9 عادت روزانه ثروتمندان که هیچ هزینه ای نیز ندارد

9 عادت روزانه ثروتمندان که هیچ هزینه ای نیز ندارد

آیا هرگز با خودتان فکر کرده اید که چرا برخی از افرادِ مشخصی موفق میشوند؟ احتمالاً این فکر را کرده اید. داشتن یک ایدۀ عالی، انگیزه، استقامت، پشتکار و کمی شانس میتواند کمک رسان باشد اما مهمترین عامل موفقیت این افراد عاداتی است که آنها با یکدیگر به اشتراک دارند. در اینجا به 9 عادت روزانه ثروتمندان که هیچ هزینه ای نیز ندارد اشاره میکنیم.

 

1. آنها تمرکز میکنند ( مدیتیشن )

رای دایلو ، بنیانگذار Bridgewater Associates میگوید “مدیتیشن بیش از هر چیز دیگر در تمام موفقیتهای من در زندگی نقش بازی کرده است”. با این وجود “دایلو” تنها کسی نیست که چنین باوری دارد. اپراه وینفری، روپرت مورداچ، راسل سیمونز و بیل فورد نیز همگی در مصاحبه های خود به نقش پررنگ مدیتیشن در موفقیتهایشان اشاره کردند.

مراقبت از بدن و ذهن توسط ورزش، غذای سالم، و خواب مناسب همگی راههایی برای افزایش شانس شما برای موفقیت میباشند. تمرکز کردن یکی از 9 عادت روزانه ثروتمندان است.

 

2. آنها زود از خواب بیدار میشوند

رئیس جمهور باراک اوباما، ریچارد برنسون، جک دورسی تیم کوک و اورسئوا برنز (مدیر عامل زیراکس) نمونه هایی از این افراد سحرخیز هستند. اما چگونه این عادت به موفقیت آنها کمک کرده است؟ زیرا افرادی که روزشان را زودتر آغاز میکنند میتوانند ورزش کنند و اوقات شخصی بیشتری داشته باشند. همچنین این افراد اغلب روحیه های شادتری دارند.

مرتبط : حقیقتی جالب درباره عادت خوابیدن افراد مشهور و ثروتمند

 

3. آنها شبکه سازی میکنند

افراد موفقیت اهمیت شبکه سازی را درک میکنند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده اند که شبکه سازی فرد را به سمت عملکرد بهتر هدایت میکند. شبکه سازی به افراد موفق کمک میکند که خلاقتر و نوآورتر شوند. افراد موفق کمتر شکایت و انتقاد میکنند. آنها صادق هستند و سعی میکنند که با دیگران همدل باشند. این خصایص آنها به ایجاد شبکه هایشان کمک میکند.

 

4. خودشان را مشغول نگه میدارند

افراد موفق به ندرت بیکار مینشینند. افرادی مانند “رابرت موسس” معروف هستند که 60 الی 65 ساعت در روز را کار میکنند. ایلان ماسک که هفته ای 80 الی 100 ساعت کار میکند  میگوید “این همان اخلاق حرفه ای است که هر تجارت آفرینی باید آن را داشته باشد.”

 

5. میدانند که چه زمان “نه” بگویند

وارن بافت میگوید ” فرق بین افراد موفق و افراد واقعاً موفق این است که افرادِ واقعاً موفق تقریباً به همه چیز میگویند “نه”.”

افراد موفق درک میکنند که با گفتن “نه” به منفیات، کار و فعالیتهای بی ارزش که باعث بطالت وقت میشود میتوانند برروی مسائل مهمتر تمرکز کنند و کارایی خود را بالاتر ببرند. اگر آنها به همه چیز و همه کس “بله” بگویند، این کار باعث منحرف شدنشان میشود و نمیتوانند وظایف مهمشان را تکمیل کنند.

 

6. تلویزیون نگاه نمیکنند، مطالعه میکنند

برطبق کتاب آقای توماس کورلی “Rich Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals” شصت و هفت درصد از افراد موفق تنها یک یا کمتر از یک ساعت در روز تلویزیون تماشا میکنند. کورلی همچنین دریافت که تنها 6 درصد از افراد ثروتمند برنامه های Reality Show تماشا میکنند درحالیکه 78 درصد از افراد فقیر این کار میکنند.

به علاوه، 86 درصد از افراد موفق عاشق کتاب خواندن و مطالعه کردن هستند و 88 درصد آنها گفته اند که حداقل روزی 30 دقیقه مطالعه برای بهسازی خود انجام میدهند. مطالعه کردن یکی دیگر از 9 عادت روزانه ثروتمندان است.

 

7. لیست کارهای روزانه را شب قبل آماده میکنند

افراد موفق هر شب قبل از خوابیدن لیست کارهایی را که فردا باید انجام بدهند را یادداشت میکنند. آنها از این لیست برای اولویت دادن به کارهای روزانۀ شان نیز استفاده میکنند.

 

8. هدف مشخص میکنند و آن را تجسم میکنند

“جوئل براون” با تعدادی از تجارت آفرینانِ برتر مصاحبه کرد و دریافت که “95 درصد از موفقترین افرادی که من با آنها مصاحبه انجام دادم اهدافشان را یادداشت میکنند، برای آن برنامه ریزی میکنند و یا آن را مداوم تجسم میکنند”. افراد موفق این کار را شب قبل و یا اول صبح انجام میدهند تا برای مقابله با چالشهای روز آماده شوند.

 

9. آنها پولشان را مدیریت میکنند

دلیل اینکه افراد موفق به این درجه میرسند این است که میدانند چگونه مسائل مالی را مطالعه کنند. این بدین معنی است که آنها پولشان را خردمندانه سرمایه گذاری میکنند، به دنبال موقعیتهای جدید میگردند و بودجۀ اضطراری کنار میگذارند. آنها اکثراً سخاوتمند هستند و به دیگران و کسانی که نیازمند هستند کمک میکنند.

مرتبط: مدیریت سرمایه در فارکس – چگونه سرمایه خود را در بازار فارکس مدیریت کنیم

 

یک جملۀ قدیمی است که میگوید شانس و آمادگیِ قبول شانس، برای شما موقعیت میسازد. افراد موفق همیشه خود را آماده نگه میدارند تا شانسها را از دست ندهند و بتوانند از آنها موقعیت بسازند. آنها از شانس توقع دارند که آنها را پیدا کند و اغلب نیز این اتفاق می افتد.


9 عادت روزانه ثروتمندان که هیچ هزینه ای نیز ندارد


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید