11 پیشنهاد برای 20 ساله ها

11 پیشنهاد برای 20 ساله ها

استیو سیبولد میلیونر خودساخته، که بیشتر از1200 نفر از ثروتمندترین افراد جهان را مطالعه نموده است به این مسئله تأکید می کند که، ” در یک اقتصاد بازار آزاد، هر کسی می تواند به هر میزانی که تمایل دارد پول کسب کند.”. در اینجا به 11 پشنهاد برای 20 ساله ها اشاره میکنیم که کمک میکند در 30 سالگی ثروتمند شوید.

البته ما نمی توانیم ثروتمندشدن شما را تضمین کنیم، امّا انجام دادن این موارد به شانس شما نه تنها آسیبی نمی رساند بلکه آن را تقویت نیز میکند:

 1 – تمرکز روی درآمد (پول)

گرانت کاردونه، که از ورشکستگی و بدهی در 20 سالگی به سمت میلیونر شدن در 30 سالگی رفته است، می نویسد:” در محیط اقتصادی امروز شما نمی توانید روش خودتان برای رسیدن به وضعیت میلیونر شدن را حفط  کنید.” او ادامه میدهد که ” اولین قدم، تمرکز روی افزایش درآمد و تکرار این افزایش دهی می باشد.”

” درآمد من 3000 دلار در ماه بود و 9 سال بعد 20000 دلار در ماه شد. اگر دنبال کردن پول را شروع کنید شما را مجبور به کنترل درآمد و دیدن فرصت ها خواهد نمود. کسب پول بیشتر اغلب در عمل دشوارتر از گفتار است امّا بیشتر افراد گزینه هایی برای رسیدن به هدفشان در اختیار دارند.”

2 – توسعه شاخه های چندگانه درآمد

یک روش برای کسب پول افزایش شاخه های درآمدزا است. نویسنده توماس سی کورلیس در مطالعه پنج ساله خود در مورد میلیونرهای خودساخته دریافت که بسیاری از آن ها جریان های چندگانه  درآمدزا خود را گسترش می دهند: 65% سه جریان درآمدزا داشتند، 45% چهار جریان درآمدزا، و 29% پنج یا جریان های بیشتری داشتند.

این جریان های (درآمدزا) اضافی شامل اجاره نامه های مشاور املاک، سرمایه گذاری در بازار سهام، و مالکیت بخشی در یک کسب و کار فرعی بوده است.

مرتبط: کسب درآمد از اینترنت در منزل – درآمد اینترنتی بدون سرمایه

او می نویسد:” جریان های سه گانه درآمدی برای میلیونرهای خود ساخته در مطالعه من از عادات ثروت عددی جادویی به نظر می رسند. امّا هرچقدر بتوانید جریان های درآمدی بیشتری در زندگی ایجاد نمایید، جایگاه مالی شما امن تر خواهد بود.”

3 – برای سرمایه گذاری کردن پس انداز کنید نه صرفاً برای پس انداز

کاردونه می نویسد:” تنها دلیل پس انداز پول سرمایه گذاری آن است، پول پس انداز شده خود را در حساب های ایمن و (غیرقابل دسترس) قرار دهید. هرگز از این حساب ها برای چیزی، حتی در حالت اضطراری نیز استفاده نکنید. این امر شما را وادار خواهد کرد تا گام نخست (افزایش درآمد) را دنبال کنید. تا امروز، من حداقل دوبار در سال ورشکسته شدم زیرا که همیشه مازاد درآمدی خود را در معاملاتی سرمایه گذاری کردم که در دسترس من نبودند.”

سرمایه گذاری به آن پیچیدگی یا ترسناکی که گاهی تصور می کنید نیست. کلید آن کنار گذاشتن پول به صورت خودکار و پیوسته و ادامه این روند می باشد. در این صورت، شما هرگز حتی پول اختصاص داده خود را نمی بینید و یاد خواهید گرفت که بدون آن زندگی کنید.

4 – در تصمیم گیری صریح و سریع باشید

تاکر هاگز، کسی که در 22 سالگی میلیونر شد می نویسد:” از تضعیف قدرت تصمیم گیری جلوگیری نمایید. توجه و تمرکز یک منبع محدود روزانه است که می تواند خلاقیت را در تنگنا قرار دهد. این که نیروی روانی شما در طول زمان رشد پیدا کرده است چندان مهم نیست زیرا همیشه یک آستانه تحملی وجود دارد. پس از آن توان شما پائین می آید و باقی تلاش های شما برای ان روز کمتر از حد مطلوب می شود.”

” نیروی ذهنی خود را با گرفتن تصمیمات آسان، سریع و برنامه ریزی شده، بنابراین می توانید وظایف ساده را به حالت خودکار اجرا کنید. برای مثال من همیشه می دانم که هر روز و حتی هفته بعد برای سرکار رفتن چه میخواهم بپوشم و برای صبحانه چه میخورم، شما هم می دانید؟”

هاگز تنها شخصی نیست که به پرورش این نیرو معتقد است. بعد از مطالعه بیشتر از 50 میلیونر، روزنامه نگار و نویسنده ناپلئون هیل دریافت که تمام آن ها در این ویژگی سهیم هستند.

هیل در کتاب امور مالی شخصی کلاسیک خود با نام بیندیش و ثروتمند شو درسال 1937 نوشت:

” تجزیه و تحلیل صدها نفر که فراتر از باور ثروت انباشته کرده اند این حقیقت را فاش کرد که هرکدام از آن ها عادت داشتند که بسیار سریع به تصمیمات خود برسند.”

5 – خودنمایی نکنید، خود را نشان دهید

کاردونه می نویسد:” من تا زمانی که کسب و کار و سرمایه گذاری هایم چندین جریان امن درآمدی را ایجاد نکردند، اولین ساعت یا ماشین لوکس خود را خریداری ننمودم.” زمانی که میلیونر شدم هنوز تویوتا کمری خود را می راندم. به خاطر کارهای بنیادی خود شناخته شوید، نه به خاطر وسایل کم ارزشی که می خرید.”

آیا به انگیزه ای برای پس انداز بیشتر و هزینه کمتر نیاز دارید؟ حتما کتاب های انگیزشی و مقالات تجاری و مالی زیادی بخوانید. اگر شما وبسایت تجارت آفرین و یا مقالاتی مشابه را پیگیری میکنید یعنی در مسیر درستی قرار گرفته اید.

6 – طرز فکر خود را در مورد پول تغییر دهید

میلیونر خود ساخته استیو سیبولد توضیح می دهد که : ” ثروتمند شدن با روشی که شما برای پول درآوردن در ذهن خود تصور می کنید و باورهایی که در مورد پول سازی دارید شروع می شود.”

او تأکید می کند که در پایان روز” راز همیشه یکی است : تفکر. در حالی که توده ای از اشخاص معتقدند که ثروتمند شدن خارج از کنترل آن هاست، افراد ثروتمند این را می دانند که پول سازی به معنی واقعی یک امر درونی است.”

7 – بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید

هاگز می نویسد:” امن ترین سرمایه گذاری که تا به حال انجام داده ام سرمایه گذاری در آینده خودم بوده است.” “حداقل 30 دقیقه در روز بخوانید، به فایل های صوتی مربوط در حال رانندگی گوش دهید و به شدت در جستجوی افراد صاحب نظر باشید. شما تنها نیاز به متخصص شدن در حوزه خود را ندارید، بلکه به این نیز احتیاج دارید که یک شخص نخبه و مطلع در مورد هر موضوع مرتبط اعم از مالی، سیاسی و یا ورزشی باشید. دانش را مانند هوا مصرف کنید و قبل ازهرچیزی یادگیری را پیشه خود کنید.”

بسیاری از افراد موفق، به روز و ثروتمند، خوانندگان مشتاقی هستند. برای مثال، واران بافت را در نظر بگیرید، که تخمین می زند 80% از روز کاری خود را به خواندن اختصاص داده است. بیل گیتس سالی 50 کتاب میخواند که با یک حساب سرانگشتی میشود هر هفته یک کتاب.

8 – چک حقوق ثابت را از ذهن بیرون کنید

افراد ثروتمند معمولاً خود اشتغال هستند و اندازه  چک حقوق خود را خود معین می کنند. سیبولد می نویسد: “این به معنای عدم وجود کارمندان حرفه ای و پردرآمد نیست که برای چک پرداختی خود کارت زمان کاری می زنند. امّا تقریباً برای همه آن ها کندترین مسیر برای خوشبختی همین مسیر است و بهانه آنها امنیت این مسیر است. افراد بزرگ می دانند که خوداشتغالی سریعترین جاده برای ثروتمند شدن است.”

باوجود اینکه که افراد حرفه ای اغلب کسب و کار خود و مسیر خوشبختی خود را ادامه می دهند، افراد معمولی به چک های پرداختی ثابت عادت کرده و فرصت گردآوری ثروت بزرگی را از دست می دهند.

سیبولد می گوید:” توده افراد اغلب زندگی مالی متوسط خود را با ماندن در یک شغل با یک حقوق متوسط و افزایش های سالانه پرداخت تضمین می کنند.”

9 – اهداف را مشخص کرده و رسیدن به آن ها را تصویرسازی کنید

اگر می خواهید پول بیشتری به دست آورید، نیاز به داشتن یک هدف روشن و سپس نیاز به یک برنامه مشخص برای چگونگی دست یابی به آن هدف دارید. پول فوری نمایان نخواهد شد، شما نیاز به کار کردن روی آن دارید.

افراد ثروتمند تعهد به دست یابی به ثروت را انتخاب می کنند. میلیونر خود ساخته “تی هارو اکر” تأکید می کند که این کار تمرکز، شجاعت، دانش، و تلاش زیادی را طلب می کند، ولی اگر شما اهداف مشخص و دیدگاه روشنی داشته باشید رسیدن به هدف امکان پذیر خواهد شد.

“دلیل شماره 1 که چرا بیشتر افراد چیزی را که می خواهند به دست نمی آورند این است که نمی دانند چه چیزی می خواهند. افراد ثروتمند کاملاً در این زمینه که خواستار ثروت هستند روشن و صریح می باشند.”

10 – شروع به ارتباط با افرادی نمایید که مورد تحسین شما هستند

اندرو کارنگی، که قبل از تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد ایالات متحده از صفر شروع کرده بود، تمام ثروت خود را مدیون یک اصل می داند: پرورش ذهن.

ایده مورد نظر این است که خود را با افراد مستعدی احاطه کنید که دیدگاه مشترکی با شما دارند، زیرا که امتداد چندین ذهن باهوش و خلاق توانی نیرومندتر از تنها یک ذهن را نتیجه میدهد.

به علاوه، ما شبیه افرادی می شویم که با آن ها رابطه داریم، و به همین دلیل است که فرد ثروتمند تمایل به ارتباط با افرادی دارد که ثروتمند هستند.

سیبولد توضیح می دهد که:” در بیشتر موارد، ثروت خالص شما سطح ثروت نزدیک ترین دوستانتان را منعکس می کند.”

“مواجهه با افرادی که موفق تر از شما هستند ظرفیت توسعه تفکر شما و جهش دادن درآمدتان را افزایش میدهد. حقیقت این است که افراد میلیونر در مقایسه با افراد سطح متوسط تفکر متفاوتی در مورد پول دارند، و با بودن در حضور اینگونه افراد چیزهای زیادی می توان کسب کرد.”

مرتبط: طالع بینی افراد ثروتمند – ثروتمندان در کدام ماه بیشتر به دنیا آمده اند

 11 – برای 10 میلیون دلارتلاش کنید، نه 1 میلیون دلار

کاردونه می نویسد:” بزرگترین اشتباه مالی واحدی که من مرتکب شده ام این بود که به قدر کافی بزرگ فکر نکردم، من شما را تشویق می کنم که برای بیشتر از 1 میلیون تلاش کنید. هیچ محدودیت پولی در روی این کره وجود ندارد، بلکه تنها محدودیت، افرادی هستند که به اندازه کافی بزرگ فکر نمی کنند.”


11 پیشنهاد برای 20 ساله ها


تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید