مقایسه اندازه شرکت اپل با اندازه اقتصاد ایران و چند کشور دیگر

مقایسه اپل با اقتصاد ایران

هیچ شکی نیست که شرکت های بخش تکنولوژی امریکا مانند اپل، گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و غیره در چند سال اخیر رشد بسیار خیره کننده ای داشته اند ولی شاید ابعاد این رشد برای برخی چندان بارز و نمایان نباشد. بنابراین در اینجا تصمیم گرفتیم که مقایسه ای بین اندازه شرکت اپل با سایز اقتصاد ایران و دیگر کشورهای دنیا داشته باشیم.

مرتبط : بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال ۲۰۲2

ارزش برخی از شرکت های تکنولوژی امریکایی مانند اپل، گوگل، مایکروسافت و آمازون از 1.5 تریلیون دلار فراتر رفته است که یک اتفاق بی سابقه بشمار می رود. اما شاید 1.5 تریلیون برای شما تنها یک عدد باشد، ولی وقتیکه به عکس های زیر نگاه کنید و مقایسه ای بین ارزش این شرکت ها با اقتصاد ایران و یا کشورهای دیگر دنیا بیندازید این عدد معنی بهتری برای شما پیدا می کند.

مرتبط : سرمایه گذاری در بورس امریکا و خرید سهام شرکت های خارجی

این مقایسه ها بین ارزش این شرکت ها با میزان تولید ناخالص داخلی ایران (GDP) و کشورهای دیگر دنیا می باشد. طبق گزارش موسسه Statista تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2021 برابر با 683 میلیارد دلار برآورد شده است.

مقایسه سایز اپل و اقتصاد ایران

همانطور که ملاحظه می کنید ارزش کمپانی اپل در سال 2021 حدود 2.5 برابر کل GDP کشور ایران است. همچنین ارزش این کمپانی از اقتصادهایی مانند ایتالیا، برزیل و روسیه نیز بزرگتر است.

سایز شرکت اپل

مقایسه اندازه شرکت اپل با اندازه اقتصاد ایران و چند کشور دیگر


تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید