روانشناسی

۳ عادت روزمره که شما را موفق تر و شادتر میکند

موفقترین افراد دنیا عادت ها و روش زندگی بسیار سطح بالایی دارند. اگر شما از ۱۰ نفر از موفقترین افرادی که میشناسید سئوال کنید که چه چیزی بیشترین تأثیر را در موفقیت آنها داشته است بیشترین جوابی که خواهید شنید آن کارهایی است که آنها به صورت مداوم و روزمره در بلند مدت انجام میدهند. عادات و کارهای روزمره به آنها زمان و انرژی زیادی برای دستیابی به اهدافشان میدهد.

در اینجا به ۳ عادت و کار روزمره که انجامِ هر روز آنها به موفقیت تان کمک میکند اشاره میکنیم.

مرتبط : با حذف این عادتهای بیهوده کارایی خود را به شدت افزایش دهید

 

۱٫ هر روز زمانی را فقط برای فکر کردن گذاشتن

بیشتر افراد دربارۀ واکنشهای گذشتۀ شان به شرایط کمتر فکر میکنند. امّا اتفاق جالبی میتواند رخ دهد وقتیکه شما پنج تا پانزده دقیقه در طی یک روز مکث میکنید و دربارۀ اینکه کجای زندگی هستید، درحال تبدیل شدن به چه نوع انسانی هستید و به چه مسیری میروید فکر می کنید.

این سه سئوال میتواند به شما برای طرح ریزی یک تجارت جدید و یا برای حل مشکلات موجود کمک کند. همچنین این سئوالات به شما یاد آوری میکند که میتوانید برای چه چیزهایی در زندگی شکر گذار باشید. وقت گذاشتن برای فکر کردن به صورت روزمره میتواند در زندگی شخصی و کاری شما تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

 

۲٫ گنجاندن برنامه های سلامت و ورزشی در کارهای روزمره

یکی از فاکتورهای تأثیرگذار برای مقابله با عملکرد ضعیف در محیط کار تمرکز برروی شرایط سلامت و آمادگی جسمانی افراد است. این کار هم به خود افراد کمک میکند و هم به سازمان آنها.

زمانیکه شما برای سلامتی خود تلاش میکنید به خودی خود سازمانتان نیز سلامت میشود. زمانیکه شما ورزش میکنید و دربارۀ آن جدی هستید، احساس بهتری خواهید داشت، عمکلردتان بهبود میابد و اعتماد بنفس بهتری را تجربه خواهید کرد.

 

۳٫ زمانی را برای رشد کردن در کارهای روزمره گذاشتن

همانند یک فوتبالیست که هر تمرینی را برای تقویت یک قسمت مشخص انجام میدهد شما نیز باید برای رشد تخصص ها و بهبود نقاط ضعف خود تمرین کنید. شاید یک روز برای مقابله با یک تیم تمرین کنید و یک روز برای قرار گرفتن در خط دفاع. امّا چیزی که مهم است این است که هر روز باید این کار را انجام دهید تا در اوج آمادگی بسر ببرید.

با انجام این کار یعنی وقت گذاشتن برای رشد کردن، شما میتوانید تفاوت بسیار زیادی را در زندگی شغلی و شخصی خود به وضوح لمس کنید. اکثر افراد موفق در جهان در کارهای روزمرۀ شان زمانی را برای رشد کردن و رسیدن به درجۀ بهتری از خودشان میگذارند و کاری که انجام میدهند میگذارند.

تا زمانی که نفس میکشید، بدون توجه به سن و سالتان، همیشه چیزهایی بیشتری برای بدست آوردن، تبدیل شدن و اعطا کردن وجود دارد. اجازه ندهید که حتی یک روزتان بدون وقت گذاشتن برای رشد و بهتر شدن از بین برود.

مرتبط : ۹ عادتی که ثروتمندان دارند و هیچ هزینه ای نیز ندارد

داشتن عادتها و برنامه های روزمرۀ قوی، بنیادی ترین عامل در پیشرفت موفقترین افراد دنیا است. این سه عادت که در بالا اشاره شد میتوانند برای شما نشاط، موفقیت و شادابی به ارمغان بیاورد پس آنها را بسیار جدی بگیرید.

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید