گزارش بازار فارکس امروز – اعلامیه سیاست بانک مرکزی اروپا و داده های ایالات متحده زیر ذره بین

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

پس از نوسانات متلاطم روز چهارشنبه در بازار فارکس، سرمایه گذاران امروز خود را برای رویدادهای کلیدی که می تواند نوسانات را افزایش دهد آماده می کنند. بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را روز پنجشنبه اعلام کند، در حالی که تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده های هفتگی مطالبات اولیه بیکاری و هزینه های کار واحد برای سه ماهه اول، قبل از گزارش مشاغل روز جمعه در ماه مه است.

دلار آمریکا (USD) از داده‌های خوش‌بینانه PMI خدمات ISM در ماه می بهره برد که به 53.8 رسید که بیش از انتظارات بازار 50.8 بود. این امر به دلار آمریکا اجازه داد تا در طول نشست آمریکا از رقبای خود پیشی بگیرد. با این حال، از آنجایی که شاخص های اصلی وال استریت شتاب صعودی به دست آوردند، این ارز برای حفظ قدرت خود تلاش کرد. در اوایل روز پنجشنبه، شاخص دلار بالای 104.00 ثابت باقی مانده و معیار بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان به رشد متوسطی نزدیک به 4.3 درصد می رسد. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر در روز معامله می شود.

یورو به دلار EURUSD

پیش‌بینی می‌شود که بانک مرکزی اروپا پس از نشست سیاست‌گذاری ژوئن، نرخ‌های بهره کلیدی را 25 واحد پایه کاهش دهد. پس از انتشار بیانیه سیاست، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، چشم انداز سیاست را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد و خبرنگاران از او سوال خواهند کرد. قبل از رویداد ECB، یورواستات داده های خرده فروشی ماه آوریل را منتشر خواهد کرد. در اوایل روز، Destatis آلمان از کاهش 0.2 درصدی سفارشات کارخانه به صورت ماهانه در ماه آوریل، پس از انقباض 0.8 درصدی در ماه مارس خبر داد. با نزدیک شدن به رویداد کلیدی بانک مرکزی اروپا، یورو به دلار در کانال باریک بالای 1.0850 باقی مانده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دلار به ین ژاپن در روز چهارشنبه پس از کاهش دو روزه، نزدیک به 0.8 درصد افزایش یافت. در صبح اروپا، این جفت در حدود 156.00 تثبیت شده است. روز پنجشنبه، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) اظهار داشت که انتظارات تورمی به تدریج در حال افزایش است اما هنوز به 2 درصد نرسیده است و این نشان می دهد که بانک مرکزی برای جلوگیری از اشتباهات، محتاطانه روی نرخ بهره حرکت خواهد کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا در روز پنجشنبه نشان داد که صادرات در ماه می 2.5 درصد کاهش ماهانه داشته است، در حالی که واردات 7.2 درصد کاهش یافته است. پس از نزدیک شدن به 0.6700 در طول جلسه آسیایی، AUD/USD حرکت صعودی خود را از دست داد و تا صبح اروپا به زیر 0.6660 عقب نشینی کرد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

اونس طلا از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا سود برد و در روز چهارشنبه بیش از 1 درصد افزایش یافت. XAU/USD در اوایل پنجشنبه به افزایش خود ادامه داد و به بالاترین سطح خود در دو هفته اخیر نزدیک به 2370 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس