روانشناسیکارآفرینی

۱۰ خصوصیت رفتاری کارآفرینانِ توقف ناپذیر

کارآفرین بودن کار چندان ساده ای نیست. این کار نیازمند عادات و رفتاری است که در اکثر افرادِ معمولی وجود ندارد. عادات و رفتاری از قبیل نظم, شور,علاقه و فداکاری. این خصوصیات حتی در میان صاحبان تجارت ها نیز وجود ندارد. با وجود اینکه هر کدام از کارآفرینان با یکدیگر متفاوت هستند, تمامشان نقاط مشترک زیادی با هم دارند که این نقاط مشترک برخی از خصوصیات رفتاری آنها میباشد.

در اینجا به ۱۰ خصوصیت رفتاری اشاره میکنیم که در بین تمام “کارآفرینانِ توقف ناپذیر” مشترک است .

 

۱٫ از قبل برای روزشان برنامه ریزی میکنند.

در تجارت, اگر روزتان را با اولویتهای افراد دیگر سپری کنید, کار بسیار ساده ای در پیش خواهید داشت. تلفنها, ایمیلها, قرارهای ملاقات, جلسات، همه و همه هرگز تمامی ندارند. کارآفرینانِ توقف ناپذیر برنامه روزشان را قبل از هر چیزی آماده میکنند. آنها این برنامه را با اولویتهای آن روز شروع میکنند و از برنامه های تکراری استفاده نمیکنند.

مرتبط : ۲۱ روش برای کسب موفقیت و ثروت

 

۲٫ آنها تغذیه و فعالیت فیزیکی مناسبی دارند.

این گزینه بسیار حائز اهمیت است و نمی توان از آن به هیچ وجه چشم پوشی کرد. کارایی و کارآفرینی همان گونه که ارتباط تنگاتنگی با ذهن شما دارد به جسم شما نیز نیازمند است. اگر شما به تغذیه و فعالیت فیزیکی روزانه خود بی توجه باشید نمیتوانید در بهترین حالت جسمانی و ذهنی خود قرار گیرید و قطعاً توقف ناپذیر نخواهید شد. آب زیادی بنوشید, صبحانه کاملی بخورید و خود را تکانی بدهید. در نتیجه شما بسیار موفق تر خواهید بود.

 

۳٫ آنها خود را در جایگاهی قرار میدهند که خدمت کنند.

آنهایی که تمرکزشان تنها بر روی موفقیت خودشان است همانهایی هستند که هرگز موفق نخواهند شد. برای اینکه بعنوان یک صاحب تجارت فردی تأثیر گذار باشید نیاز دارید که به مشتریانتان خدمت کنید. به گونه ای که هدف شما از تولید یک محصول، آسان سازی زندگی افراد و هدفتان از خدماتتان, محظوظ کردن آنها باشد. فارغ از نوع و موضوع کار، قرار دادن خدمت گذاریِ واقعی بعنوان سرلوحۀ کار و بزرگترین اولویت, یک روش بی چون و چرا برای توقف ناپذیر شدن میباشد.

 

۴٫ آنها اهداف روشن و واضحی را مشخص و دنبال میکنند.

همۀ کارآفرینانِ توقف ناپذیر اهداف و مقاصد کاملاً روشن و واضحی دارند. دانستن اهداف باعث میشود که شما در مسیری صحیح قرار گیرید و در صورت بروز مشکلات و در زمانهای سخت تمرکزتان را از هدف اصلی تان از دست ندهید. در این صورت شما فراموش نخواهید کرد که در حال انجام چه کاری هستید و میدانید که قدم بعدیِتان چیست. البته اهداف نباید تنها بلند مدت باشند. داشتن اهداف بلند مدت, میان مدت و کوتاه مدت به شما این اجازه را میدهد که برای روزها و هفته هایتان برنامه داشته باشید. این کار باعث میشود تمرکزتان بر روی مسائل متفاوت اولویت بندی شود و همچنین بدانید که مقصد نهایی کجاست.

 

۵٫ این افراد ریسکهای حساب شده ای انجام میدهند.

مردم تصور میکنند که کارآفرینان کسانی هستند که ریسکهای احمقانه ای فقط برای لذت انجام میدهند. درست است که ریسکهای این افراد برای کسانی که تفکر کارآفرینی ندارند ممکن است احمقانه بنظر برسد, اما حقیقت این است : این ریسکها حساب شده میباشند؛ یا حداقل باید اینگونه باشند. اگر شما از آن دسته صاحبان تجارتی هستید که بدون محاسبه و دانستن اعداد, ارقام و احتمالات وارد یک تجارت میشوید باید بدانید که زیاد دوام نخواهید آورد.

 

۶٫ آنها از نقاط قوت و ضعف خود مطلع هستند.

صاحبان تجارتهای موفق با خود صادق هستند. آنها میدانند که در چه زمینه هایی توانا و در کجاها ناتوان هستند و این نکات را در تمام تصمیمات تجاری خود مورد توجه قرار میدهند. اینکه خود را واقعاً آزمایش کنید نیاز به فروتنی دارد, اما چیزی که به شما بر میگرداند بسیار متفاوت است. زیرا شما خواهید دانست که چه کسانی را استخدام کنید, با چه کسی شریک شوید و چه مهارتهایی را به بقیه عرضه کنید.

 

۷٫ آنها “تیم الف” استخدام میکنند.

کارآفرینانی که موفق نمیشوند، اغلب آنهایی هستند که میترسند کارمندان رده اول یا (تیم الف) داشته باشند. آنها یا احساس تهدید میکنند و یا اینکه انگیزه ای برای استخدام بهترین ها ندارند. تمرکزشان بر پر کردن جاهای خالی سازمانشان میباشد. در صورتیکه, اگر تمرکزتان تنها برروی استخدام بهترین ها باشد نتیجه ای که میگیرید : داشتن یک تیمِ حیرت انگیز خواهد بود؛ چیزی که موفقیت به آن احتیاج دارد.

مرتبط : مارک زاکربرگ : تنها کسانی را استخدام میکنم که حاضر بودم برای آنها کار کنم.

 

۸ . آنها بصورت مداوم در حال یادگیری هستند.

تجارت آفرینان توقف ناپذیر میداند که چیز زیادی نمی دانند. در نتیجه, هرگز از یادگیری دست نمی کشند. هرگز آنقدر گرفتار نشوید که از سرمایه گذاری بر روی خودتان, علمتان در تجارت, صنعتتان و تکنولوژیهای جدید فارق شوید. مطالعه, یادگیری و به روز بودن لازمه موفقیت است.

 

۹٫ آنها همیشه بدنبال موقعیت ها هستند.

تجارت آفرینانی که به موفقیت واقعی میرسند هرگز در جا نمی زنند و از یک موفقیت سیرآب نمیشوند. آنها درک میکنند که زندگی به سرعت در حال تغییر است, و شتاب تجارت حتی از زندگی نیز بیشتر است. برای توقف ناپذیر بودن، همیشه به دنبال موقعیت بعدیتان باشید. روشهای جدیدی که در صنعت شما مورد استفاده قرار میگیرند را پیدا کنید و یا به دنبال ابزارهای جدیدی برای انجام کارهای قدیمی بگردید. چنانچه اولویت شما نگاه به نوآوری و مسائل جدید باشد, هرگز در گذشته گیر نخواهید افتاد.

 

۱۰٫ آنها اعمال و اولویتهای خود را هر روز ارزیابی میکنند.

تجارت آفرینان موفق میدانند که هر روزی که میگذرد آینده آنها در حال ساخته شدن است. به همین خاطر است که به ندرت اجازه میدهند روزی بدون بررسی اعمال و اولویتهایشان سپری شود. چنانچه شما کارهایی را که در روز به انجام رسانده اید را بررسی کنید قادر خواهید بود موفقیت ها را شناسایی کرده و برای آن موفقیت ها جشن بگیرید. همینطور میتوانید کمبودها را نیز دریابید و برای آنها راه حلی پیدا کنید.

 

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، تبدیل شدن به یک “تجارت آفرین توقف ناپذیر” امری ساده و آسان نمیباشد. اگر کارِ آسانی بود، امروزه همه تجارت آفرین بودند. اگر شما میخواهید وارد باشگاه اختصاصی کارآفرینان توقف ناپذیر شوید، توجه و تمرینِ این ۱۰ روش را در اولویت های خود قرار دهید.

 

چه خصوصیات رفتاری متداول دیگری در نظر شما وجود دارد که دراینجا به آن اشاره نشده است؟ آنها را در قسمت دیدگاه با ما و بقیه در میان بگذارید.

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید