افراد موفق

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۸

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا 2018

مجله فوربز همه ساله لیستی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا را منتشر می کند. این مجله در سال ۲۰۱۸ لیستی جدید را منتشر کرد که در اینجا به معرفی ۱۰ نفر اول این لیست به همراه مشاغل آنها می پردازیم. این زنان قدرتمند و موفق دنیا را اداره می کنند و می توانند تغییرات بزرگی زندگی افرادی که در آن زندگی می کنند بوجود آورند.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا Merkel

۱ – آنگلا مرکل

آنگلا مرکل امسال نیز مجدد جایگاه قدرتمندترین و موفق ترین زن دنیا را به خود اختصاص داد. او رهبر بالقوه اتحادیه اروپا است. با وجود اینکه خانم آنگلا مرکل امسال رقابت سختی در انتخابات نخست وزیری آلمان با جناح راست افراطی را پشت سر گذاشت اما باز هم برنده این رقابت بود و مانند چند سال اخیر در بالای لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفت. او می بایست همچنان اتحادیه اروپا را منسجم نگاه دارد و روند خروج بریتانیا از اروپا را نیز کنترل کند. همچنین او با چالش مهاجرت غیر اروپاییان به این قاره نیز روبرو است. او بعنوان نخست وزیر آلمان هنوز جایگاه بسیار مستحکمی در کشورش دارد زیرا در دوران نخست وزیری خانم مرکل تا به امروز، اقتصاد آلمان روندی روبه رشد داشته است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا May

۲ – ترزا می

نخست وزیر انگلستان خانم ترزا در جایگاه دوم قدرتمندترین و موفق ترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. او زمانی رهبری انگلستان را بر عهده گرفت که این کشور با چالش بسیار بزرگی به نام برگزیت روبرو بود. شاید کمتر کسی حاضر می شد که در این شرایط جای خانم می باشد. در رفراندوم برگزیت، اختلاف انگلیسی هایی که موافق خروج از اتحادیه اروپا بودند تنها ۳% از آنهایی که با این طرح مخالف بودند بود. در طی این همه پرسی آقای دیوید کامرون از نخست وزیری استعفا داد و ترزا می جای او را گرفت. حالا او باید کشور خود را که در این تنگنایی تاریخی به سلامت به مقصد برساند.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا May

۳ – ملیندا گیتس

خانم گیتس در کنار موفق ترین و قدرتمنترین زن خارج از دنیای سیاست، خیرترین زن جهان نیز می باشد. او در کنار همسرش آقای بیل گیتس، رئیسان موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس هستند. تمرکز او برروی سلامت و بهداشت تاثیر شگرفی برروی زندگی میلیون ها انسان در سرتاسر دنیا گذاشته است. برای مثال مرگ و میر زایمان در اتیوپی به دلیل تلاش های او ۵۷% از سال ۱۹۹۰ تا به امروز کاهش پیدا کرده است. موسسه خیریه او بزرگترین حامی حل مشکل آب در قاره افریقا و تلاش برای از بین بردن بیماری اچ آی وی است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا Sandberg

۴ – شریل سندبرگ

خانم شریل سندبرگ مدیر ارشد اجرایی کمپانی فیسبوک می باشد. او کمک بسیار زیادی به افزایش درآمدهای این شبکه اجتماعی کرده است. سندبرگ ۶ سال بعنوان قانم مقام مدیر عامل شرکت گوگل فعالیت کرد و در آنجا توانست برنامه های بسیار سودآور تبلیغات آنلاین را طرح ریزی کند. او بعنوان یکی از قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا توانست از فیسبوک در سوءظن مداخله در انتخابات امریکا دفاع کند. خانم سندبرگ در جایگاه چهارم این لیست قرار می گیرد.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا barra

۵ – مری بارا

خانم بارا تمرکز اصلی اش برروی بهبود سودآوری شرکت امریکایی GM در آینده است. سود این کمپانی در سال ۲۰۱۶ به میزان ۹٫۲% افزایش یافت و او در اقداماتی عملی GM را از بازارهای بین المللی که سودآوری کمی برای کمپانی داشتند بیرون کشید. خانم مری بارا قصد دارد که در آینده تمام خودروهای تولیدی کمپانی GM  را به صورت خودروی برقی روانه بازار کند. او در لیست قدرتمنترین و موفق ترین زنان دنیا سال ۲۰۱۸ در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا susan

۶ – سوران وزسیسکی

خانم وزسیسکی از سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیر عامل شرکت یوتیوب مشغول به کار شده است. او به صورت فعالانه ای تلاش می کند که اخبار جعلی و ویدئوهای مخرب را از محیط یوتیوب حذف کند. سوزان وکیل گوگل در سال ۲۰۰۶ زمانی که قصد داشتند این کمپانی را خریداری کند بود. او توانست یوتیوب را به قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار برای گوگل خریداری کند. امروز ارزش این وب سایت ویدئویی ۹۰ میلیارد دلار است. او همچنین عضو هیئت مدیره کمپانی Salesforce نیز می باشد.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا abigail

۷ – ابیگیل جانسون

ثروت خانم ابیگیل جانسون ۱۷٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ براورد شده است. او نوه آقای ادوارد جانسون دوم بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Fidelity است. ابیگل از سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیر عامل این بنیاد عظیم جایگزین پدرش ند جانسون سوم شد. خانم جانسون حدود ۲۴٫۵% از سهام این موسسه را در اختیار دارد. او امسال در جایگاه هفتم لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفته است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا abigail

۸ – کریستین لاگارد

خانم کریستین لاگارد بعنوان بالاترین مقام صندوق بین المللی پول به الکترونیکی کردن مراودات تجاری کشورهای متفاوتی از جمله انگلستان، چین و روسیه ادامه می دهد. در ادامه تلاش های او برای منسجم نگاه داشتن اقتصاد جهان، در ۱۹ ماه آینده باید با چالش خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روبرو شود و باید در این انتقال به بریتانیا و اتحادیه اروپا کمک کند تا بتوانند اقتصادهای خود را با ثبات نگاه دارند. او نیز در لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا قرار گرفته است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا botin

۹ – آنا پاتریشیا بوتین

خانم بوتین در بهار سال ۲۰۱۸ در جریان یک کودتا از کار ریاست یکی از بزرگترین شرکت های اسپانیا برکنار شد. او یک کارآفرین، بانکدار و مدیر قدرتمند است. خانم بوتین چهارمین نسل از خانواده بوتین است که در سال ۲۰۱۴ بعنوان رئیس هیئت مدیره گروه Santander برگزیده شده بود. او در سال گذشته نفر دهم لیست قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا بود که امسال به جایگاه نهم صعود کرده است.

قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا Ginny

۱۰ – جینی رومتی

پس از ۲۱ سال که سهامداران شرکت کامپیوتری IBM از کاهش ارزش سهام خود ناراحت بودند، حالا چیزی برای جشن گرفتن دارند. او مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره IBM است. او از سال ۲۰۱۲ این سمت را بر عهده گرفت و از سال ۱۹۸۱ بعنوان مهندس سیستم ها وارد این شرکت شده است. او همچنین در این سال ها رهبری قسمت های مختلفی از این شرکت از قبیل فروش جهانی، بازاریابی و استراتژی را نیز عهده دار بوده است. خانم جینی رومتی در جایگاه دهم قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

 

مرتبط : کدامیک از کارآفرینان میلیاردر خیِرترینِ آنها هستند؟ (اینفوگرافیک)

مرتبط : قدرتمندترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۵


قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۸


 

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید