تحلیل فاندامنتال

تحلیل تکنیکال EUR/USD – خریداران به 1.0950 چشم دوخته اند

تحلیل تکنیکال EUR/USD 14 آپریل

EUR/USD در اواسط سشن آسیا به حالت ثابت رسیده است و قیمت به روند غالب بازگشته است. خرس ها در حال حرکت هستند، اما نمودار هفتگی و روزانه یک مورد قانع کننده برای اصلاح صعودی قابل توجه برای روزهای آینده ارائه می دهد.

مرتبط: معامله در سشن لندن – راهنمایی برای معامله گران فارکس

تحلیل تکنیکال EUR/USD 14 آپریل
چارت 4 ساعته EUR/USD

تحلیل تکنیکال EUR/USD

EUR/USD به زیر سطح حمایت 1.0950 کاهش یافته است. این خط روند صعودی کلیدی را با حمایت نزدیک به 1.0980 در نمودار 4 ساعته شکسته است. در کوتاه مدت احتمال سقوط های بیشتر تا سطح مقاومت 1.8500 وجود دارد.

اندیکاتور RSI حدود 36 است که نشان از ضعف این جفت ارز دارد. با این وجود یک واگرایی بین حرکت شاخص قدرت نسبی و قیمت در بازه زمانی 4 ساعته در حال رخ دادن است که نوید از احتمال حرکت جفت ارز اصلی بازار فارکس به سمت 1.0950 در روزهای آینده را دارد.

تحلیل تکنیکال EUR/USD در طول روز بروزرسانی میشود.

تقویم اقتصادی امروز

تقویم اقتصادی فارکس امروز - 11 آپریل
تقویم اقتصادی امروز – 11 آپریل

وقتیکه به تحلیل تکنیکال EUR/USD میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس را نشان میدهیم .

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

در تقویم اقتصادی امروز رویداد مهمی که بتواند تاثیر زیادی بر این جفت ارز بگذارد وجود ندارد. بنابراین معامله گران امروز میتوانند تمرکز خود را تنها برروی تحلیل تکنیکال EUR/USD بگذارند. البته نباید از اخبار مرتبط به بحران اکراین غافل شویم.

تماشا کنید: آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات

تحلیل فاندامتال EUR/USD

شاخص دلار آمریکا در روز جمعه بیشترین درصد افزایش هفتگی خود را در یک ماه گذشته ثبت کرد. تمرکز بر روی روند تهاجمی تر فدرال رزرو برای مهار تورم بیشتر شده است.

مرتبط: نحوه ورود به فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

این شاخص برای اولین بار در نزدیک به دو سال گذشته به 100 و سپس به 100.19 رسیده بود که بهترین سطح از می سال 2020 بود. شاخص دلار آخرین بار در روز در 99.822 تغییر کمی داشت و 1.3 درصد در هفته افزایش یافت.

با نگاهی به تقویم اقتصادی هفته متوجه میشویم که بانک مرکزی اروپا در کانون توجه قرار خواهد گرفت. ما انتظار داریم یک تغییر چشمگیر از بانک مرکزی اروپا، با اعلام پایان زودهنگام QE (در ماه می) و ایجاد مقدمات اولیه رخ دهد.

تورم در اروپا بسیار بالاتر از جایی است که بانک مرکزی اروپا در یک ماه پیش فکر می کرد، و بانک مرکزی اروپا گفته است که برنامه را طوری تنظیم می کند که شوک های بزرگ را خنثی کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس