طلا تلاش می کند تا از کاهش نرخ تورم اعلام شده در ایالات متحده سود کسب کند

اخبار طلا

علیرغم گزارش ملایم‌تر شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) برای ماه اوت، قیمت طلا (XAU/USD) در تقلا برای تمدید بهبود خود است. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده گزارش داد که Core PCE ماهانه با سرعت کمتر 0.1٪ رشد کرد که کمتر از انتظارات و پایین تر از نرخ قبلی 0.2٪ بود. داده‌های اصلی سالانه PCE نیز همانطور که انتظار می‌رفت تا 3.9% کاهش یافت، در مقایسه با 4.3% در جولای. در مقابل، عنوان PCE با نرخ سریعتر 0.4% در مقایسه با 0.2% ژوئیه رشد کرد، اگرچه کمی کمتر از 0.5% مورد انتظار بود. به طور سالانه، داده های اقتصادی کلی به طور اسمی به 3.5٪ افزایش یافت، همانطور که انتظار می رفت، عمدتاً به دلیل افزایش قیمت انرژی.

با این حال، به نظر می رسد که حرکت صعودی قیمت طلا کوتاه مدت باشد، زیرا به نظر می رسد سیاست گذاران فدرال رزرو (Fed) در حال آماده شدن برای افزایش مجدد نرخ بهره تا پایان سال هستند. این موضع تحت تأثیر انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده و فشارهای تورمی مداوم است.

در حالی که اقتصاد ایالات متحده در زمینه هایی مانند تورم، بازار کار و هزینه های مصرف کننده قدرت نشان داده است، نگرانی ها در مورد وضعیت بخش تولید به دلیل چشم انداز ضعیف تقاضا همچنان وجود دارد. سرمایه گذاران از نزدیک گزارش PMI تولید برای ماه سپتامبر را که قرار است روز دوشنبه منتشر شود، برای بینش بیشتر در مورد سلامت فعلی بخش کارخانه زیر نظر دارند. انتظارات این است که داده های PMI یازدهمین ماه متوالی انقباض در فعالیت کارخانه را نشان دهد.

علاوه بر این، اظهارات اخیر سیاست‌گذاران فدرال رزرو و داده‌های مثبت غیرمنتظره در مورد سفارش‌های کالاهای بادوام در ماه اوت منجر به کاهش نرخ‌های بهره بدون تغییر در 5.25٪ -5.50٪ در نشست سیاست پولی نوامبر شده است. معامله‌گران در حال حاضر 66 درصد احتمال می‌دهند که نرخ‌ها در باقی‌مانده سال بدون تغییر باقی بمانند، در حالی که قبلاً 58 درصد بود.

در حالی که افزایش قیمت انرژی ممکن است به طور موقت بر تورم ایالات متحده تأثیر بگذارد، افزایش مداوم هزینه های مسکن می تواند سطح تورم را بالا نگه دارد. مقامات فدرال رزرو تاکید کرده اند که بازار مسکن در پیگیری پیشرفت به سمت مهار تورم در سه ماهه آینده بسیار مهم خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با فشار فروش نزدیک به بالاترین رقم 10 ماه اخیر در 106.80 مواجه است، زیرا احساسات ریسک گریزی شروع به کاهش می کند. با این وجود، به نظر می‌رسد که اقتصاد ایالات متحده بهتر از سایر اقتصادها با نرخ‌های بهره بالاتر مدیریت می‌کند و احتمال بهبود دلار را بالا می‌برد.

به طور خلاصه، قیمت طلا علیرغم داده‌های پایین‌تر تورم PCE در تقلا است تا بهبود خود را افزایش دهد، زیرا موضع فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بهره و چشم‌انداز کلی اقتصادی همچنان بر احساسات بازار تأثیر می‌گذارد. تمایل گسترده‌تر برای طلا نزولی باقی می‌ماند، هرچند که بازگشت به عقب توسط شاخص‌های حرکت بیش از حد فروش حمایت می‌شود. با این حال، برای بهبود پایدار، طلا باید از سطح مقاومتی حیاتی در 1900 دلار فراتر رود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید