حقیقتی جالب درباره عادت خوابیدن افراد مشهور و ثروتمند

عادت خوابیدن

وقتی عادت خوابیدن افراد مشهور را بررسی می کنیم با مسایل جالبی روبرو می شویم. توماس ادیسون همیشه فکر میکرد که خوابیدن تلف کردن وقت است و ترجیح میداد که در طول روز چند بار چرت بزند به جای اینکه طولانی بخوابد  و نیکولا تسلا فقط شبی دو ساعت چشمان خود را برای خواب روی هم میگذاشت.

آیا این راز نهفته آنان برای موفقیت بوده است؟ شاید هم این موفقیت ها هزیان ذهنی آنان بخاطر این محرومیت بوده است. شاید هم آنها چیزی میدانستند که ما نمیدانیم. از همه چیز مهمتر اینکه آنها نوابغ بوده اند. (قبل از انقلاب صنعتی خواب طولانی در شب معمول نبوده و مردم در طول 24 ساعت چندین بار چرت میزدند).

فناپذیرانی همچون ما همیشه به یاد می آورند که برای داشتن حد اکثر کارایی به هشت ساعت خواب و استراحت ممتد در طول شبانه روز نیازمند هستند. همچنین بعضی از دستآوردهای پایدار علمی نیز با آن استدلال سر ستیز دارند. دونالد ترامپ یکی از افراد نخبه در کم خوابی است. این غول میلیاردر صنعت املاک فقط شبی سه تا چهار ساعت خواب را تجربه میکند, اما او میگوید که این روش به او قدرت رقابت بالاتری میدهد. ظاهرا برای او نیز جواب میدهد.

در این میان رئیس جمهور ایالات متحده نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته او خیلی بیشتر از آن چیزی که شما فکر میکنید میخوابد. رئیس جمهور باراک اوباما بنا بر گزارشها ساعت 1 بعداز نیمه شب به خواب میرود و ساعت 7 صبح از خواب بیدار میشود. وینستون چرچیل این را قبول نمیکند. نخست وزیر سابق بریتانیا به خاطر اینکه تخت خواب خود را در خانه پارلمان گذاشته بود معروف شده بود. او معتقد بود که چرت زدنهای کوتاه قدرت ذهنی او را به شدت افزایش میدهد و اعتبار فتوحات خود در کنترل ملتها را به تمایل خود به خوابهای قیلوله ای میدهد. او به طور متوسط روزی پنج ساعت بین ساعتهای سه تا هشت صبح و چهار تا شش بعد از ظهر چرت میزد.

در اینجا به چند نفر دیگر از افراد موفق و معروف در طول تاریخ که عادت خوابیدن عجیبی داشتند اشاره میکنیم.

توماس ادیسون

عادت خوابیدن توماس ادیسون به اینگونه بوده است که میانگین روزی سه ساعت چرت میزد که تشکیل شده بود از شش چرت نیم ساعته در طول شبانه روز. او سعی میکرد که میزان خواب خود را تا حد ممکن پایین نگه دارد و خوابیدن را اتلاف وقت میدانست.

لئوناردو داوینچی

لئوناردو یک عادت خوابیدن سخت تری از ادیسون داشت که تشکیل شده بود از بیست دقیقه چرت زدن در هر چهار ساعت. میانگین خواب او در روز تنها دو ساعت بود.

وولفگنگ موتزارت

او روزی پنج ساعت میخوابید که از ساعت یک بعد از نیمه شب شروع میشد تا شش صبح که شروع میکرد دوباره به نوشتن نت های موسیقی.

ریچارد برنسون

این کارآفرین بزرگ روزی بیشتر از شش ساعت نمیخوابد و هر روز صبح ساعت 5.45 دقیقه از خواب بیدار میشود و معمولا قبل از ساعت 12 به خواب میرود. او روز خود را با ورزش و مصاحبت با خانواده خود شروع میکند.

زیگموند فروید

او روزی شش ساعت میخوابید که معمولا بین ساعهتای 12:30 تا 6:30 بود. البته این کمی خواب او میتواند به خاطر آزماشهایی باشد که او بر روی خود با مصرف کوکائین انجام میداد. او بسیار سیگار میکشد و نتیجه سی وسه بار عمل جراحی برای سرطان او بود.

ولتر

او شبی چهار ساعت میخوابید و هر روز صبح ساعت چهار صبح روز خود را شروع میکرد. او نیز همانند بالزاک علاقه شدیدی به قهوه داشت و روزی تا چهل لیوان قهوه مینوشید.

مارگارت تاچر

خانم تاچر تنها شبی چهار ساعت میخوابید و هر روز ساعت پنج صبح از خواب بیدار میشد. این عادت او کار را برای قائم مقام او جان مجور بسیار دشوار کرده بود.

بنجامین فرانکلین

او نیز نماینده سحرخیزان است و عادت خوابیدن او از ساعت ده شب تا چهار صبح بود. او جمله معروفی دارد که میگوید “زود خوابیدن و زود بیدار شدن یک مرد را سالم, ثروتمند و خردمند میکند”

برگرفته از مقاله Kim Lanchance Shandrow در Entrepreneur.com

لطفا نظرات خود را درباره این مقاله با ما درمیان بگذارید.


حقیقتی جالب درباره عادت خوابیدن افراد مشهور و ثروتمند


تجارت آفرین فارکس

3 دیدگاه

  • عالی بود ولی من با چهار ساعت خواب که زود خواب و زود بر خیزیم موافقم چون اسلام عزیز همین را میگوید از یکطرف نماز خود را میتوان خواند و از طرف دیگر سرحال میتوان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید