پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم
  • قیمت بیت کوین به 40000 دلار رسید و اکنون به 45000 دلار چشم دوخته است
  • BTC/USD از سهام به عنوان شاخص احساسات بازار پیروی می کند
  • شرایط اتریوم (ETH) از بیت کوین بهتر است اما خریداران با فشار 3200 دلار مواجه هستند؟

مبانی فاندامنتال بیت کوین

طی دو هفته گذشته، با بازگشت احساسات ریسک پذیر به بازارها، قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح 7 مارس به افزایش خود ادامه داد. با اینکه که درگیری بین اوکراین و روسیه وارد دومین ماه می شود، تحریم ها علیه روسیه و افزایش احتمال انقباض پولی سختگیرانه تر، نتوانسته است سرمایه گذاران را از دارایی های ریسک تر مانند سهام و ارزهای دیجیتال باز دارد.

مرتبط: Hawkish و Dovish چیست ؟ سیاست پولی تاثیرگذار بر معاملات فارکس

با توجه به اینکه تورم همچنان یک نگرانی کلیدی برای مصرف کنندگان و سیاست گذاران است، نرخ بهره پایین علیرغم افزایش ریسک های ژئوپلیتیکی از سهام و بیت کوین حمایت کرده است.

اگرچه بیت کوین از نظر ارزش بازار همچنان بزرگترین ارز دیجیتال است، اما اتریوم اخیراً از «پدر» دارایی‌های دیجیتال بهتر عمل کرده است زیرا بانک‌های مرکزی علاقه بیشتری به این ارز دیجیتال نشان داده اند.

با توجه به ماهیت بلاک چین ها، بلاک چین اتریوم گزینه سازگارتر با محیط زیست است و عرضه نامحدود، آن را به گزینه ای عملی تر برای دولت هایی تبدیل می کند که مفهوم دارایی های دیجیتال را به عنوان یک وسیله بالقوه برای مبادلات می پذیرند، مشروط بر اینکه مقررات نظارتی وجود داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین پس از صعود به بالای 40000 دلار (سطحی که به عنوان سطح حمایت حیاتی باقی می ماند) با یک شکست بالاتر از سطح مقاومت روند قبلی آن را به سطح حمایت تبدیل کرد. قیمت بیت کوین به صعود ادامه داد و قیمت ها را به سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% در ناحیه 44106 دلاری رساند.

بخوانید: بهترین ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمزارزها

همانطور که خریداران و فروشندگان در حال مبارزه هستند، میانگین متحرک 50 هفته ای احتمالا به ایجاد یک لایه مقاومت اضافی در 45868 دلار کمک می کند که سپس در را برای اصلاح 50 درصدی حرکت آوریل تا می 2021 باز می کند، یعنی حدود 47419 دلار.

نمودار هفتگی بیت کوین (BTC)

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم
برگرفته از Tradingview.com

در مقابل، عدم دستیابی به کشش بالای 45000 دلار می تواند منجر به افزایش فشار فروش به 42000 دلار و بازگشت احتمالی به سطح 40000 دلار شود.

چارت روزانه بیت کوین (BTC)

چارت روزانه بیت کوین
برگرفته از Tradingview.com

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH)

به دنبال بیت کوین، اتریوم در دو هفته گذشته به رشد خود ادامه داده است که منجر به افزایش تقریبی 30 درصدی نسبت به پایین ترین سطح 7 مارس شده است.

تماشا کنید: آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات

از زمان سقوط به 2,160 دلار در ژانویه، قیمت اتر تا زمانی که در فوریه به دیوار مقاومت رسید، افزایش یافت، درست زیر 3280 دلار که همچنان به عنوان سطح مقاومت بحرانی باقی می ماند. با افزایش قیمت‌ها به بالاتر از سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاحی در 2878 دلار (اکنون به عنوان سطح حمایت نگه داشته می‌شود)، خریداران همچنان به قدرتن مایی خود ادامه می‌دهند، و قیمت‌ها را با پشت سر گذاشتن سطح مقاومت روانی کلیدی 3000 دلار آن را به سطح حمایت تبدیل کردند. این هفته ETH/USD برای تست مجدد قیمت 3280 دلاری در ماه فوری، همچنان در تلاش برای گذر از سطح 3200 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه اتریوم (ETH)

تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم - چارت اتریوم
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید