فروش

۵ نکته برای تمام کردن یک معامله

اولین چیزی که در هر فرایند فروش من بهش نگاه خواهم کرد این است که چطور این فرایند را کوتاه تر و آسانتر کنم. دلیل اینکه چرا من تمرکز بر این گزینه دارم این است که به دفعات مکرر دیده ام که مشتریان حساسیت خیلی زیادی به زمان نشان میدهند.

مهم نیست که شما قراره بنزین بزنید، عضویت در یک باشگاه را چک کنید، خرید نانوایی و یا لباس برید– زمان چیزیه که همیشه در ذهن شماست و بر تصمیم گیری های شما تأثیر میگزارد. شما ممکن است این سئوال را از خودتون بپرسید که آیا قراره که گیر کنم اونجا و مجبورشم با کسانی که هیچ تمایلی ندارم وقتم رو بگذرونم؟

در واقع پروسه فروش بدین صورت است که ابتدا میباست فهمید که خریدار چه کسی است بعد اینکه چه میخواهند بخرند سپس اینکه برای چی این خرید را میخواهند انجام دهند و سرانجام اینکه شما چه کاری میتوانید انجام دهید تا نیاز آنها را برآورده کنید. هدف نهائی نیز باید تمام کردن پروسه جابجایی پول باشد و اینکه مشتری بالقوه را به انجام کار هدایت کنید و همچنین جابجا کردن آنچیزی را که در آن لحظه ارزش میتوان نامید. این دقیقاً لحظه ایست که بیشتر افراد دو دلی، احتیاط و حس ناامنی میکنند. این اتفاق زمانی رخ میدهد که شما کار خود را صحیح انجام نمیدهید.

در اینجا به پنج مرحله برای اینکه شما به موفقیت دست پیدا کنید و معامله را سریعتر ببندید اشاره میکنم.

۱٫ قصد و هدف خود را جلوتر از هر چیز قرار بده.

هدف سر صحبت را باز کردن, معرفی کردن خودتان, مناسب جلوه دادن و قرار دادن خریدار در یک موقعیت آسوده میباشد. اگر که شما رابطه ای با مشتریتان ندارید شما نیاز ندارید که وقتشان را برای مناسب جلوه دادن خودتان هدر دهید. اگر شما او را مییشناسید لازم نیست که وقت اورا با صحبتهای بیهوده و نرفتن سر اصل مطلب بگیرید. چیزی که شما میبایست انجام دهید این است که از این موقعیت به سرعت استفاده کنید برای هدفی که شما به خاطرش اینجا هستید: تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل یا همان خریدار.

۲٫ قیمت را قبل از معرفی کردن و نشان دادن محصول ارائه دهید.

بعد از سلام کردن و خوش آمدگویی شما باید شروع کنید با بیان قیمت, دقیقا قبل از اینکه شروع به معرفی محصول و نشان دادن محصول بکنید. به مشتری قیمت را پیشاپیش بگوئید و حالا شما بقیه زمان را دارید برای اینکه محصول را معرفی کنید و توضیح دهید که چرا این محصول این قیمت را دارد. اصولا افراد تمایل دارند که در مقابل شما مقاومت کنند. شما میبایست به صورت عالی یک ارزش برای محصول یا خدمات خود بسازید که نشانگر این باشد که محصولی که میخرید از پولی که میدهید با ارزشتر است.

۳٫ به صورت مداوم به دنبال تمام کردن قرارداد باشید.

بستن یا تمام کردن چالش برانگیز ترین نقطه یک تبادل میباشد. این نقطه زمانی است که شما کاملا محصول را فروخته اید و مشتری را به انجام عمل وا داشته اید و دقیقا این لحظه ایست که تبادل اتفاق میافتد. آنها چیزی که شما داشته اید را به دست میاورند و شما چیزی که آنها داشته اند. شما باید به صورت مدام به دنبال استفاده از موقعیتی باشید برای تمام کردن. این عمل تقویت کننده این ایده است که شما نگران اطلاف وقت خودتان و مشتری هستید. فراموش نکنید هیچ کس برنده نیست زمانیکه شما تمام نکردین.

۴٫ راه اعتراض و شکایت را آسان کنید.

تنها چهار دلیل وجود دارد که مشتری بالقوه شما خرید نمیکند: پول, زمان, تاخیر و محصول. شما این مشکلات را حل کنید و راه انتقال پول را ساده کنید. در بین این چهار متغیر مهم نیست که شما بیشتر به چه چیز اهمیت میدهید شاید محصول باشد. شاید پول و یا زمان باشد. شرایط اقتصادی یا هوشمندی مشتری نیز نمیتواند آنقدر تاثیر گذار باشد. راه شکایت کردن و اعتراض کردن را آسان کنید بنابراین شما میتوانید که شکایات آنها و جوابهای خودتان را کنترل کنید و خیال مشتری را از خرید راحت سازید.

۵٫ معرفی مدیریت

من اسم این تکنیک را نفوذ شخص ثالث میگذارم و زمانی اتفاق میافتد که شما شخصی دیگری به غیر از خودتان را معرفی میکنید. این شخص میتواند مدیریت شرکت, یک همکار و یا یک سرپرست باشد. این میتواند شفافیت کار شما را نشان دهد همچنین باعث برقراری اعتماد بین مشتری و شما میشود. مشتری همچنین حس میکند که مورد حمایت و توجه قرار دارد. اگر که مدیریت وقت آن را ندارد با مشتری ملاقات کند میتواند یک پیغام ویدیوئی برای آن بفرستد.

آنهائیکه میتوانند معامله را زود ببندند موفق تر هستند به دلیل اینکه قواعد بازی را میشناسند. آنها میتوانند خودشان را وقف دهند و روی خروجی ها کنترل داشته باشندگ۴٫ نبود تعهد به ممارست برای بهتر شدن, همان چیزی است که برخی را در رسیدن به این هدف یعنی بستن قرارداد و تمام کردن معامله ناکام میگذارد. فراموش نکنید که این مهارت ها چیزهایی نیست که شما با آن به دنیا آمده باشید بنابراین شما نیاز به پرورش آنها دارید.

لطفا نظرات خود را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید.

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید