4 نکتۀ کلیدی برای سرعت بخشیدن به روند موفقیت

4 نکتۀ کلیدی برای سرعت بخشیدن به روند موفقیت

ممکن است که هیچ میانبری برای موفقیت وجود نداشته باشد ولی قطعاً راههایی وجود دارد که بتوانید به جای سخت و زیاد کار کردن هوشمندانه تر کار کنید. وقتیکه از ابزارها و سیستمهای بخصوص و صحیحی استفاده میکنید، میتوانید به سفر موفقیت آمیز تجارت آفرینی خود سرعت ببخشید.

برخی از این ابزاها روانی و غیر ملموس هستند و برخی دیگر واضح و قابل لمس. ولی همۀ آنها به نوعی به شما کمک میکنند. بهترین قسمت استفاده از این ابزار این است که همۀ آنها به شما کمک میکنند که نه تنها در تجارت بلکه در تمام جوانب زندگی راه سریعتری برای رسیدن به موفقیت داشته باشید.

 

1. با آغوشی باز رهبری خدمت گذار باشید

رهبر خدمت گذار یک مفهوم بی انتها و یکی از اصولی است که خیلی ازتأثیرگذارترین رهبران دنیا آن را بکار گرفته اند. رهبرانِ بزرگ آنهایی هستند که سلامتِ کارمندان خود و اجتماع خود را به نیازهای خودشان ترجیح میدهند. آقای سیمون سینک در کتاب معروفِ خود Leaders Eat Last به طور مفصل به این بحث میپردازد.

” رهبر خدمت گذار در درجۀ اول میخواهد خدمت کند و همیشه بواسطۀ این احساس درونیِ خود میخواهد که به دیگران کمک کند. همین احساس درونی به آنها انگیزۀ رهبری میدهد. ”

همۀ کشتی ها با جذر و مدِ دریا بالا و پائین میروند، پس اگر شما با رویکرد خدمتگذار بودن به اجتماع یا سازمانتان کمک کنید نهایتاً خودتان رشد کرده اید.

همانگونه که زیگ زاگلار میگوید : “شما در زندگی به همه چیز خواهید رسید ، اگر به اندازۀ کافی به دیگران کمک کرده باشید تا به آن چیزی که میخواهند برسند.”

 

2. توجه ویژه به مفهوم ارزش آفرینی

در این میان “ارزش آفرینی” از بیشترین اهمیت برخوردار است. کلید موفقیت شاید یادآوری این جملۀ معروف آقای جان اف کندی باشد که میگوید ” این سئوال را نکنید که کشورتان چه خدمتی به شما میتواند کند – بپرسید که شما چه خدمتی به کشورتان میتوانید کنید.”
از خیلی جهات رهبر خدمت گذار و تمرکز برروی “ارزش” شبیه به هم هستند، اما نکته ای که در این باره وجود دارد این است که مخاطبان “ارزش آفرینی” وسیعتر و غیر ملموس تر هستند.

سخنرانی “سینک” در تد تاک “چگونه رهبران بزرگ، الهام بخش میشوند” به خیلی از افراد کمک کرده است و برای آنها الهام بخش بوده است. با این وجود بیشتر آنها او را ملاقات نکرده اند. آنها ارزشی بزرگ را از تلاش “سینک” برای آماده کردن این سخنرانی دریافت کرده اند در حالیکه او هرگز یک رهبر خدمت گذار برای اغلب آنها نخواهد بود. او هنوز میتواند برروی زندگی خیلی از افراد دیگر نیز تأثیر گذار باشد.

ارزش به معنی تمرکز برروی میزان و بزرگیِ خدمت شما به بازار و جهان میباشد.

 

3. تا جائیکه میتوانید همه چیز را خودکار (اتومات) کنید

اتوماسیون چیزی است که به شما کمک میکند تا بتوانید تجارت خود را گسترش دهید. میتوانید با ابزارهای فراوانی که امروزه در بازار وجود دارد با صرف کمی وقت قسمت عظیمی از زندگی خود را اتوماتیک کنید. احتمالاً اتوماسیون به یکی از ابزارهای انقلابی تجارت آفرینی در دنیای تجارتِ امروز بدل خواهد شد.

به کاری که آقای هنری فورد برای اتوماتیک کردن خط تولید محصولات خود کرد نگاه کنید. او این تغییر صنعتی و انقلابی را در زمان خود بوجود آورد. اتوماسیون در کارآفرینی نیز در واقع به همین گونه است ولی به جای تولید انبوه محصول ، کارایی و اثر بخشی خود را اتوماتیک میکنید. هر چقدر بیشتر بتوانید قسمتهای مختلف تجارتتان را اتومات کنید ، کسب و کارتان سریعتر رشد خواهد کرد.

نمونه های زیادی از این نوع تجارت اتوماتیک در دنیای امروز وجود دارند که از نمونه های آنها میتوان به فروشگاههای آنلاین، فیسبوک، توئیتر و … اشاره کرد. این لیست میتواند بنا بر کاری که شما در آن فعالیت دارید تغییر کند. نکته ای که مهم است این میباشد که ابزار آنلاین و نرم افزارها، تجارت ها را پویا و کاراتر ساخته اند. پس از آنها استفاده کنید.

 

4. کمک بگیرید

آخرین موضوع که اهمیت آن نیز بسیار زیاد است کمک گرفتن از دیگران است. آخرین نکته برای سرعت بخشیدن به موفقیت ممکن است کمی برای تجارت آفرینان مشکل باشد زیرا این کار نیازمند داشتن منابع مالی کافی میباشد. با این وجود اگر شما کارمندان صحیحی را انتخاب کرده باشید و افراد مناسبی در اطراف خود داشته باشید خواهید دید که چه مقدار در کارایی شما تأثیر مثبت خواهند گذاشت. بنابراین فراموش نکنید که استخدام افرادِ متخصص میتواند کارایی تجارت شما را چندین برابر افزایش دهد. استفاده از منابع صحیح ، رشدی سریع و بی وقفه برای شما به ارمغان خواهد آورد و در این میان افراد از اصلی ترین ابزار رشد میباشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید