5 نکته که دربارۀ آقای تیم کوک مدیرعامل اپل نمیدانید

5 نکته که دربارۀ آقای تیم کوک مدیرعامل اپل نمیدانید

اگرچه مکتب فکری استیو جابز یک مکتب کاملاً منحصر به فرد است، با این حال ،آقای تیم کوک مدیر عامل اپل برای خودش میراث جدیدی را در حال پدیدآوردن است.

پس از اینکه ایشان در سال 2011 سکان اپل را در دست گرفت، تیم کوک این غول محصولات الکترونیک را به قله های جدیدی رساند. موفقیتهای او با معرفی ساعت اپل(Apple Watch) ، معرفی نسل جدیدی از آیفون(iPhone)، آی پد (iPad) و آی پاد (iPod) ، به همراه تغییر طراحی مک بوک پرو(MacBook Pro) و حرکت به سمت شاخۀ جدیدی با سیستم اپل پی (Apple Pay) همه و همه این موفقیت ها را تضمین کردند.

این کمپانی عظیم تکنولوژی همچنین سی امین سال تولد مک (Mac) را جشن گرفت و اولین کمپانی ای لقب گرفت که ارزش بازار آن بالای 700 میلیارد دلار است.

اگر بخواهیم درباره نوع رهبری عملی او بدانیم باید به این نکته اشاره کنیم که او تحصیلات اولیه دانشگاهی خود یا همان لیسانس را در سال 1982 در داشگاه آوبرن (Auburn University) در رشته مهندسی صنایع، و مدرک فوق لیسانس خود را در سال 1988 از دانشگاه دوک (Duke University) در رشتۀ ام بی ای (MBA) دریافت کرد. او که در آلباما به دنیا آمده است، در سال 1998 پس از سالها کار در آی بی ام (IBM) و مدتی در Compaq و Intelligent Electronics وارد اپل شد. در اپل او در ابتدا مسئول بخش مکینتاش (Macintosh) بود و سپس مدیر اجرایی شد و سرانجام به مقام مدیرعاملی رسید.

او همچنین تنها مدیر عاملی همجنس گرایی است که نامش در لیست Fortune 500 قرار دارد. او در اکتبر سال 2014 این مسئله را رسانه ای کرد.

در اینجا به تعدادی از نکات مرموزی که ممکن است از تیم کوک مدیر عامل اپل ندانید اشاره میکنیم.

 

1. او یک سحرخیز تمام عیار است

تیم کوک در حدود ساعت 3:45 دقیقه صبح از خواب بیدار میشود. کارهای معمولی که او قبل از رفتن به دفتر اپل انجام میدهد مطالعه کردن، جواب به ایمیل ها، رفتن به باشگاه و یک سری به استارباکس زدن است. او همچنین یک رژیم غذایی دقیق با مقدار پروتئین بسیار زیاد دارد.

مرتبط: حقیقتی جالب درباره عادت خوابیدن افراد مشهور و ثروتمند

2. تمام پولش را خرج مسائل اجتماعی و کمکهای انسان دوستانه میکند

بر طبق گفتۀ Fortune، تیم کوک مدیر عامل اپل ، سالیانه بصورت خالص 120 میلیون دلار درآمد دارد. او برای کمک به بیماریهای خاص و تحقیق بر روی برخی از این بیماریها کمک میکند. او همچنین یک بنگاه خیریه دارد که تا سقف 10.000 دلار در سال به افراد کم درآمد کمک میکند.

تیم کوک مدیر عامل اپل

3. با کارمندانش خارج اتاق مدیریت تعامل و صحبت میکند

آقای کوک با کارمندانش در زمان ناهار در کافه تریا تعامل میکند، با آنها مینشیند و با یکدیگر در هر موردی صحبت میکنند.

4. طرفدار پر و پا قرص تیمهای ورزشی داشگاهی است

آقای کوک طرفدار تیم فوتبال دانشگاه Auburn و تیم بسکتبال Duck است. حتی زمانیکه اپل واچ را معرفی میکرد نشان داد که چگونه کاربران میتوانند از نتیجه بازی ها مطلع شوند و چگونه این ساعت نتایج را به صورت آلارم به آنها خبر میدهد.

5. او به محیط زیست و مسائل تبعیض نژادی بسیار حساس است

تیم کوک مدیر عامل اپل به محیط زیست، طبیعت و انرژیهای سبز حساسیت خاصی دارد. او خانم لیزا جکسون را که در آژانس محافظت از محیط زیست زیر نظر آقای اوباما کار میکرد را بعنوان مدیر محیط زیستی شرکت اپل استخدام کرد. او همچنین تمرکز زیادی بر قوانین ضد تبعیضی و ضد نژاد پرستی دارد تا جائیکه عکسی را از آقای مارتین لوترکینگ و آقای رابرت اف.کندی را در اتاق خود در دفتر اپل  آویزان کرده است.


5 نکته که دربارۀ آقای تیم کوک مدیرعامل اپل نمیدانید


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید