پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم
تجارت آفرین
  • قیمت بیت کوین به ۴۰۰۰۰ دلار رسید و اکنون به ۴۵۰۰۰ دلار چشم دوخته است
  • BTC/USD از سهام به عنوان شاخص احساسات بازار پیروی می کند
  • شرایط اتریوم (ETH) از بیت کوین بهتر است اما خریداران با فشار ۳۲۰۰ دلار مواجه هستند؟

مبانی فاندامنتال بیت کوین

طی دو هفته گذشته، با بازگشت احساسات ریسک پذیر به بازارها، قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح ۷ مارس به افزایش خود ادامه داد. با اینکه که درگیری بین اوکراین و روسیه وارد دومین ماه می شود، تحریم ها علیه روسیه و افزایش احتمال انقباض پولی سختگیرانه تر، نتوانسته است سرمایه گذاران را از دارایی های ریسک تر مانند سهام و ارزهای دیجیتال باز دارد.

مرتبط: Hawkish و Dovish چیست ؟ سیاست پولی تاثیرگذار بر معاملات فارکس

با توجه به اینکه تورم همچنان یک نگرانی کلیدی برای مصرف کنندگان و سیاست گذاران است، نرخ بهره پایین علیرغم افزایش ریسک های ژئوپلیتیکی از سهام و بیت کوین حمایت کرده است.

اگرچه بیت کوین از نظر ارزش بازار همچنان بزرگترین ارز دیجیتال است، اما اتریوم اخیراً از «پدر» دارایی‌های دیجیتال بهتر عمل کرده است زیرا بانک‌های مرکزی علاقه بیشتری به این ارز دیجیتال نشان داده اند.

با توجه به ماهیت بلاک چین ها، بلاک چین اتریوم گزینه سازگارتر با محیط زیست است و عرضه نامحدود، آن را به گزینه ای عملی تر برای دولت هایی تبدیل می کند که مفهوم دارایی های دیجیتال را به عنوان یک وسیله بالقوه برای مبادلات می پذیرند، مشروط بر اینکه مقررات نظارتی وجود داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین پس از صعود به بالای ۴۰۰۰۰ دلار (سطحی که به عنوان سطح حمایت حیاتی باقی می ماند) با یک شکست بالاتر از سطح مقاومت روند قبلی آن را به سطح حمایت تبدیل کرد. قیمت بیت کوین به صعود ادامه داد و قیمت ها را به سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸% در ناحیه ۴۴۱۰۶ دلاری رساند.

بخوانید: بهترین ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمزارزها

همانطور که خریداران و فروشندگان در حال مبارزه هستند، میانگین متحرک ۵۰ هفته ای احتمالا به ایجاد یک لایه مقاومت اضافی در ۴۵۸۶۸ دلار کمک می کند که سپس در را برای اصلاح ۵۰ درصدی حرکت آوریل تا می ۲۰۲۱ باز می کند، یعنی حدود ۴۷۴۱۹ دلار.

نمودار هفتگی بیت کوین (BTC)

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم
برگرفته از Tradingview.com

در مقابل، عدم دستیابی به کشش بالای ۴۵۰۰۰ دلار می تواند منجر به افزایش فشار فروش به ۴۲۰۰۰ دلار و بازگشت احتمالی به سطح ۴۰۰۰۰ دلار شود.

چارت روزانه بیت کوین (BTC)

چارت روزانه بیت کوین
برگرفته از Tradingview.com

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH)

به دنبال بیت کوین، اتریوم در دو هفته گذشته به رشد خود ادامه داده است که منجر به افزایش تقریبی ۳۰ درصدی نسبت به پایین ترین سطح ۷ مارس شده است.

تماشا کنید: آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات

از زمان سقوط به ۲,۱۶۰ دلار در ژانویه، قیمت اتر تا زمانی که در فوریه به دیوار مقاومت رسید، افزایش یافت، درست زیر ۳۲۸۰ دلار که همچنان به عنوان سطح مقاومت بحرانی باقی می ماند. با افزایش قیمت‌ها به بالاتر از سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۲۸۷۸ دلار (اکنون به عنوان سطح حمایت نگه داشته می‌شود)، خریداران همچنان به قدرتن مایی خود ادامه می‌دهند، و قیمت‌ها را با پشت سر گذاشتن سطح مقاومت روانی کلیدی ۳۰۰۰ دلار آن را به سطح حمایت تبدیل کردند. این هفته ETH/USD برای تست مجدد قیمت ۳۲۸۰ دلاری در ماه فوری، همچنان در تلاش برای گذر از سطح ۳۲۰۰ دلار خواهد بود.

نمودار روزانه اتریوم (ETH)

تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم - چارت اتریوم

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید