوق بین المللی پول را اداره می کرد که برای تضمین ثبات سیستم پولی جهانی کار می کند. او اولین زنی بود که به این سمت رسید.

لاگارد در تحلیل بحران مالی سال 2008 به “تفکر گروهی” در صنعت مردانه اشاره کرده و خواستار اصلاحات جنسیتی شده است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا - مری بارا
مری بارا

4 – مری بارا

خانم بارا تمرکز اصلی اش برروی بهبود سودآوری شرکت امریکایی GM در آینده است. سود این کمپانی در سال 2016 به میزان 9.2% افزایش یافت و او در اقداماتی عملی GM را از بازارهای بین المللی که سودآوری کمی برای کمپانی داشتند بیرون کشید. خانم مری بارا قصد دارد که در آینده تمام خودروهای تولیدی کمپانی GM  را به صورت خودروی برقی روانه بازار کند. او همواره در لیست قدرتمنترین و موفق ترین زنان دنیا قرار داشته است.

خانم مری بارا از سال 2014 مدیرعامل شرکت امریکایی جنرال موتورز است، او اولین زنی است که رهبری یکی از سه خودروساز بزرگ در ایالات متحده را بر عهده دارد. او در لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 جایگاه چهارم را کسب کرده است.

این زن موفق میلیاردها دلار در وسایل نقلیه الکتریکی، خودروهای خودران و یک سرویس اشتراک سواری به نام Maven سرمایه گذاری کرده است.

در بهار 2020، او خطوط تولید جنرال موتورز را تغییر داد تا به Ventec Life Systems در ساخت ونتیلاتورهای مورد نیاز کمک کند.

جنرال موتورز همواره در گزارش های برابری جنسیتی امتیاز بالایی کسب کرده است. در سال 2018، این یکی از تنها دو تجارت جهانی بود که هیچ شکاف دستمزد جنسیتی ندارند. امروز مدیر عامل این شرکت یکی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا - ملیندا گیتس
ملیندا گیتس

5 – ملیندا گیتس

خانم گیتس در کنار موفق ترین و قدرتمنترین زن خارج از دنیای سیاست، خیرترین زن جهان نیز می باشد. ملیندا فرنچ گیتس به عنوان رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس است.

در ماه مه 2021، بیل و ملیندا گیتس اعلام کردند که در حال طلاق هستند اما همچنان به عنوان روسای مشترک بنیاد باقی خواهند ماند. ملیندا پس از انتقال 2.4 میلیارد دلار سهام بیل گیتس در ماه مه 2021، بر اساس پرونده ها، به یک میلیاردر تبدیل شد.

به عنوان بخشی از مأموریت بنیاد برای کمک به همه مردم برای داشتن زندگی سالم و سازنده، او بیشتر کار خود را وقف حقوق زنان و دختران کرده است.

در بخش دیگری از حرفه او، ماموریت گیتس این است که از طریق شرکت سرمایه گذاری و جوجه کشی خود، Pivotal Ventures، شکاف بودجه را برای بنیانگذاران زن کاهش دهد. او امروز یکی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا است.

 ابیگیل جانسون - زنان موفق جهان
 ابیگیل جانسون

6 – ابیگیل جانسون

ثروت خانم ابیگیل جانسون 17.7 میلیارد دلار در سال 2018 براورد شده بود. او از سال 2014، زمانی که مسئولیت پدرش را بر عهده گرفت، به عنوان مدیر عامل Fidelity Investments فعالیت می کرد و از سال 2016 رئیس هیئت مدیره بوده است. پدربزرگ او، ادوارد جانسون دوم، این غول صندوق سرمایه گذاری مشترک مستقر در بوستون را در سال 1946 تأسیس کرد.

او حدود 24.5 درصد از سهام شرکت را دارد که دارایی های مدیریت شده 4.2 تریلیون دلاری است.

جانسون ارزهای رمزنگاری شده را پذیرفته است و در سال 2018، Fidelity پلتفرمی را راه اندازی کرد که به سرمایه گذاران نهادی اجازه می دهد بیت کوین و اتریوم معامله کنند.

او تابستان‌ها از طریق کالج در Fidelity کار می‌کرد و در سال 1988 پس از دریافت مدرک M.B.A در هاروارد به‌عنوان تحلیلگر به طور تمام وقت به کار مشغول شد. او در لیست فوربز قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 جایگاه ششم را دارد.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا - آنا پاتریشیا بوتین
آنا پاتریشیا بوتین

بخوانید: فارکس یا ارز دیجیتال، شباهت ها و تفاوت ها

7 – آنا پاتریشیا بوتین

خانم آنا بوتین در سال 2014، پس از مرگ ناگهانی پدرش، امیلیو، رئیس شرکتSantander شد. او در سال 2017 ، زمانی که بانک سانتاندر بانک بانکو پوپولار (BP) ورشکسته را به مبلغ 1 یورو خریداری کرد کودتایی انجام داد و شرکت خود را به بزرگترین بانک اسپانیا تبدیل کرد.

در مواجهه با ناآرامی‌های سیاسی، او از فین‌تک (FinTech) دفاع کرد و بر حمایت از شرکت‌های کوچک و کسب‌وکارهای متعلق به زنان تمرکز کرده است.

این زن موفق شرکت Santander X را برای حمایت از کارآفرینی دانشگاهی راه اندازی کرد و به ایجاد اولین پلتفرم چندبخشی مبتنی بر بلاک چین در کشور اسپانیا کمک کرد. بوتین گفته است که معتقد است کریپتو “چیز بزرگ جدید” در بازارها است و کنجکاو است ببیند بانک های مرکزی چگونه آن را تنظیم می کنند.

جایگاه هفتم موفق ترین زنان دنیا با خانم آنا پاتریشیا بوتین پر میشود.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان جهان - اورسولا فون درلاین
اورسولا فون درلاین

8 – اورسولا فون درلاین

خانم اورسولا فون در لاین در جولای 2019 به عنوان رئیس کمیسیون اروپا، شاخه اجرایی اتحادیه اروپا منصوب شد. او اولین زنی است که در این نقش خدمت رسانی می کند و مسئول قوانینی است که بیش از 700 میلیون اروپایی را تحت تأثیر قرار می دهد.

از سال 2005 تا 2019، خانم فون در لاین، در کابینه آنگلا مرکل که خود برای سالیان طولانی از قدرتمندترین و موفقت ترین زنان جهان ود خدمت میکرد – طولانی ترین دوره تصدی در بین اعضای کابینه. او در شش سال آخر دوران حضورش در کابینه، وزیر دفاع آلمان بود.

در سپتامبر 2020، در اولین سخنرانی خود در اتحادیه به عنوان کمیسر، او علیه سیاست‌های ضد دگرباشان جنسی در لهستان صحبت کرد. ایشان در جایگاه هشتم قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 توسط مجله فوربز قرار گرفته است.

قدرتمندترین زنان دنیا - رهبر تایوان
تسای اینگ ون

بخوانید: بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال ۲۰۲۲

9 – تسای اینگ ون 

خانم تسای اینگ ون اولین رهبر زن تایوان (و اولین رئیس جمهور مجرد) است که از سال 2016 تا به امروز رهبری تایوان را بر عهده دارد. او متولد ۳۱ اوت ۱۹۵۶ است. ایشان از زمان روی کار آمدن، پروتکل‌ها را با ایجاد ارتباط بیشتر با ایالات متحده و ایجاد تنش با سرزمین اصلی چین، زیر پا گذاشته است.

خانم اینگ ون در تایپه بزرگ شد و در رشته حقوق و تجارت بین‌الملل تحصیل کرد و پس از کسب مدرک LLB از دانشگاه ملی تایوان و مدرک LLM از دانشکده حقوق کرنل، استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه سوچو و دانشگاه ملی چنگچی شد. او بعداً در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در رشته حقوق تحصیل کرد، و پایان نامه خود با عنوان «روش های تجاری ناعادلانه و اقدامات بازدارنده» ارائه داد و دکترای خود را در رشته حقوق از دانشگاه لندن دریافت کرد.

تسای در سال 2020 با کسب بیش از 57 درصد آرای مردم، مجدداً در انتخابات پیروز شد. پیروزی او به عنوان مخالفت تایوانیها برای تلاش های پکن برای کنترل جزیره تلقی شد.

رهبری تسای از طریق کووید به عنوان یک مدل جهانی در نظر گرفته می شود. در سال 2020، تایوان برنامه ردیابی و ردیابی دقیقی را برای جلوگیری از سرایت انبوه این ویروس ایجاد کرد. او قول داده است تایوان را با تحریک اقتصاد با ابتکاراتی در زمینه بیوتکنولوژی، دفاع و انرژی سبز به عضوی مهم در جهان تبدیل کند.

خانم تسای اینگ ون نیز یکی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 است.

جولی سوییت - موفق ترین زنان جهان
جولی سوییت

10 – جولی سوییت

خانم جولی سویت در سپتامبر 2019 مدیر عامل شرکت خدمات جهانی Accenture شد. این زن موفق قبل از اینکه مدیرعامل شود، به عنوان مشاور عمومی Accenture و رئیس آن در آمریکای شمالی – بزرگترین بازار شرکت – خدمت می کرد.

سوییت همچنین در میزگرد تجاری، شورای تجارت بین المللی مجمع جهانی اقتصاد و هیئت مدیره کاتالیست فعالیت می کند. اولویت این خانم تنوع در محیط کاری است. او به فوربس گفته است: “فرهنگ برابری به همه کمک می کند. این یک بازی حاصل جمع صفر نیست.”

نیویورک تایمز در سال 2019 سوییت را «یکی از قدرتمندترین زنان در صنعت آمریکا » نامید. فورچون او را در سال های 2016، 2017، 2018، و 2019 به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان جهان معرفی کرد. در سال 2019، او در رتبه 9 قرار گرفت. همچنین در سال 2022 او در لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2022 فوربز جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است.

مرتبط : کدامیک از کارآفرینان میلیاردر خیِرترینِ آنها هستند؟ (اینفوگرافیک)


قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2018


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید