10 دلیل که شما یک میلیاردر نیستید – هنوز

10 دلیل که شما یک میلیاردر نیستید – هنوز

افراد زیادی هستند که به شدت دوست دارند میلیاردر باشند، اما چرا نیستند؟ با وجود اینکه پول خوشبختی را نمیتواند بخرد میتواند یک زندگی آسان تر با استرس کمتر و رضایتمندی بیشتر را با خود به ارمغان بیاورد. اگرچه قبل از اینکه میلیاردر شوید نیازمندید که استراتژی صحیحی داشته باشید و همچنین باید بدانید که به چه دلایلی هنوز به این هدف دست پیدا نکرده اید.

 

تمام افرادی که میخواهند میلیاردر شوند و نشده اند بهانه هایی دارند. بهانه هایی از قبیل : “شغل مناسبی را انتخاب نکردم”، “پدر و مادرم نتوانستند من را به مدرسه یا دانشگاه بفرستند”، “اینجا شرایط مهیا نیست”. اینها هیچکدام دلیل نیست بلکه بهانه هایی هستند که در سر راه موفقیت شما قرار دارند. در اینجا به 10 مورد از دلایلی که شما ثروتمند نیستید اشاره میکنیم.

 

  1. کسی را ندارید که شما را در مسیر صحیح هدایت کند

شما نیاز دارید که در اطرافتان افراد مثبت داشته باشید. از آن مهم تر نیاز به افرادی دارید که بتوانید به آنها اعتماد کنید. افرادی که بتوانند شما را در مسیر صحیح راهنمایی کنند. بیشترین اعتماد را باید به افرادی داشته باشید که شما را به سمت موفقیت هل میدهند. البته این یک شانس بزرگ است و هرکسی نمیتواند این افراد را در کنار خود داشته باشد.

 

  1. نمیخواهید چیزی را قربانی کنید

به قول این مثل ایرانی ” شما نمیتوانید هم خدا را داشته باشید و هم خرما را” . چیزهایی وجود دارند که شما برای موفقیت باید از آنها دست بکشید. اگر نتوانید چیزهایی مانند دیدار با دوستان و اقوام یا رفتن به مهمانی و خوش گذرانی را فدا کنید نمیتوانید بر روی شغلتان متمرکز شوید. اینگونه است که شما نمیتوانید به آن موفقیتِ مالی که در جستجویش هستید دست یابید.

 

  1. از شکست میترسید

شما شکست میخورید، اشتباه میکنید، و در پسِ آن باید یاد بگیرید که از ابتدا شروع کنید. اگر از شکست بترسید هرگز نخواهید توانست بر آن غلبه کنید.

 

  1. اهداف مشخصی ندارید، بنابراین عملکرد مشخصی نیز ندارید

اگر شما یک هدف مشخص و یک برنامۀ کامل برای رسیدن به آن هدف نداشته باشید هرگز نخواهید توانست یک میلیاردر شوید. برای اینکه بتوانید یک برنامۀ مشخص داشته باشید باید برایش وقت بگذارید.

 

  1. فکر میکنید که دیگران میتوانند موفق شوند ولی شما نه

باور کنید که میتوانید موفق شوید. خودتان را در جای آن مرد یا زن موفقی که به آن حسادت میکنید تصور کنید. اگر خودتان را یک میلیاردر موفق تصور کنید و واقعاً به آن ایمان بیاورید یک قدم به موفقیت نزدیک تر خواهید شد.

 

  1. فکر میکنید گذشتۀ تان یا جاییکه در آن زندگی میکنید مانع پیشرفت شماست

“هیچ چیز نمیتواند شما را از دست یافتن به موفقیت باز دارد”. این جمله را فراموش نکنید و آن را در ذهن خود برای همیشه بسپارید.

 

  1. از اینترنت استفادۀ مناسب نمیکنید

اینترنت جهان را دستخوش تغییر شگرفی کرده است و همینطور درحال ادامۀ این راه است. پس اگر ندانید که چطور از یکی از مهمترین ابزارهای پیشرفت افراد موفق در دنیای مدرن استفاده کنید، این وسیلۀ بسیار قدرتمندِ ساخت پول را از دست داده اید.

 

  1. بر این باور هستید که پول خوشبختی نمی آورد و فراموش میکنید که پول آزادی می آورد

پول بلیط آزادی شماست. چیزی است که نه تنها برای شما بلکه برای همۀ افراد چنین چیزی را به ارمغان می آورد. برای اینکه انگیزه بدست آورید بر آزادی ای که پول برای شما به ارمغان می آورد تمرکز کنید.

 

  1. با افراد اشتباهی وقت میگذرانید

افراد اطراف شما باید تیم حمایت کنندۀ شما باشند. آنها باید به شما انگیزه دهند و کمک رسانتان باشند. دوستان و خانوادۀ شما نباید شما را از مسیر خارج و یا انگیزه های مثبت شما را به منفی تبدیل کنند. اگر این چنین است زمان آن رسیده است که به دنبال افراد دیگری باشید.

 

  1. به جای اینکه به فکر افزایش مهارت هایتان باشید به فکر برنده شدن در قرعه کشی و فرصت های بادآورده هستید

مهارت آموختن، مطالعه کردن و یادگیری بنای محکمی است که در بلند مدت باعث پیشرفت شما میشود. بله، این روش زمان و کار بیشتری میبرد امّا میتواند شما را به سمت یک موفقیت واقعی و بلند مدت که به دنبالش هستید هدایت کند.

 

وقتیکه میخواهید به سمت هدف بعدی تجاریتان بروید حتماً این دلایل را در ذهن داشته باشید. اگر این بهانه ها را کنار بگذارید خواهید دید که دستی توانمند برای یاری رساندن به شما به وجود می آید. قدرت اندیشه و تلاش شما میتواند مسیر را برای موفقیت شما هموار سازد و هیچ چیزی نمیتواند سد راه چنین نیروی قدرتمندی قرار بگیرد.

 

 

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید